Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Miere de ce nu iei de aici, sunt foarte responsive si foarte operativi. https://www.ehealthinsurance.com/ehi/Alliance?allid=Goo18811&sid=QUOTES+042106+1 Sotul cu Lucas platesc $222 pe luna si parca e BCBS/Anthem PPO 1500 deductible, fara dental nu stiu prea multe detalii decat ca include 3 vizite gratis pt well baby. Nu stiu cat e copay. Eu am de la firma unde lucrez. Daca ma adaugam si pe mine pe polita era inca $130 extra. ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 239
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neata fetele, n-am mai prea ajuns pe DC. Zilele astea sint "homeschooling" copiii. Oricit as fi vrut sa-mi depasesc teama, n-am reusit sa ma simt comfy sa-i trimit la scoala. Asa ca de ieri sintem acasa, eu cam obo.[:D] Vazurati pozele? Sint la subiectul cu gradinarit. Sa le pun aici? Multumim pentru urarile sanitized, la fel si voua - ca vad ca se extinde gripa asta. Ma intreb daca Biden e acum "confined" pe undeva.[:D] De astazi s-a inchis si prima scoala la noi in district. Alexandru deocamdata incaseaza absente nemotivate (m-au sunat ieri inapoi sa-mi spuna chestia asta). Miere, mie mi se pare bun pretul. Noi am platit mult mai mult pe luna si coverage a fost asemanator (sau mai rau). Sigur difera de la stat la stat. Cind am avut asigurarea privata am ales tot de pe ehealthinsurance. Alegerea mea ar fi BCBS PPO, dar au si ei diverse planuri si acolo le poti vedea pe toate. Pumba, vin sa te ajut cu maracinii? Ca nu vreau sa te necajesti![:D] Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, mi-am amintit ca te uitati dupa cameras. Daca m-am linistit cu pantofii acum am tema noua.[:D] De fapt si eu as vrea s-o schimbam pe a noastra si mai studiez problema asta din cind in cind, desi deocamdata e la faza de "vis". La mamicile din Dallas am citit mult pe tema asta, sint acolo citeva care fac poze profesioniste si se pricep. Nu stiu cit de incepatoare esti tu, eu sint total afoana. Deci pentru din astia ca mine as vrea un Nikon D90 (mai mult pentru ca se poate si filma). Camera noastra filmeaza fara sunet. Initial m-am gindit ca-i OK, acum regret. Plus ca e o "feature" care altfel as folosi-o mai mult. Sint sigura ca as folosi aparatul pe "auto" , ca nu sint genul care sa citesc instructiunile.[:D] Asa ca lens potrivita "all around" mi s-a parut a fi Nikon 50 mm 1.8 E OK si la low light (ma enerveaza sa folosesc flash) si cica ies bune pozele in miscare. Poate ca tu esti in alta faza ca si fotograf, asta e ce cred ca mi s-ar potrivi mie. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere, e intr-adevar mai greu cand ai copilul dupa tine. Credeam ca ai luat-o de pe net, noi folosim ehealthinsurance. Si asigurarea mea era 295 pe luna cu 1500 deductible si apoi mi-au dat varianta 215 cu 2500 deductible. Mi-am facut calculul asa: 1.Daca ma imbolnavesc grav sau am sarcina cu probleme si vreau sa-mi aleg doctorii si testele pe care le vreau si asigurarea de la lucru imi face probleme, folosesc si asigurarea asta si platesc din buzunar 2500. Plus 215/luna bineinteles. 2. Daca nu am probleme, platesc doar premium care e 215/luna. Daca acceptam asigurarea cu premium mai mare(295/luna) si deductible mai mic(1500), cheltuiam ~ 1000/an degeaba. (295-215)x 12 luni = $960 Poate merita sa salvezi ~1 000$/an, daca nu crezi ca vor aparea probleme mai mari de 1500/an. De ex, controlul ginecologic anual e gratis la BCBS PPO. Copilul e imprevizibil intr-adevar. Dar ideea e ca folosesti mia aia numai in caz de nevoie. N-o cheltui oricum. Hai ca sunt pisaloaga. Plec la lucru, ca m-am plictisit acasa. : ) Ramona, cum e homeschooling? : ) Eu am colega la serviciu care face homeschooling cu copiii ei dar de fapt si ea si sotul lucreaza. Nu stiu ce-or invata copiii aia. Si are 7. : ) In ceea ce priveste virusul asta, sotul meu zice ca deja s-a mutat genetic, nu mai e atat de grav cum a fost in Mexico. Pt noi, maturii, n-ar tb sa fie motive mari e ingrijorare. Pt copii si batrani e mai greu, ca orice virus de altfel. PS[:D]: Am ajuns la lucru si mi-am mai amintit de ceva. Asigurarea medicala o deduci la taxe daca completezi Schedule A. Gata, promit sa nu mai zic nimic astazi, ma apuc de lucru.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Spune Hilde, ca zici chestii bune. Colega ta cred ca are babysitters pentru copiii mai mici.[:D] Greu cu homeschooling, ieri cautam de zor pe siteuri de science ca sa-l invat pe copil despre "communication".[:D] Astazi cica nu le mai pune absente nemotivate. Anyway, eu tot nu i-as fi dus. Ma bucur ca s-o fi mutat spre bine virusul asta. Dar cum e nou si nu se stie mare lucru despre el, eu prefer sa ne ferim. Pina n-a fost atit de aproape de casa eram si eu mai "confident". E drept ca-s mai mult ingrijorata pentru tura urmatoare. Ca uite ce frumos a evoluat totul. Cind a fost cu aviara ziceau ca urmatorul step e sa se combine cu swine flu asta. N-a durat mult si s-a intimplat, acum sa-l vedem cit e de destept virusul si ce ne-o paste data viitoare. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut eu un calcul cu preturile date de voi, si ies tot cam pe acolo dc adaug cei 25% plus pt c-section si scumpirea de 10% care se va aplica de lua viitoare (in cei 350 pt doua persoane sunt incluse ambele procente). Deci pana la urma nu-i asa de rau. Mie mi se pare mult pt ca pana acum nu am platit un sfant la insurance, a fost oferita gratis de scoala, plus ca avea un deductible de 100 de dolari:)), incepe sa-mi para rau dupa ea, cu toate ca m-am certat cu ei tot timpul (din fericire am castigat eu intotdeauna[:D]). [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Photo Album [/url] [url="http://www.eklipsse.net/gallery/"]FineArt gallery [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zici ca nu le-ai vazut? Stii ca-s shy cind e vorba de poze.[:D] Uite-le pe astea mai recente: http://home-and-garden.webshots.com/album/570939718MfhYuF Zilele trecute mi-am cumparat herbs, cele mai crazy chestii: curry, patchouli, eucalipt... plus unele mai aproape de normal (sage, marjoram etc.) Nu stiu ce fac cu ele, miros interesant. Curry e ca la cantina indiana.[:D] Multam de site, ma duc sa bag un studiu. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...