Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J
Alina, mi-am amintit ca te uitati dupa cameras. Daca m-am linistit cu pantofii acum am tema noua.[:D] De fapt si eu as vrea s-o schimbam pe a noastra si mai studiez problema asta din cind in cind, desi deocamdata e la faza de "vis". La mamicile din Dallas am citit mult pe tema asta, sint acolo citeva care fac poze profesioniste si se pricep. Nu stiu cit de incepatoare esti tu, eu sint total afoana. Deci pentru din astia ca mine as vrea un Nikon D90 (mai mult pentru ca se poate si filma). Camera noastra filmeaza fara sunet. Initial m-am gindit ca-i OK, acum regret. Plus ca e o "feature" care altfel as folosi-o mai mult. Sint sigura ca as folosi aparatul pe "auto" , ca nu sint genul care sa citesc instructiunile.[:D] Asa ca lens potrivita "all around" mi s-a parut a fi Nikon 50 mm 1.8 E OK si la low light (ma enerveaza sa folosesc flash) si cica ies bune pozele in miscare. Poate ca tu esti in alta faza ca si fotograf, asta e ce cred ca mi s-ar potrivi mie.
Ramona, multumesc frumos! [flo] Nici eu nu-s cunoscatoare in ale fotografiei si incerc sa ma decid la un aparat o clasa mai jos (ca pret) decat D90. Fie D60 fie Canon XS sau XSi dar cu o lentila cu zoom pe care pot sa o folosesc in cat mai multe situatii; nu prea reusesc sa ma limitez la un buget de $500-700. Camera de filmat avem una foarte mica si filmeaza in HD, suntem multumiti cu ea deocamdata, asa ca asta dslr o sa faca numai poze. Pe de alta parte din cate am citit, e necesar sa inveti ce face o camera dSLR ca sa poti sa obtii rezltate pe masura performantelor. Eu as vrea sa pot sa invat cum sa o folosesc si pe masura ce "sap" in reviews, tutorials si photography blogs, recunosc ca imi place din ce in ce mai mult. Vreau sa ma decid zilele aste si in weekend sper sa achizitionez una ca nu mai am rabdare :) Despre asta am mai scris la topicul cu DSLR daca esti interesata sa tii aproape la subiect. ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 239
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

pupam frumusetile nou botezate, adica printul aidan...si pe mai frumoasele lui mamici, cea naturala si cea spirituala....[pup] si revenim imediat ce putem pumba sunt aici[pup][pup] lisa, hai miresico baga poze [:I] Ioana, mamica lui Matei Nicholas [baietel] (25 ianuarie 2007) si a lui Lucas Gabriel[baietel] (03 ianuarie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liris, nu mai spui nimic?? Cum e bebelusha??? Eu am un respiro...baietii la tenis si pian[8D]...Sotu a chiulit azi de la juma de zi de munca, si tocmai ce ma suna sefu lui...ca daca nu stiu nimic de el[:D]...am mintit cu nerusinare, ca habar nu am[:D]!!!! (ma spovedesc si io la voi[:I]) Lucasmom, eu am camera de 1 an jumate, si inca abia ma "prind" cum sa o folosesc...traiasca auto!!! Eu am 2 lentile: 75-300(telemacro) si cea cu care vine body-ul...Cea obisnuita...e normala...nu face cine stie ce...cea de 75-300 isi face toti bani[:I] http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/ aici sunt cateva poze facute de o super amatoare[:D] (nu toate sunt facute cu 75-300, dar sigur vei stii care cu ce[:D])...Eu sunt ok cu Tamron...ieftine si isi fac treaba...nu iti sare inima din piept cand o dai din greseala de pamanat!!!) Irina, ceva poze noi la nasica cu dor???[:I] Ramona, mai bine ca stati acasa...paza buna...trece primejdia rea!!! Eu nu stiu ce o sa ma fac cu copil de clasa 3-4 incolo...ca nu ma prea pricep la matematici avansate[:I]!!!! Sau orice avansat[:D] Azi imi spune David: -Mama, ce bine ca nu esti mama mea vitrega!!!! ...Mi-au iesit ochii din orbite cand am auzit si l-am intrebat cum adica si el cica: pai cum era mama lui Hansel si Gretel...[:D]...Rad si acu!!!! Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsrd20030204_-8_David+is.png"]varsta David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, cum vorbesc copilutii vostrii, sau mai bine zis cand erau mai mici(cei care sunt mai mari acum) vorbeau corect engleza? Aidan nu pronunta bine unele litere, la love spune wove, la question spune tuestion, pe prietena lui Teagan o striga Teadan, la great spune gweat. Cam astea sunt literele problema, l,q,g,r. Mie mi se pare tare scump cand il aud dar...sa ma ingrijorez? Am sa vorbesc la baza cu cei de la Speech Therapy dar e nevoie? Ai vostrii copii au vorbit asa, daca da, cat a durat? Aidan e foarte interesat acum de: de ce e el fiul meu? Cum e el fiul meu? Am stiut ca am un fiu pana acum? El are un fiu, sau va avea un fiu? LOL, de unde ii vin intrebarile astea? La gradi incepe sa inteleaga copiii, oare de acolo? Asa probleme existentiale au copiii de 3 ani? LOL Adriana si Aidan - 3 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanziana, pai tie nu ti s-a intamplat sa te impresioneze cartile, cand erai copil? [:D] Eu eram invers, eu imi doream sa-mi spuna mama ca sunt infiata. Ii ziceam :" Mami,te rog eu, mult, mult, mult, infinit de mult, spune-mi adevarul ca nu ma supar"[:D] ( asa o rugam si inca o rugam noi pe mama ceva cand ne dorim ceva de la ea - stiam ca nu ne poate refuza) Si mama zicea: "Esti a mea, mami, asta e adevarul" Tare ma deranja ca nu sunt infiata si nu pot sa-mi continui visele. Inca mai sper ca intr-o zi o sa-mi spuna adevarul.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona ai o gradina absolut superba! Foarte, foarte frumoasa! Sanzi am niste pozici, dar cred ca le ai si tu, ca doar le-am sharepe toate. Maine mergem la St Augustine (am prins curaj dc am vazut ca se comporta copilul bine la drum).Oricum nu se compara 6 ore pana la voi cu o ora pana in st augustine. Dar poate duminca ti-l arat pe finut pe camera web cum se stramba dupa o lingurita de suc de mere[:D]! Saracul, l-am carat azi la scoala dupa mine iara, de la 2 la 6, a fost deliciul tuturor, se conversa cu ei, zambea! [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Photo Album [/url] [url="http://www.eklipsse.net/gallery/"]FineArt gallery [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare vai ce vorbarete mai sunteti! bravo! aflu multe de la voi! Miere: dar poti merge la scoala cu bebe? adica iti da voie? eu ma cred inca in RO blackpantherro: si al meu David vobeste stilcit si in romaneste si in engleza. si are 4 ani deja. din graba. daca il pun sa zica papagal pe silabe zice corect, apoi uita peste citeva zile si tot galul zice! acuma lucram la "gunoi" careia ii zice ghiunoi. mai, dar cuvinte magice ca chucky cheses nu greseste never! dar ce intrebari mai frate! al meu ma intreaba "ce faci? sterg praful! cine a pus praful pe noptiera?" asta cu infiatul la mine a fost dureroasa ca prietena cea mai buna a mamei seamana cu mine, si din prostie, amuzament mi-a zis ca eu de fapt sunt fiica ei, ca m-a dat, ca era divortata si singura. nu va zic ce s-a suparat mama mea!!![bang] istorie lunga. vroaim sa va zic ca noi mergem in vacanta pe 1 iulie la Los Angeles. Anul trecut nu am fost nicaieri. am pus sotul sa-si ia obligatoriu concediu. stiu ca ati mai scris de o suta de ori de atractiile de acolo. daca v-a placut ceva ziceti aici. mergem cu masina, stam la hotelul de linga aeroport. copii mici. am mai fost, dar mai mergem ca e frumos. ne-a placut plaja Santa Monica ca asta stiam din filme. ha ha ha. disney vom merge cind vor fi copii mai mari sa tina minte ceva. Ramona ce frumos...........dar cit teren ai? si eu am .... habar nu am cit! ( mult) dar nu fac nik ca nu am timp! am gazon, destul de greu de intretinut, citrice ( de toate cite unul) am pus niste flori care au crescut in nestire intr-un loc amenajat cica. dar am sprinker si asta ma salveaza! am prea multe flori in gradina din fata casei, fac mizerie si mereu am scrisoare de la ascociatie. mama m-a ajutat cu chestia asta mult. ii placea la gradinarit. si mie imi place, in RO faceam dar nu aveam urlatori pe la ureche. fetelelor astept raspuns ce v-a placut in Los Angeles. apoi cica doua zile la Las Vegas. nu jucam, doar vizitam ca ai ce!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vroiam sa zic ca noptea avem ceva animale vizitatori ca gasesc cacatzei dar nu de pasare! dar nici ciini salbatici. am vazut iepurasul la Ramona si ma gindeam pe unde ar putea intra? ca aici am numai ziduri de piatra am drept gard. am lasat doua turturele sa faca cuib la acoperis, acuma puii is mari si vad ca deja au vizitatori prin iarba mea pe aici. cred ca la turturele vin animalele de prada noaptea. cred ca nu mai duc gunoiul noaptea! [url="http://picasaweb.google.com/cristpopa/2California"]poze[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/david_americanu/album?.dir=6fadre2&.src=ph"]poze vechi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...