Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am facut Bucovina anul trecut pe traseul ploiesti-Brasov-sf.GHEORGHE-M.Ciuc-Gheorgheni-Lacul Rosu-Ch.bicazului--Tg.Nemt-aici am vizitat AGAPIA SI VARATEC Apoi,Falticeni-Suceava-Sucevita-ne-am cazat la 1 km de Sucevita(sunt o gramada de pensiuni in zona).Oricum am avut pana aici si o noapte de cazare intermediara la Durau traseul e destul de lung-dar s-ar putea la tine sa fie mai scurt. Am vizitat in Bucovina(IN 3 zile)_Sucevita, Moldovita, Putna,Dragomirna, Voronet De plecat chair ca plecam din nou pe 4.06 -sunt multe locuri in judetul Suceva pe care nu le-am vazut-ne ducem la aceeasi gazda As vrea sa revad Agapaia-Varatec(drumul intre cele doua e mirific!!!!)-si in zona Man.Neamt.Sunt foarte multe manastiri-anul trecut nu le-am vazut decat pe cele mai importante-anul asta as plusa cu M.Arbore ,Probota,Solca,Cetatea de scaun a Sucevei,sunt multe, multe de vazut-2 zile e insuficient-macar sa vezi cele mai importante-si nu rata la Humulesti(pana la Agapia)CASA LUI ION CREANGA!!!!!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...