Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Top 10 gradinite in Bucuresti


Recommended Posts

Am fost la Gan Eden si mi-a placut foarte mult cu exceptia unui singur aspect. Ce mi-a placut:grupele au maxim 10 copii iar grupa mica doar 7, au dormitor separat de locul in care se joaca, au bucatarie proprie si mananca kousher adica fara mezeluri, fara porc. Sala de la grupa mica era cam mica (m-am obisnuit deja cu ideea ca grupa baby e inghesuita aiurea in sali mici, desi cei mici sunt cei mai activi). Cu gradina, destul de mare e drept, au o problema, s-au aciuat niste pisici si nu pot scoate copii decat in curtea din spate care e f mica. Dar se lucreaza la aspectul asta, adica se cauta ca pisicile sa fie date spre adoptie, sper sa si reuseasca. Raportul calitate pret e f bun 800 de lei la conditiile oferite e f bine. Nu ma deranjeaza ca respecta traditiile evreiesti, si nici ca BB invata cateva cuvinte in ebraica. Acum trebuie sa-l duc si pe sotul meu si sa vedem la care dintre gradinite ne decidem, adica Olga Gudyn, Elite sau aceasta ultima.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 259
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Are cineva cunostinta despre gradinita CHILDREN'S ACADEMY? Am mai postat un mesaj cu aceasta intrebare dar nu am primit nici un raspuns sper ca un parinte cu copilul inscris acolo sau care a frecventat gradi poate sa-mi spuna si mie care e realitatea dincolo de prezentarea de pe sit si de zambetele de la prima vizita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mitucu
Nu ma mai duc la Spectrum, primesc intr-adevar copii de la 3 ani in sus, ca si Joe din Titan.
Buna Langa Joe mai e o gradinita Happy Tree . Poti sa incerci si acolo.Nu am detalii, dar au site , poti sa iti arunci un ochi . Andreea, mamica de Anastasia Andreea, mamica de Anastasia http://community.webshots.com/user/Siutaa?vhost=community
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna , eu am avut copilul la Gradinita Degetica 2 ani, dar din pacate a trebuit sa ne mutam in Cernavoda si colaborarea cu ei atrebuit sa inceteze. Baietelul meu Mario, a fost foarte atasat de missa lui de acolo (pastreaza si acum lagatura), iar noi foarte multumiti de tot timpul petrecut cu ei. iti recomand cu caldura sa mergi pe mana lor. Succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!!! Eu am o fetita de 1an si 4 luni. De la anul din septembrie vrem sa o dam la gradi, asa ca m-am apucat mai intai de documentat. Am citit tot subiectul dar nu am gasit nimic despre zona unde stam noi, adica Crangasi sectorul 6. Asi vrea sa fie aproape de casa sau cel mult in cartierele alaturate. Dati-mi si mie ceva idei daca cunoasteti ceva prin zona. Multumesc mult!!! Sabina mamica fericita de [fetita] Maia Andreea ( 07 apr 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost eu la Children's Academy, nu mi-a placut. O vila cu scari abrupte, senzatia de inghesuiala, la grupa baby spatiu f. mic. Mai erau o gramada de jucarii chinezesti cu piese mici care puteau fi inghitite. Si mai presus de toate mi s-a parut ca e mizerie. Mi-au dat niste cipici purtati de vreo 20 de persoane inaintea mea, apai daca la asta se face economie, ce sa mai zicem de mancare. Putea la propriu a rinichi de porc prajiti. Am intrebat directoarea daca ceea ce se pregatea si mirosea atat de rau e masa copiilor si a zis ca nu stie, trebuie sa se intereseze. Am lasat-o sa se intereseze si n-am mai calcat pe acolo.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va rog frumos, puteti sa-mi spuneti daca la o gradinita particulara se plateste si daca copilul a fost bolnav si a stat acasa, sa zicem 2 saptamani pe luna? De exemplu la gradinita Elite (vad ca sunt parinti care si-au dus copiii acolo) care este tariful pentru programul 08:00 - 18:00? Ati platit mai putin daca copilul a stat acasa bolnav, fara sa frecventeze gradinita?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi mamici, m-am hotarat, gradinita cea mai potrivita cerintelor mele este Big Smile. Dupa lupte seculare care au durat vreo 4 luni, dupa vreo 10 gradi vizitate, daca nu mai mult, am gasit aceasta gradinita la care initial o educatoare (cred) mi-a spus din usa ca primesc numai copii de 3 ani. Azi am vorbit cu directoarea care mi s-a parut superdraguta si voi duce baietelul acolo de la 1 an si 11 luni. Are cele mai multe atuuri: curte mare frumos aranjata, sala de joaca mare la grupa baby, bucatarie proprie, dormitor separat, plus o miss care mi-a placut f. mult la prima vedere. Multumesc Dianei1968 si tuturor celor care m-a indrumat acolo. Daca e sa fac un top cu gradi vazute pana acum as adauga pe locul 2 gradi Happy Universe, care sub aspect al personalului e super, are curte mare si frumos aranjata, din pacate, ca toate celelalte, are sala mica la gr. baby si se doarme la locul de joaca. Pe locul 3 ar fi Ellite, Gan Eden si Olga Gudynn din Davila, iar la repetenti Genoveva din Titan. Pentru varsta 4 ani plus Bambi m-a impresionat cel mai tare. Sper ca baietelului meu sa-i mearga bine aici si va multumesc din suflet pentru ajutor! Acum trebuie sa schimb post-ul voi trece probabil la prima zi de gradinita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...