Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Top 10 gradinite in Bucuresti


Recommended Posts

Sunt mami de fetita de 1 an si 8 luni intr-un mare impas. Am cautat gradi destul de devreme, in ideea sa o acomodam incetul cu incetul, incepand de la cateva ore pe zi, pana ajungem la programul lung in toamna cand implineste 2 ani si eu trebuie sa ma intorc la servici. Dupa ce am vazut cateva gradinite (zona Voluntari-Pipera), ne-am decis tinand cont de raportul calitate/pret la o mini gradinita unde o ducem deja de 2 luni. Din pacate din multe motive trebuie sa cautam o alta gradinita la care sa mergem din toamna. Sunt complet in ceata. Am citit toate informatiile din acest topic si celelalte topicuri mai vechi despre gradinitele din zona mea si nu am reusit sa ma edific. As dori niste informatii mai noi de la mamicile care au copiii la gradinitele din zona Voluntari-Pipera. Trebuie sa imi fac un pic de curaj si sa va povestesc si despre gradinita de la care tocmai ne-am decis sa plecam. Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 259
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Noi nu mai suntem la Happy Tree din cauza ca BB e f sensibil si l-am lasat la mama. Dar gradinita e f. buna, cu mancare buna si educatoarea Sorina care avea grupa mica superfaina. Din pacate trebuie sa mai asteptam sa crestem, ca nu prea ne prieste gradinita. Merita sa-l duci, isi dau silinta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Multumesc de raspuns. Eu speram ca daca sunt mai putini copii in grupa, poate si virozele sunt mai rare. De fapt asta e si marea mea retinere vis-a-vis de gradi, recelile inerente. Dar ma gandesc ca totusi e mai sigur decat cu o bona. Mirela mami de Diana Elena (13.12.2008) [url="http://community.webshots.com/album/570265782otVowd"] Printesa mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ori cu 9 ori cu 32 de copii in grupa e acelasi lucru,tot se imbolnaveste cam in medie vreo 2-3 luni, pana se obisnuieste cu colectivitatea.(zice lumea) Avantajul la gradi particulara e ca se ocupa mai bine de ei ca-s mai putini.Educatoarea avea 9 copii mititei si de abia prididea. O ajutau si celelalte, ganditi-va cum e sa duci la wc 9 pitici, pe rand...plus alarmele false. Dar era f. sufletista, pe cei care plangeau ii lua in brate, si ii tinea pana se potoleau, timp in care mai atarnau vreo 2-3 de poala ei, majoritatea baieti care-s tare atasati de mame. Daca ii mai laud nitel ma ia capcaunul cu batul, dar sincer mi-a placut tare mult de Sorina. Nu e deloc simplu sa fii educatoare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b_di_andrei
miss-ele de la happy univers pleznesc copii in parc la romniceanu de le merg fulgi probabil se bazeaza ca cei sub 3 ani cu greu vor putea spune parintilor am vazut cu ochii mei si era fata prietenei mele imaginati-va!!
buna, Spune-mi te rog la ce te referi cand spui ca-i plesnesc? Peste fata? cu alte educatoare de fata? N u pot sa cred! si eu tocmai ce am trimis mesaj ca vreau sa initiez o discutie cu directoarea pentru a-mi inscrie baietelul acolo. Unde mai pui ca are 2 anisori si cu siguranta nu-mi va povesti vreodata daca i se intampla asa ceva. Mai poate oferi cineva informatii despre Gradinita Happy Univers? Sau este un caz singular? Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mitucu, ar fi foarte fain daca ai reusi sa faci o trecere in revista a punctelor investigate in incursiunile tale la tooate aceste gradinite. Eu mi-am facut un formular de feed-bac...ca sa-i spun asa, cu lucruri pe care sa le notez in timpul discutiilor, legate de igiena, hrana, educatie, spatiu, ingrijire grupa mica, evaluare personal, camere video etc, insa avand in vedere ca mi-ar fi practic imposibil sa merg la toate gradinitele la care mi-am propus, cred ca o parere experimentata mi-ar fi de folos! cu multumiri! Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Buna ziua! Sunt mama unui gandacel de 2 ani...pe care ma agit de ceva vreme sa-l dau la toamna la gradinita..in sectorul 1..zona Baneasa. Am si eu ma mare nevoie de un feedback de mamica [flo] care sa aiba copilul la o gradinita din zona (ex. genesis, buterfly 3, gradinita mea...), sau poate o alta din zona care sa merite locul in 'top 10 gradinite bucuresti' [8D]. Le-am vazut pe toate de mai sus, dar nu pot inca sa iau o decizie , cred ca doar mamicile ce au un copil inscris acolo de ceva vreme stiu cu ce se confrunta zi de zi, plusuri si minusuri, lucruri care mie imi scapa la "turul" de jumatatate de ora de la fiecare gradi. Va multumesc mult celor ce-mi pot oferi un sfat. [:-/]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...