Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Top 10 gradinite in Bucuresti


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 259
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Gradinita Emerald, sector 6 - Chiajna

 

Eu am fetita la Gradinita Emerald din Septembrie. As vrea sa o recomand cu mare placere tuturor parintilor interesati.

 

Punctaj maxim la toate capitolele! Curatenie desavarsita, personal de exceptie, material educational de calitate, mancare super buna (si, in paranteza fie spus, nu stiu ce le "fac" doamnele de acolo prichindeilor, dara Sara mea mananca la gradinita muuuult mai bine ca acasa unde era o mofturoasa si avea muuulte tabieturi).  

 

Pe langa faptul ca fetita mea s-a adaptat imediat, le iubeste mult pe doamnele cu care interactioneaza, a invatat foarte multe, intr-un cuvant a progresat din toate punctele de vedere!

 

De asemenea, de punctat este deschiderea atat a mangementului cat si a educatoarelor, suntem chiar ca intr-o familie unde toti contribuim sa le mearga bine micutilor!

 

Felicitari Gradinita Emerald si multumim!

 

Mamica Sarei din Grupa mica!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna tuturori si La multi ani!

am o fetita de 3 ani si 7 luni . de la 2 am inscris-o la o gradinita privata din sectorul 6 aflata pe calea PLevnei.de la toamna vreau sa o inscriu la o gradinita de stat din sector 1 sau 6. Zona Domenii-1Mai- Crangasi- Constructorilor. Puteti sa ma ajutati cu sugestii si sfaturi?

 

 

multumesc

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor si La multi Ani!

 

am o fetita de 3 ani si 7 luni pe care am inscris-o de la 2 ani la o gradinita privata.

din septembire vreau sa o schimb la o gradinita de stat. Puteti sa ma ajutati cu sfaturi si sugetii de gradinite in sector 1 si 6 mai bune?As vrea sa tinem cont de Comunicarea cu parintii, relatia educator -copil, activitati ale copiilor etc.

va multumesc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor!

 

Am citi discutile despre gradinite, eu cu fetita mea din pacate am avut destule experiente negative cu gradinitele private, asa ca NU recomand: Kids Club, First Steps si Tinkerbell, au ,mari probleme aceste gradinite, din experienta proprie va spun din pacate.

Kuds Club: o mare afacere si atat, copii nu invata nimic, pe langa igiena indoielnica ( copilul venea acasa plina de mancare pe hainele de strada ca nici macar nu o schimbau in hainele de gradi, inmgrijitoarea era absolut horror etc).

First Steps: educatorea OK, insa directoarea avea mari probleme, eu zic ca e cam nevrotica, a tipat la sotul si l-a dat afara din gradi cu tot cu copil cand am anuntat-o ca trebuie s-o retragem de urgenta pt ca ni se inundase apartamentul si a trebuit s ane mutam urgent in Pipera care e in cealalta parte a orasului. Plus ca nu zicea decat ca copilul meu e obraznic, neastamparat, nici un feedback normal despre evolutia ei nu am primit, nu statea nimeni de vorba cu tine, in afara ingrijitoarei care isi permitea sa-l dojeneasca pe sotul cand a intarziat odata 10 minute la pranz cand trebuia sa ia copilul.

Tinkerbell: nici nu am ce sa spun pt ca totul a fosr varza de la A la Z, am retras fetita dupa o luna urgent.

 

Recomand din suflet gradinita P&C Academy in zona Vatra LUminoasa, este cea mai super gradi pe care am avut ploacerea s-o vad, este o doamna  directoare care e psiholog si este extreordinara si ea si tot personalul.

 

Si app, fetita mea acum este la o gradi de stat din Pipera/Voluntari, gradinita nr 3, este super vreau sa va spun, da clasa multor gradinite particulare, educatoarele sunt absolut super, ff dedicate si iubesc copii, la fel si ingrijitoarele, femei simple dar ff calde si iubitoare, plus ca au o multime de activitat interesante, copilul meu a invatat multe de cand e acolo, curatenie super OK, mancarea la fel. Va spun asta pt ca julti sunt reticenti la gradinitele de stat ( si eu am fost la inceput), insa credeti-ma ca de multe ori sunt mult mai OK decat cele private.

 

Sper ca va ajuta parerile mele s afaceti cea mai buna alegere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si la multi ani!!!

 

Suntem si noi in cautarea unei gradinite pentru pustoaica noastra (2 ani) - intentionam sa o frecventam de la 1 februarie - si tocmai am reusit sa termin de citit tot acest topic [pk] dupa ce am scotocit cat m-am priceput pe net, a ramas sa cercetez mai in amanunt Angels Academy, Gradinita Magica, Nemo, Arc-en-ciel (de pe Heliade Radulcescu), MonTerra, Vise si Don Castor.

Toate sunt in sectorul 2, la o oarecare vaga distanta de mers pe jos de casa noastra, lucru destul de important pentru noi.

Aveti cumva informatii despre oricare dintre aceste gradinite?

 

Mitucu, stiu ca tu ai cercetat intens piata la vremea respectiva, ai trecut cumva si pe la vreuna din aceste gradinite? La happy tree are o amica de-a mea ambii copii si e si ea foarte multumita, dar din pacate mi-e peste mana sa o duc acolo, e cam in ne-drumul nostru spre oriunde.

Multumesc mult de tot, am sa revin si eu, dupa vizite, cu impresii.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Pentru sectorul 3, cei care sunt in cautarea unei gradinite bune particulare, pot sa opteze pentru gradinita puiutul pufos. O recomand cu mare drag stiind ce activitati au in programa si felul in care sunt tratati copilasii.

 

http://www.puiutulpufos.ro si gasiti toate detaliile de care aveti nevoie :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Bravo, si noi iubim Puiutul Pufos!

. Baiatul cel mare a mers aici si apoi, chiar daca ne-am mutat cu casa in alt sector, a trebuit sa facem naveta si cu cel mic, pentru ca nu a vrut sa se desparta de domnisoara Raluca dupa ce fusese la ea la grupa mica. Asa ca, doi ani a trebuit sa-l ducem cu masina la gradi, desi aveam si noi una chiar langa casa noastra cea noua.

Multumim pe aceasta cale doamnelor de la Puiutul pufos, fiecareia in parte, de la doamna de germana, la doamnele educatore, doamnele ingrijitoare, doamnei asistente si domnului doctor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Suntem si noi in cautarea unei gradinite in sectorul 6. 

Baietelul nostru are 2ani si 1 luna iar pana acum nu a mai avut experienta gradinitelor (speram sa stea cu bona pana la 3 ani insa aceasta ne-a anuntat subit ca nu mai poate veni - si cand spun asta ma refer gen "de azi pe maine" fara un anunt prealabil). Avand in vedere ca este foarte greu sa gasim pe altcineva de incredere intr-un timp relativ scurt, am decis sa optam pentru varianta mai sigura si anume sa-l inscriem la o gradinita in grupa Baby.

Prin prisma parerilor de pe diverse forumuri am hotarat sa vizitam urmatoarele gradinite:

- Degetica

- Gradinita Emerald

- Scoala si gradinita Romano-Finlandeza

- Ada Kindergarten

- Alba ca Zapada.

Din pacate nu am reusit sa gasim niste informatii recente privind aceste gradinite, postarile respective avand o  vechime intre 1-6 ani :(

Sper sa ne puteti ajuta cu cateva detalii de actualitate privind aceste gradinite ....sau altele, de preferat in zona Sectorului 6.

 

Multumim anticipat !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...