Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri(15)


Recommended Posts

Pentru cine mai este interesat, noi ne-am intors sambata din concediu (Kaliakra superior - Albena).

 

A fost o locatie foarte ok, cu un minus insa pt curatenia in camere prin comparatie cu Arabella (Nisipuri) unde am fost anul trecut. Intr-adevar, mancarea a fost foarte diversa si gustoasa, pozitionarea excelenta (pe plaja), camera mare si spatioasa. Am "exploatat" la maxim facilitatile oferite (discoteca copiilor, pictat figurine de ipsos, piscine, jocurile destul de numeroase pt distractia celor mici, gen topogane gonflabile), asa incat pot spune ca a fost un concediu reusit (mai ales dpdv al copilului, care s-a distrat de minune).

 

Cu toate acestea, impresia mea generala despre statiune nu este cea a unui loc unde sa imi doresc sa revin de prea multe ori. Eu deja ma gandesc la concediul de anul viitor, si la posibilitatea de a schimba locatia: dupa 2 ani consecutivi la AI in Bulgaria, chiar simt nevoia sa mai vad si alte locuri.

 

Ca si drum, la dus am mers pe Giurgiu - Russe si a fost ok, la intoarcere am venit pe Vama Veche (cu oprire la Balchik si cap Kaliakra).

 

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

 

Uite ce mare am crescut...

Povestea merge mai departe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu m-am intors azi de la Obzor hotel Sol Luna Bay. Am fost foarte incantata de mica vacanta de 5 zile.

Hotelul este nou, se afla chiar pe plaja, departe de statiune (de fapt cam la 1 km de primul hotel). Este un hotel foarte bun pentru familiile cu copii mici, cu o mancare foarte buna si animatie de profesionisti. Am inteles ca animatorii provin de la Sol Nessebar Palace. Un alt plus a fost faptul ca deocamdata este deschisa doar o jumatate de hotel, asadar se gaseau locuri la piscina, plaja era libera iar la restaurant nu se statea la coada niciodata. Nu exista mancare recilata, nu existau chiftelele bulgaresti. Am mai fost in Bulgaria, dar asta a fost cea mai buna vacanta de departe.

 

Anemona, imi pare rau pentru experinta voastra. Eu chiar vazusesem doar review-uri pozitive pe supereva la Riu Evrika si ma gandeam la anul sa-l incerc. Dar tu m-ai convins sa nu...

 

Ana Maria si Didi (Victor Stefan) [bonjovi](15 12 2004)

 

 

 

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand imi cer scuze ca nu am timp acum sa citesc toate capitolele anterioare, asa ca am si eu o intrebare la voi.

 

Seful meu (intr-un acces de marinimie) a zis ca sponsorizeaza o excursie pentru angajati in Bulgaria, dar nu mai mult de 500 km dus intors. Excursia va fi de o zi jumate 05-06.09.2009. Pentru 19 persoane.

Colegii mei au zis Varna. Stie cineva ce distanta este intre Bucuresti-Varna?? Un hotel ieftin si bun in Varna (caci de plateste seful). Nu putem in distanta asta sa mergem la o statiune la mare??

 

Va multumesc anticipat![pup]

 

 

ANNA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intra aici: http://www.viamichelin.com/viamichelin/int/tpl/hme/MaHomePage.htm

Si calculeaza distanta pana unde vreti sa mergeti.

Sau aici: http://hartadolj.ro/autorute-ro-albena+bucuresti.html

 

Noi am facut vreo 300 km dus pana la Albena, prin Giurgiu. Ar trebui sa va opriti la Varna ca sa nu depasiti 600 km dus-intors.

 

Adrianaid="red"> [gravi] 15+ si [poc] Mihnea Stefanid="blue"> (11.11.03)

 

Creatii culinare

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anuscha2009
In primul rand imi cer scuze ca nu am timp acum sa citesc toate capitolele anterioare, asa ca am si eu o intrebare la voi.Seful meu (intr-un acces de marinimie) a zis ca sponsorizeaza o excursie pentru angajati in Bulgaria, dar nu mai mult de 500 km dus intors. Excursia va fi de o zi jumate 05-06.09.2009. Pentru 19 persoane.Colegii mei au zis Varna. Stie cineva ce distanta este intre Bucuresti-Varna?? Un hotel ieftin si bun in Varna (caci de plateste seful). Nu putem in distanta asta sa mergem la o statiune la mare?? Va multumesc anticipat![pup]ANNA
align="right" id="quote2">In Varna mi-a placut in mod deosebit Hotel Modus, dar nu e ieftin, e 100 euro/noapte camera dubla cu un mic dejun de zile mari inclus!Acum, cei 500km nu or fi chiar batuti in cuie, de la Varna mai e putin pana la Nisipurile de Aur...Sau, o varianta mult mai potrivita pentru un timp asa scurt si chiar faina ar fi mult mai aproape, tot in Bulgaria, la 70km de Bucuresti si 10km de Ruse, pe malul Dunarii, hotel Luliaka, cu piscina si restaurant-terasa cu mancare f buna. Acolo o camera dubla obisnuita e 32 euro/zi (tot cu mic dejun), iar una VIP, pe care o recomand (dar nu sunt decat cateva 2-4 parca), mare si frumoasa, e 53 euro. Merge bine pt un teambuilding, are si o sala speciala pt asa ceva la et.1. Pentru rezervari, intri pe www.luliaka.com si gasesti acolo o adresa de mail la care scrii.Laura si fetitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002)poze_noi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus fetele!

 

Mai avem putin si plecam ..si am cateva intrebari!

 

Noi mergem la Sunny Beach ..si mergem pe Giurgiu - Ruse.

 

In vama este vreo casa de schimb valutar? Pot schimba acolo si lei in leva sau numai eur?

 

In Sunny Beach in statiune ...la casele de schimb..primesc lei?

(Intreb pt ca in Albena schimbam direct din lei in leva..si cursul iesea mult mai bun decat sa cumpar eur in ro si apoi leva in Bulgaria)

 

Multumesc!

 

 

 

Eu [cafea] si Raducu [8D](22.04.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anuscha2009
Multumesc frumos LauraT. Se agreeaza de comun acord varianta hotel Luliaka - Ruse.Pot sa te mai intreb ceva?? Peisajul e frumos:)???ANNA
align="right" id="quote2">E frumos ca e pe malul Dunarii, piscina e ingrijita, la fel si restaurantul (mese pe ponton pe malul Dunarii). Daca vrei poze, lasa-mi o adresa de mail si iti trimit.Laura si fetitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002)poze_noi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...