Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 67


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Monis, somn usor (sau...bine te-ai trezit?[:I]). ..imi pare rau ca nu ai gasit figurine pt tort....si ca Iulianu' te-a "prafuit" rau de tot [pup][flo] (interesant cadou, da' io n-am inteles, sa stii [:D]..asa ca, astept poza iegzemplificatoare [:I] Dankuta, sanatate multa mamei tale! Doamne ajuta sa iasa odata uratu' ala auriu, de acolo...[pup] (de unde ai luat magiun dn ala?[:I]) Succes si cu viitoarele cra-cra-uri ale lui Pinky, care sigur vor veni curand [;)]. Bun Tonotil, pe soacra-mea a pus-o pe picioare, dupa ce ajunsese la imunitate 0, acum cativa ani...o fi sii pentru alte cauze....asa, si nu te mai gandi la rubeola aia...Pinky e o luptatoare si nu se va lipi nimic rau de ea [;)] Dozz, esti in mare verva [;)]...da' zau ca ai patit-o ieri [:(]....despre bautul la canita....cred ca deja nu mai e un secret si nu e cazul sa mai repet...Rares habar nu are ce e aia canita, cu orice fel de cioc ar fi ea...iar de din aia cu pai nici nu poate fi vorba, nu stie sa traga/suga....el ia paiul intre dinti si il musca [:D] Eu am copt fructele in cuptorul mare si le-am mai pus si la bbk, fierte la abur. Despre pompat...cam asa am patit si eu [:(]...cum a amintit Ramonik [pup]...am pompat 3 luni la greu (pe motiv de Rares plictisit la tztz si ulterior refractar)....pana cand a secat de tot [q] Dar tu nu trebuie sa gandesti ca vei pati asa, bine?[flo] Many, si eu zic tot ca Lil[pup], si 2 pasi daca ii face singurel, se cheama ca merge, dom'le![pk].....Raresu prinde pe zi ce trece cat mai mult curaj.....azi a dat roata sufrageriei, pe langa covor...singurel, cu mine in spatele lui, cu ochii cat cepele de frica sa nu-i cedeze gladiolele [:-)))] Magda, vroiam sa-ti spun mai demult....te admir ca faci fata atat de usor (cel putin aici), problemutelor lui Rares [flo]...si-n general, va admir pe voi toate care aveti/ati avut tot felul de problemute/boli cu copilasii.....mi-amintesc ca avea Rares vreo 2 luni cand a facut prima oara o dermatita mai uratica, de avea bubite si pe umeri si pe spate....si io, ca proasta, am izbucnit in ditamai plansu' isteric.....nu stiu daca as fi in stare sa trec peste ceva mult mai grav...dar, probabil sufletelele astea mici ne intaresc, orice ar fi. Ah, noroc cu Strumphy[pup]...ca mi-am amintiti mesajul postat de Lyl[pup] cu saptamanile...si am facut calculul. Cica peste 2 zile Rares intra in saptamana 51, una normala, dupa cate se pare [:)] Hai Stephy, citeste printre randuri si revino [;)][pup] _________________________________________________ [il] Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai [copil] (05.11.2009) [il]
"Children make you want to start life over." Muhammad Ali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara, La multi ani sarbatoritilor! azi am achizitionat si eu cateva carticele pt bebster si de cate ori ii arat animalele sau fructele din ele, el arata cu degetul si canta... e si asta o manifestare. am luat si pt buni o carticica cu Povesti pentru baietei pt viitorul nu foarte indepartat... greu cu cartile de povesti - pe prima pe care am rasfoit-o am dat de urmatoarele cuvinte: "stai! o sa te omor!" am inchis-o rapid. urmatoarea avea "ratusca cea urata" si un desen cu un ratoi inlacrimat de imi venea si mie sa plang. asta pare mai de treaba, sper sa nu am surprize. acum mi-a picat si mie fisa ca bebster face in curand un anisor si nu am luat nimic. noroc cu cautarile lui monis ca m-am dezmeticit. cred ca ii iau o saniuta si ii fac tort de dovleac... de mot nu ma pronunt pt ca nu stiu... aveti idee ce cumparaturi trebuie facute pentru mot? [:I] [flo] mamica lui Tudor (04.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flavours, bonsoir, cred ca fetele culca pitacii. AL meu e buf, deja. Cum faci tortul de dovleac? Io am hotarat sa facem unul normal (e cu ingrediente naturale, nu praf de oua, margarina, martipan din miere) insa va avea si zahar in creme si mai stiu eu ce coloranti, cat ar fi ei de safe), si o sa ii dau si lui sa guste. Asa mi se pare mie corect, sa ii dau sa guste din tortul lui. DAAr, amm mustrari mari de constiinta ca ii dau asa ceva. Ma batea gandul la un moment dat sa ii fac tortul [url="http://corneliamarin.ro/?p=445"]asta[/url], modificand tofu cu branza sau ceva asemanator. Vezi, poate te intereseaza reteta. Pt motz, nimic special. DAca vrei, pui pe tava cele 'usuale': chei masina, bani, dictionare, carti,si alte tampenii, Tudor alege si atat. Dac avrei sa respecti traditia, parca se intamplaceva cu lumanarea, spuneau fetele, dar numai in anumite parti. Eu am taiat-o bucati. N-o sa fac pregatesc ceva special pentru motz dar o sa incerc sa fac o aniversare frumoasa pentru Matei, cu cadouri, familie, lacrimi, vizionari de la o luna, tort, d-astea.
Citat:
citat din mesajul lui Flavours
buna seara, La multi ani sarbatoritilor! azi am achizitionat si eu cateva carticele pt bebster si de cate ori ii arat animalele sau fructele din ele, el arata cu degetul si canta... e si asta o manifestare. am luat si pt buni o carticica cu Povesti pentru baietei pt viitorul nu foarte indepartat... greu cu cartile de povesti - pe prima pe care am rasfoit-o am dat de urmatoarele cuvinte: "stai! o sa te omor!" am inchis-o rapid. urmatoarea avea "ratusca cea urata" si un desen cu un ratoi inlacrimat de imi venea si mie sa plang. asta pare mai de treaba, sper sa nu am surprize. acum mi-a picat si mie fisa ca bebster face in curand un anisor si nu am luat nimic. noroc cu cautarile lui monis ca m-am dezmeticit. cred ca ii iau o saniuta si ii fac tort de dovleac... de mot nu ma pronunt pt ca nu stiu... aveti idee ce cumparaturi trebuie facute pentru mot? [:I] [flo] mamica lui Tudor (04.11.2009)
[pup] mami de [pk] MATEI -TUDOR[pk] (10.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s]Iulia si Calin mdea, am dormit 1 ora si m-am trezit mai rau decat la culcare [alcool]. Pare ca ma paste o viroza sau ceva, ma dor toate oasele si parca ma ustura pielea. Of, ce rau e sa nu fii in forma. Si cat urasc eu sa ma plang [bang]. Si Iulian a bagat azi somn de la 12.30 doua ore si jumatate (de obicei doarme 40-60 de min, dar cred si eu ca era obosit de asta noapte [bibe]) si dupa amiaza ciuciu. Si e marait in continuare, pare ca-l deranjeaza ceva si la ochi ca se tot freaca la ei, si-i apar niste colectii la colturi. Plus ca tre sa fie ceva cu dinti, desi credeam ca avem pauza acum ca a spart si dinte no. 8.... poate sunt deja premolarii de jos de care mi-a zis doctorul ca sunt pe drum... habar nu am... Iulian are acum 52 de saptamani, deci s-ar inscrie undeva in lista aia cu "perioade bruste de crestere" [alcool] - Lylyana [pup]. Parca s-a si lungit f mult si-mi pare mai slabut. Oricum zilele astea a mancat cam prost cu prostia aia din gura... hai ca vorbesc dezlanat si tre sa plec spre baie. Krelia + Lylyana [url="http://www.imaginarium.ro/45857/ecommerce_1/45857"]asta[/url] e cadoul. Din pacate poza e f proasta, dar piesele sunt colorate f fain si sunt dintr-un plastic moale, care pot fi roase la o adica [:D]. SI aveau in magazin niste cosntructii f interesante facute din ele. Acuma numai sa vrea copilul sa se apuce si de chestii mai inteligente ca noi nici la pusul cercurilor pe bat nu am ajuns. [bibe] (deci Lylyana, ideea ta nu e una rea, numai ca nu stiu cum as spala fiecare piesa de tort, printre dintisorii aia [alcool] [:D]) Dankutza + Magda multi pupici pentru fulgusorii categoria pana, Cezara si Rares [pup][pup][pup] Magda asteptam sa ne anunti cand e cazul de galerie pt surioara ta [pup] Dozz [grup] imi pare rau ca esti asa aeriana zilele astea si ca pitica refuza in continuare sa [alap]. Nu stiu ce sa zic, decat ca e f bine ca ai alaptat-o pana acum, singura impotriva tuturor, si, cine stie, poate revine zilele urmatoare. Sper sa doarma la noapte, daca nu, de maine propun sa doarma cu Santiago, adica sa-si tina companie unul altuia [:D] sa vada si ei cum e sa-ti urle cineva noaptea in cap [:p]. Imi pare rau ca nu am apucat sa ne vedem, sper tare sa fiu in stare maine sa vin in H. [pup] Many pupici cu felicitari si de la noi. Felicitarile transmite-i-le direct lui Vladut daca tie nu-ti trebuie [:D]. [pup][pup] Flavours si eu am incercat sa-i citesc lui Iulian o poveste si a trebuit ca la fiecare 10 cuvinte sa schimb minim cate unul... mare provocare! [alcool] nu mai stiu ce am citit... ma scuzati a, vroiam sa zic ca am impresia ca mi-au fost adresate niste intrebari zilele astea peste care am sarit, ca am tot citit aiurea si nu am avut timp sa scriu frumos, in propozitie. Asa ca va rog nu va suparati si reveniti daca pot ajuta cu vreo info [flo]
Monis [zz] si piticutzul Santiago (02 nov '09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

coque - si al meu a tras obloanele deja. [nani] la tort de asta ma gandesc sa fac ceva natural sa poata gusta si el, dar sa cumpar si ceva pt adultii cazuti in ispita zaharului. [:)] ma gandeam sa fac un fel de blat cu dovleac copt, orez rosu si banana si crema cu avocado, crema de branza, banana si poate ceva fructe de padure congelate. daca nu ii place sigur se vor gasi doritori... ca indulcitor exista si stevia lichida, care e naturala si nu e nociva ca zaharul, dar... eu ma rezum la dulcele din banana. mamica lui Tudor (04.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si buna seara fetelor, La multi ani, Iulia si Calin! Dankutza ma bucur pentru vestile de la neurolog, imi pare rau de rubeola. Sanatate multa mamei tale! Many felicitari pentru Vladut pasitorul singur.[pup] Dozz[pup] nici n-am apucat sa-ti zic wb si imi pare tare rau ca Ana mica refuza sanul. Fetele cu H, dimineata la mine in cartier nu era strop de ploaie, asa ca eu am luat-o voiniceste spre H, unde evident ploua de rupea pamantul. Inutil sa mai spun ca ne-am intors spre casa, unde din nou, nici un semn de ploaie.[:D] Si asa as fi mancat si eu din biscuitii lui Matei [pup] Eu as incerca si maine, dar azi am avut iar o dupa-amiaza cam neprietenoasa si cred ca-si arat coltii incisivii de jos, asa ca sunt sanse mari sa nu prea dormim la noapte. So, nu e nimic clar. Voi iesiti si dupa-amiaza sau numai dimineata? Pupaturi la toata lumea! [floare3] Mitzi si Pisoiasul scump
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...