Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 67


Recommended Posts

monis - da, cred ca trebuie sa le filtram din timp povestile... multe sunt traduse f prost, altele sunt de-a dreptul penibile... parca ti-am mai zis de Vanturica si Peter Pantalon mancand fasole si zburand prin parturi... asa povesti... un banc citit mai devreme pe fb: Ea: În octombrie deja miroase altfel, a dep#259;rtare, a pustiu… E iar#259;#351;i frig, e iar#259;#351;i rost de frunze ar#259;mii #351;i de rugin#259; printre vii, miroase iar a must, miroase a culori, portocaliu albit de prima brum#259;… El: Ce vrei, f#259;, e toamn#259;…! mamica lui Tudor (04.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

In primul rand buna seara. Am intrat pe fuga sa spun La multi ani micutule Dominic.Ce a scris mami tau despre clipele cu tine suna divin.Sa ii daruiesti tot atatea clipe fericite ca si pana acum si impreuna sa treceti peste toate incercarile. Astazi am fost la cumparaturi.Masinuta pe care o are Alex este si in Selgros la 42 ron deci mai scump.Am luat cadou pentru nepotica.Face 2 ani pe 2 nov.I-am cumparat o casa de marcat.Am luat cadou in avans pentru Geo.Poate il gasesc pe net si pun poza.E un catel cu forme care da din urechi si canta. Copilul meu inca nu doarme.A supt si e la joaca.Aseara a adormit urland.Cred ca din cauza ca a descoperit mersul cu antepremergatorul si cu masinuta.Sper sa isi revina. Meniul de azi: -la 09.00-galbenus de ou fiert tare+1 painita dm cu gem de prune fara zahar -12.30 -o banana + o rondea orez + tziztzi(pe drum intre carrefour si selgros) -la 16.00 -mancarica de linte cu putin ciocanel de pui fiert -la 18.00 -ananas din conserva(continea doar suc si fruct) -la 21.05 -tzitzi si joaca [mamica] de [iepu] George-Stefan (15.11.09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mdeah ... avea diacritice, nu am chef sa il traduc... intrebare: mamici, aveti probleme cu dintii pe care nu le aveati inainte de sarcina? eu azi am fost la dentist pt air flow din motive de tartru, care se depune intr-o veselie cum nu am avut in viata mea... este a doua oara cand imi curat dintii anul asta pt ca se facusera negriciosi... mamica lui Tudor (04.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[url="http://www.articolecopii.ro/jucarie_copii_autobuzul_inteligent-62876.p.html"]aici[/url] este cadoul lui Geo. Monis si eu ma gandisem la ceva de construit.Dar nu cred ca il tenteaza inca.Am luat catelul pentru ca a inceput sa bage cutiile mici in cele mari si ma gandesc sa il stimulez. Flavour eu nu am probelme cu dintii.Bine am un dinte mai sensibil dar la fel era si inainte de sarcina. Many felicitari pentru primii pasi ai lui Vlad. Lili maine nu am timp dar joi incerc si eu reteta ta de biscuiti.Si pe a doamnei Capison. Krelia azi ai fost in forma.La fel si Miany. Legat de protestul de maine.Pana la 14.00 e protestul apoi o iau pe la victoiei in mars.Deci cred ca e ratata toata ziua. [mamica] de [iepu] George-Stefan (15.11.09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flavours da, si eu am probleme cu tartru. Bine, eu am si retainer de anul asta si s-ar putea sa fie si asta o cauza. Dar, mie imi sangereaza , in continuare, rau gingiile si ma spal de vreo 3 ani cu parodontax. Si ca tot zicea lili[pup] zilele trecute si eu iau vitamine prenatale, alaptez si am anemie ( aviz Tina) Noapte buna! [flo] Mitzi si Pisoiasul scump
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui krelia (de unde ai luat magiun dn ala?[:I])
L-a luat sotul din Kaufland, dar cred ca se gaseset in toate hipermarketurile. Uite ce scrie pe el: Topoloveni, magiun natural de prune, 100% natural fara adaos de zahar, fara E-uri Ingrediente: prune proaspete romanesti. 1kg magiun se obtine din 4kg prune. Contine zahararuri naturale. Imi aduc aminte din copilarie, cum facea mamaia magiun de pepene verde. Spargeau bostana si nu puteam sa mancam o tona pe pepeni. Ne punea si pe noi, astia mici, sa-i ajutam. Taiam pepeni pe jumatate si scobeam cu lingura totul miezul direct intr-un lighean. Imi placea sa fac asta, pentru ca puteam sa mananc numai miezul fara samburi de pepene. [:D] Ne bazaiau albinele si noua ne curgea zeama de pepene pe maini. Apoi, mamaia, ne golea ligheanele intr-un cazan mare rau (ca ala de vrajitoare). Dedesubt ardea lemne si fiebea la el pana il facea gem. Nu punea zahar. Il punea in sticle si direct in beci cu el. Iarna scotea cate o sticla si o tinea in figider. Ne facea scovergi si mancam cu magiun. Ce bun era .... Dana, mama lu' Pinky
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monis5 Flavours da, imi amintesc de Peter Pantalon si partzurile lui [alcool][:D]. Si sa vezi ce curand vom ajunge la bakugani si pokemoni [vom]
Pe mine m-au tampit aia mici de la scoala cu urateniile alea de Bakugan. Ei se mai joaca si cu niste skateboarduri pt degete. Fetitele sunt cu Hello Kity, Hanah Montana si albume de abtibilde. La fetite e mai bine. Macar nu mai sunt cu Barbie. Nu pot s-o sufar. Are o fata de curva Barbie de ma sperie. [:-@] e dracu' vor astia sa promoveze cu Barbie? Nu am sa-i cumpar niciodata. Mai bun este un razboi de tesut sau un plus. Dana, mama lu' Pinky
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna [emoticon care isi freaca mainile a nerabdare] incep emotiile revederii.... dar moralul meu e tot jos.... ca am 1000 de griji si sunt rupta-n freza, varza/tocanita/pilaf... MULTUMESC mult pentreu fiecare gand bun si fiecare vorba buna. Sa stiti ca pentru mine chiar coteaza. Dancutza, tinem pumnii sa vii numai cu vesti bune si despre mami tau si despre pupiuta ta Cuscri , imi pare rau ca nu esti ok... sper sa fii de fapt mult mai pesimista decat e cazul si lucrurile sa se rezolve repede repejor Cat despre marea aniversare a piticului.... acu sunt pe punctul sa intru in panica.... pentru noi era totul aranjat pentru sarbatori.... si acum.... e tati aici... habar n-am ce facem... Dar cred ca cea mai inteleapta decizie ar fi sa fim pur si simplu noi 3.... ca asta e cel mai important lucru pentru noi, asta ne lipseste cel mai mult.... deci asta va fi cadoul Acu merg sa mai fac si eu cate ceva pana nu se trezeste "Prasnel-Duracell" sa-si ceara dreptul regulamentar la tzi-tzi ( de n ori pe noapte.... sa numere cine poate, ca eu am pierdut situl)

Mami fericita de [copil]Mihnea [url="http://lb1f.lilypie.com/OPjGp2.png"]Mihnea creste mare[/url] (14.11.2009 ) [url="http://dn.daisypath.com/FTuGp3.png"]aniversarea nuntii[/url] [url="http://picasaweb.google.com/ionela.costel.luciu/Iunie#"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...