Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 67


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

za tauzand [:D] care vine repede repejor sa-i ureze [s] xoricelului Dominic, sa creasca mare si sanatos, sa fie iubit si bucuros (am facut si poezie) Fetelor, imi pare rau ca nu s-a mai facut intilnirea,nici miine nu pare o zi favorabila cu toate mitingurile alea [:(] dankutza [ruga] pt mama ta si felicitari pt progresele lui Pinky. Magazin Swarowsky este pe linga Intercontinental, pe Magheru, au si cirese - cercei, pandantiv si agrafa, am eu o prietena care are tot setul [:)] magda [pup] Ramonika chiar ma gindeam la tine ca nu mai aparusei pe aici. Imi pare rau de bacteria nesimtita, am vazut si pe la TV o emisiune despre ea cum ca a devenit super rezistenta la majoritatea antibioticelor [:(] Nu-ti ramine decit sa incerci si medicina alternativa K ce tare printzesul ca da roata la sufragerie Monis, Tina sa "poarte" sanatosi piticii cadourile [pup] Smara eu am luat astazi [url="http://www.corintjunior.ro/products.asp?prod=295&cat=108&hierarchy=0"]asta[/url], sint 9 carticele foarte faine intr-o cutie Ionela sint sigura ca veti alege cel mai potrivit mod de a sarbatori Coque, Flavours si eu ma invirt in jurul ideii de tort din care sa poata minca si ea, eu ma gindeam sa fac unul pt ea si sa comand si unul nesanatos de la cofetarie pt invitatii adulti si pacatosi [:)] Reteta aia de la Cornelia Marin suna interesant, dar cred ca foile alea din fulgi din ovaz sint mult prea crocante pt virsta de 1 an. Eu ma gindeam la un blat de pandispan fara zahar fara albus + o crema din brinza indulcita cu banane. Mai vreau sa bag undeva in schema si avocado si morcov. Azi Lila a cazut in bot si acum seamana nitel cu Marilena Nitu [:D] Ultimele nopti au fost "cu strigare" la fiecare ora si dorinta de somn numai in bratele mele. Sint intepenita moarta de cit stau chircita la ea pe fotoliu, ca la noi in pat nu doarme,o apuca entuziasmul sa fure ce gaseste pe noptiere deci Dozz te inteleg tare bine. Imi sta mereu gindul la tine ce suparata esti din cauza ca nu mai vrea Ana [alap], eu parca am auzit pe undeva ca ei uita sa suga si d-aia n-ar mai vrea, acum nu stiu daca e si adevarat. In disperare de cauza, ma gindesc, n-o merge sa trisezi cum fac unii parinti ca sa invete copilul cu suzeta, si sa pui pe mamelon ceva dulce ca s-o atragi? Ma duc sa citesc si eu 3 rinduri si poate apuc si niste somn NB!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui many_bani
Sunt asa suparata, propria mama ma intreaba cat mai am de gand sa alaptez, ca face baiatul un an, raspuns: pana la 3 ani si apoi am pasat telefonul, m-a indispus total. NB mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
[pup][pup][pup] si inca niste [pup] pt Firicelul alaptat cit vrea muschii lui [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, many, ce bine te inteleg! [q] Aceeasi faza am patit-o eu cu vreo 2 saptamani in urma...tot de la mama. [bang] Oare de ce au fixul asta, dom'le, ca doar pana la un an trebuie alaptati? [alcool] Discutam zilele astea cu frizerita mea; de fapt, intarziase ea cu programarile, iar eu i-am spus ca ma cam grabesc ca trebuia sa alaptez copilu'. La care ea imi baga o fatza din aia stupefiata: "dar il mai alaptezi? Dar ce rost mai are, ca si asa...de acum incolo tzitzi e doar de alint....ca el isi ia necesarul de vitamine si toate alea din celelalte mancaruri." [:-@] Am obosit sa tot dau explicatii deja si sa inchid gurile care mor de grija altora. [bang] Edit: Dozz, imi pare tare rau ca Ana refuza in continuare sanul. [q] Daca nu se va schimba situatia, eu te incurajez sa pompezi si sa bei ceaiuri de lactatie si multe lichide. Am o prietena care de 7 luni da la pompa si ii da cu biberonul. Inca are lapte. Deci, nu descuraja, ca sunt si exemple 'fericite'. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui many_bani
Sunt asa suparata, propria mama ma intreaba cat mai am de gand sa alaptez, ca face baiatul un an, raspuns: pana la 3 ani si apoi am pasat telefonul, m-a indispus total. NB mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Cu aceeasi intrebare ma streseaza si a mea mama [bang] Sa vezi maine cand ma va vedea cat am slabit... ------------------------ Dana, mami fericita de [copil] David (2 noiembrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu deja am domesticit-o pe mama.... ea e deja mandra ca alaptez pana la majorat daca e cazul[pk] tre sa ma laud si eu cu ceva pe ziua de azi... nu?!?!?! A, la vaza asta sotul m-a "descurajat" Mi-a spus clar sa nu-mi fac iluzii ca pe la 14-16 ani tece pe sani mai tineri... si sa nu mai visez cu ochii deschisi[:D] Mai fetelor... ia nu mai bagati voi la suflet ce spun mamele si "nemamele"... pe vremea lor asa se spunea... ca daca alaptezi pana dupa 1 an copilul va fi tampit, n-o sa vorbeasca... etc... ba ca e mare rusine ca trage de tricou... ba ca o sa o injure sa-i dea tzitzi. Cum saracele de ele nu aveau de unde se informa, credeau si ele ce auzeau. Chiar nu e vina lor. ia luati voi cate un pup pentru toate mamicile curajoase care alapteaza si dupa 1 an.... si 1000 de pupici pentru cele care si-au dorit si din diverse motive nu au reusit sa faca asta.

Mami fericita de [copil]Mihnea [url="http://lb1f.lilypie.com/OPjGp2.png"]Mihnea creste mare[/url] (14.11.2009 ) [url="http://dn.daisypath.com/FTuGp3.png"]aniversarea nuntii[/url] [url="http://picasaweb.google.com/ionela.costel.luciu/Iunie#"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Many,Smara,Dana cand reusesc sa vorbesc cu mami,stiti ca la mine situatia e mai gri, mereu imi spune sa ii dau cat pot de mult.Noi suntem 4 si inafara de sora mijlocie pe care a alaptat-o 6 luni ca a pierdut laptele toti am fost alaptati peste 1 an.Fratele meu a supt pana la 3 ani jumate cand l-a intarcat dandu-si cu oja pe san.El stia de buba si arata la mama pe san si nu mai sugea.A fost intarcat de 6 ori dar definitiv a fost cand a pus mama oja rosie pe mamelon.Sa va spun cam a incercat sa il intarce:ardei iute,caneala,ruj,lamaie si mai era ceva dar nu mai stiu. Si mama vede ca am slabit,la fel si socrii si imi spun sa mananc atat.Soacra mea nu a avut lapte si mereu imi spune ca daca ar fi avut ar fi alaptat cat de mult. [mamica] de [iepu] George-Stefan (15.11.09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ionela tare ma bucur ca esti mai bine. Dozz am ras cu lacrimi de pataniile tale dar imi pare rau ca Ana e asa rea cu tine.Geo facea la fel cu patutul dar doarme bine cu noi in pat de vreo 3 saptamani. Dankutza [pup] Cezarei pentru pasii pe care ii face in evolutia ei. Krelia nici intr-o mie de ani nu as putea sa fac asemenea tort. Intrebare: vreau sa ii fac lui Geo un tort cu broscutza pe el.Asa il alintam noi inca.Unde il pot gasi?Ceva idei? [mamica] de [iepu] George-Stefan (15.11.09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara![:D] Sunt foarte obosita. maine vin parintii mei si tot maine este ziua tatalui meu. Am zis sa ii fac o surpriza si sa ii pregatesc si lui un tort tiramisu. Ghinion...crema a iesit super moale...cand am pus-o peste piscoturi a curs toata.[bang] Am fost nevoita sa fac un al doilea tort. De abia acum am terminat. Dozz, ma gandesc la tine [pup] sper ca fetita sa revina la sentimente mai bune fata de san. Monis, Tina frumoase cadouri ati ales. Noi ne-am decis pana la urma asupra mesei ptr. activitati. Ati discutat despre carticele. Maine primim si noi din tara [pk] Am hotarat ca David cu noi v-a invata romaneste iar de la gradinita va incepe cu germana. ------------------------ Dana, mami fericita de [copil] David (2 noiembrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...