Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Se mananca sepalele de la capsuni?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

aaa, deci am luat teapa cu titlul [:)]. alea nu-s frunze, is sepalele florii de capsuna [:D] - deoarece fructul, impropriu numit asa (e pseudocarp), este receptaculul florii, iar "frunzulitele" sunt sepalele florii. frunzele chiar se folosesc la ceaiuri si alte remedii naturiste - dar atentie, unele din frunzele ce se pot consuma prelucrate nu-s ok crude. R
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olina, Roxana, multumesc!! [flo] Intrebarea mea nu-i nimic. Sunt unii care se intreaba daca pot manca bananele si portocalele cu tot cu coaja :))))) [bebic] http://www.lonelyplanet.com/thorntree/thread.jspa?threadID=2006842
~ Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã - din jurnalul unei mãmici de bãietel ~
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cora, mananci semintele de la mere, pere? Ma gandesc sa bag si pe astea cu totul in blender [:D]. Vad negru in fata ochilor cand trebuie sa tai marul in 4 si sa indepartez casuta aia [bang]. Daca maine nu apar pe DC, stiti, da? Am baut sepale de capsuni cu casuta de mere si pere :)). Neaparat sa incercati frunzele de morcov in salata sau smoothies. Chiar sunt delicioase :).
~ Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã - din jurnalul unei mãmici de bãietel ~
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...