Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viata sexuala dupa 20 de ani.


Recommended Posts

Desiree,cred ca sunt cazuri si cazuri,cu motivele si contextul lor,insa cele care au relatii intime mai rarut sau deloc nu sunt (sau nu ar trebui sa fie[:D]) majoritatea.Pentru mine e un factor de echilibru,adica nu ne e totuna daca e deloc si fara.Nu atarna respectul si ajutorul reciproc de asta,insa,atunci cand esti ...implinit si din punctul asta de vedere,se suplimenteaza disponibilitatea si deschiderea fata de celalalt si nevoile lui. Cat despre partea cu nebuniile...relatia oricum e dinamica,timpul o face mai frumoasa si mai picanta,ma astept ca dupa vreo 20 de ani de casnicie sa fie furtunoasa de-a dreptul...[8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ma bucur pentru ca a-ti raspuns acestui topic, fiindca si eu cosider ca atractia sexala mentine viata cuplului iar impreuna cu respectul devin universul familiei. I-mi aduc aminte cu placere de serile nebune care ne legau, dar si de greutatile prin care ne-am desavarsit relatia. Pot afirma cu placere caci sotul meu e creativ si astfel elimina acea ,,rutina" si ma face sa ma simt implinita. I-i implieste toate fateziile, astfel ca ne-am deschis sufletul unul altuia fara retieri. Sper ca si voi sa incercati sa va intelegeti partenerii de viata si sa treceti peste anumite retineri, oferindu-va reciproc tot ceea ce face ca viata sa devina minunata. Asteptam si alte pareri mai timide! Va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desiree, important e sa fiti amandoi multumiti cu ceea ce se intampla. Uite noi nu facem sex extrem de des, adica 1-2 pe saptamana, dar cand facem, facem :)) drept e ca dau si alte lucruri in afara de cele 3 variante de care dispun, dar mie una imi place si faptul ca ne dorim unul pe altul si ca ne satisfacem imi face placere. Totusi o energie sexuala exista la fiecare, si daca nu faci nimic cu ea, tre sa o pui in altceva si atunci e bine sau rau in functie de unde o plasezi. asta-i parerea mea. Julia, de ce sa astepti atata vreme? :)) Mamaluiana, eu sincera sa fiu ma bucur ca pe un topic in care se discuta depre copii femeile se simt femei :) Perlutele mele: K (10.06.2007) si M (14.05.09) Niciodata nu mai poti fi atat de aproape de un copil ca atunci cand l-ai alaptat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HELLO! Dupa mine o viata sexuala sanatoasa este extrem de importanta intr-un cuplu. Trebuie mereu sa existe comunicare, respect , intelegere, iubire... daca nu va intervenii rutina si totul se duce. Am 15 ani de casnicie si 20 de ani de viata sexuala cu sotul meu si totul este ca la inceput. Si iubirea si viata sexuala. Am stiut sa mentinem flacara aprinsa , sa respectam dorintele celuilalt, sa comunicam si sa aducem mereu un ceva nou.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, da intradevar sa menti flacara aprinsa este greu dar nu imposibil, sa sti sa treci prin greutatile si bucuriile vieti cu capul sus...pe noi greutatile ne-au inchegat si mai mult, ne stergem lacrimile si mergem mai departe...acum 3 ani am primit o"cumpana" care ne-a schimbat viata devinitiv.Momente grele au fost si vor mai fi dar parca bucuriile le intrece pe toate...zilele cand nu sunt langa ei trec foarte greu si astept revederea cu mare placere. http://www.youtube.com/watch?v=tDLmhlgUoAI http://anamaria-teodora.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamaluiana multi ani in casnicie[flo] Sa va traiasca printesele si sa va bucurati de ele[pup] Si noi am urcat anul acesta pe treapta cu numarul 20 [:)] nici nu imi vine sa cred! Viata sexuala joaca un rol important pentru noi, este unul dintre "ingredientele" care stau la baza relatiei. Intotdeauna am cautat sa ne indeplinim dorintele sexuale si asta a dus la o viata sexuala activa si satisfacatoare. Va doresc toate cele bune. lili@domnisorica daria (29 martie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...