Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Burger de fasole (de post, vegan)?


ML

Recommended Posts

Roxana, te astept, cand ai timp. Am pastrat si prima reteta (nu prea stiu daca sa inlocuiesc oul cu seminte de in puse in apa sau cu fulgi de ovaz...), falafel nu mananca ai mei. Am primit dimineata de la o prietena o reteta cu cartof, Crista. Imi si place cartoful in mancare. Ramane sa ma hotarasc pe care sa o aleg (sau poate le incerc pe rand [:)]). [url="http://s100.photobucket.com/albums/m10/40ML/La%20tara%20americana/"]Take joy! (poze)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ooff, mii de scuze, pur si simplu am uitat de revista!! [:(] iata reteta: 2 linguri ulei o ceapa rosie taiata fin 2 tulpini de celery, taiate fin un catel mare de usturoi, taiat fin sau zdrobit un ardei rosu iute, mic, taiat, fara seminte 2 x 410g fasole la cutie 1 lingurita chimen praf 150ml iaurt grecesc (pentru servit) 2 rosii coapte, fara seminte, taiate buchet mic de coriandru chifla integrala, salata verde, pentru servit se incalzeste o lingura de ulei intr-o tigaie antiaderenta, se adauga ceapa, telina si usturoiul taiate marunt, ardeiul iute, se acopera si se coace la foc mediu pentru 5 minute sau pana cand sunt inmuiate bine. se pune fasolea intr-un bol mare si se zdrobeste cu furculita pentru a obtine o pasta grosiera. se adauga ceapa si telina, apoi chimenul, se adauga sare si piper dupa gust. se formeaza burgerii cu mainile ude, se lasa la rece vreo 30 de minute. se amesteca iaurtul, rosiile si coriandrul, se asezoneaza. se incalzeste restul de ulei si se prajesc burgerii cam 2 minute pe fiecare parte, pana se rumenesc frumos. sau se pot coace in cuptor pe baking sheet, cam 20 de minute. se intorc o singura data pentru ca sunt fragili. se servesc in chifle, cu iaurtul asezonat si salata. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...