Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Carmenbr: inlegatura cu testamentul, noi l-am facut foarte ieftin, ca asa e romanul, ne-am inscris la prepaidlegal service , daca vrei iti dau nr. unui roman de treaba care iti explica tot, si in pachetul lor de servicii legale pe baza de abonament lunar au si testament free, daca nu mai vrei sa bebeficiezi de serviciile lor, cancelezi, adica nu mai platesti abonamentul de 25 usd, parca, nu mai tin minte exact suma, era sub 30. dar ramii cu testamentul facut. noi ne-am luat masuri de precautie din cauza femeii Gabiela Parasca care a fost omorita de sot, acela s-a sinucis si copii i-au dat fratelui sotului desi nu ii cunostea, nu avea treaba cu ei, bunicii erau in America, dar nu aveau cetatenie, veneau sa ajute cu viza de turist, o adevarata tragedie pt bunici, nu au putut lua copii fiindca copii erau cetateni americani.

testamentul e facut de avocati, ii poti consulta in cadrul abonamentului astuia, a citeva zeci de ora de consultanta inclusa.

 

cine are un small bussines e super serviciul ca te ajuta in probleme legale fara sa platesti onorariul unui avocat desi benficiezi e consultanta unui birou de avocatura.

 

noi am lasat la bunici in Romania si trebuie sa metionezi pe cineva care sa ii duca copii in Romania si sa ii predea acolo la bunici in cazul nostru, ca s anu stea in foster homes pt la definitivarea procesului de stabilire a partilor in drept sa preia tutela copiilor. noi asa am facut, nu avem rude aici decit de departe, nu am vrea sa stea copii cu straini ci sa pleca rapid in Romania daca ceva se intimpla cu noi si dam coltu. mai bine sa fii pregati decit sa ii porti prin diferite case.

 

revin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bai, ce circoteca! [:D] Va spun eu calendarul meu complet, pe ale nevestei si amantei nu le stiu bine, dar vi-l spun pe al meu, ca nu imi plac misterele:

1. Anamaria si Doris vin la mine (deci n-ati ghicit) vineri, adica poimaine.

2. Intre 13 si 17 Martie merg eu in NJ/NY

3. Intre 5 si 9 Aprilie merg eu cu Bogdan si atat, la o conferinta in San Francisco. N-am gasit pe cine sa iau cu mine, dar am gasit un serviciu de babysitting la hotel si e super solutia!

4. Intre 20 si 25 Iunie ma duc io la Carmen.

 

Care vrea sa se alature acestor itinerarii, sau sa propuna unele noi, bi mai ghest.:))

 

Eu nu imi facui testament, trebuie sa fac, dar tot aman.:(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Un brat de flori de primavara si de la mine.

 

Lai spor la dat in saltele...sa fie cu folos.

 

Irinucaa-Miericica bine le-ai facut la doamnele educatoare, ca una vorbesti in fata si alta fac. Sa le fie lectie de invatatura.

 

Super Lia si Delia iesit-au A-uri or ba.

 

Wow copii schiaza...si eu care ma mandream ca a mea a invatat sa patineze cu patine cu rotile.

 

Mihutza scumpica for Andra cand danseaza.

 

Mirela cu intarziere La multi ani, dar din suflet. Sa-ti aduca viata numai bucurie, sanatate, si noroc.

 

Corina bafta cu oferta din LV. Sa fie cu noroc.

 

Panterusca ce veste buna cu nepotica.Si alta cu masina, sa o stapaniti sanatosi.

 

Liliana

Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor cat ati putut sa ma binedispuneti. Nu am mai ras de mult cu asa pofta.

Carmencita, stai ca-mi aminti ca sunt singura cu fiica-mea din mai pana in iulie la sfarsit...poate fac un weekend in west, sau tu unul in Chicago (numai de ar vei primavara odata).

Acum am citit, in iunie vine Ruxi. Maybe, maybe...stati nu dati glumeam doar.

dar de cap tot am sa-mi fac cat e berbantul in Romania, na.

 

 

Hai mei fetelor ce va veni cu condusul in state...e parfum, frumos, linistit...chiar si in Chicago. Spun eu care am 30 mii de mile facute in aste americi. Iar mersul pe freeway e okay...nu vrei sa te incurci, mergi usor, cu traficul pe prima linie si gata.Ce-mi place foarte mult este ca sunt foarte multe semnalizatoare, si e destul de greu sa te ratacesti. Asta ma rog daca nu esti cu capul in nori ca mine cate odata. Nici nu se compara cu Bucurestiul sau Europa.

 

Anamaria...mi te si imaginez in pijama si cu tocuri de 12...deci asa, mai radioasa decat dupa sex.

 

Felicitari Pumba la cat mai multi ani fara fumat.

 

Oana, wow ce peripetii pe tine si Eva. Dar tu cum esti, ca banuiesc ca ai tras o sperietura buna atunci.

 

Carmen se poate si fara avocat sa faci testamentul.

 

O Lai acum am vazut ca aveti casuta noua, si cu piscina. Sa o stapaniti sanatosi.

 

Buflico da ce nu ai asteptat iubita disponibilizarea? Ca tare buni erau acolo niste parai. Acum cauti altceva de munca sau iei o mica vacanta?

 

 

Liliana

Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, dar ce plimbarete mai sunteti!

 

la noi se plimba sotul, eu stau acasa si mai prindeam si eu cite o escapada cu el rapida dar incarcam bateriile (Portland, Sacramento) si daca nu eram gravida eram si eu prin LA last week.

 

sper sa va simtiti bine, sa faceti poze sa ne aratati si sa aveti timp minunat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrada, deci tu esti in poza mica??[:D][:I]...hihi...frumoasa bre si tanara rau!!!![:I]

Cu marimile...eu sunt 0 acilea...uneori nici macar[:I][bang][alcool]...si pe cuvant ca nu sunt atat de slaba...dezavantaju e ca sunt pitica rau[:I]

 

 

Ruxij, io-s cea mai suparata, ca promisesi ca vii in Florida la noi ....sa se cunoasca copiii de anu trecut!!!!

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool]

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moama, ce dezmat pe voi [:D] Sa aveti fun [pk]

 

Barbatu'meu e pe-acolo prin zona pe la voi sa-si rezolve nu'sh ce probleme la consulatu' lui, iar io'st intr-un dezmat solo pe-aici intre timp, cam cum planuiesti tu, Polux, da' mai rapid asa ca al meu acush' se intoarce [:D] asha ca numa' ce m-am intors de la unduit viguros partea dorsala la cursul meu preferat de samba [ispita] Aa, si m-am mai dus sa ma mai dau pe niste saltele singurica, fun-ul de pe lume, devine ingrijorator [:D] Inca n-am luat nimic, da' am gasit salteaua lui LucasMom, sau ceva asemanator - o Simmons Beautyrest Classic - care mi-a placut mai mult decat ce vazusem la Ikea deunazi. Acu' imi stresez neuronii bietii ca nu'sh daca ar fi mai buna una f firm, da' cu coil gauge de 13.25 si cu nu'sh ce strat de visco foam pe undeva pe la mijloc, sau una plush care feels better, da' are coil gauge de 15 si fara visco foam (cam acelasi pret, la amandoua coil countu' 800 si grosimea intre 9 si 10 in, ceea ce e potrivit pt. patul nostru). Ca sa vedeti ce probleme am eu [:D]

 

Multumesc pentru urarile de casa noua. Nu mai e chiar asa noua, o avem deja de juma' de an, da' n-am apucat sa ma laud cu ea aici [:D] Cu pozele e responsabil consortu', tre' sa-l bag in sedinta cand se intoarce. Ramona cred ca zicea de pozele de la prima casa care ne-a placut, asta era acum vreun an.

 

Adriana, felicitari pentru baietel! Si masina s-o stapaniti sanatosi. Subscriu si eu la ce s-a mai scris ca o sa te obisnuiesti sa conduci in State, in cele mai multe locuri e cam musai, si foarte posibil ca pan' la urma sa-ti si placa. Si eu tot aici mi-am dat drumul si multa vreme imi tremurau pantalonii numa' la gandul de a intra pe autostrada, da' la nevoie cand chiar te intereseaza sa ajungi in anumite locuri si altfel nu se poate, iti dai drumul imediat - pt. mine momentul-cheie a fost cand imi cautam rochie de mireasa [:D] in L.A. si imprejurimi, eram asa chitita ca am mers si noaptea, si pe furtuna, mai pe banda intai, mai muscand din buze (pentru o vreme cred ca am fost singura persoana din L.A. care era fericita cand nimerea trafic pe autostrada, ca la 10 mile la ora ma simteam si eu confortabil, ba puteam sa-mi trimit si bezele cu ceilalti participanti la trafic si sa schimb banda [:D]), da' dup'aia gata, aia fuse, am trecut de bariera psihologica; dupa L.A., Houston a fost parfum, nu intelegeam de ce-si cereau astia scuze cand am vizitat ca ce nasol e traficul aici [:-@]

 

Lai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bre Sanzi, nu te supara, ca fetele vin la mine, nu eu ma duc la ele. In rest, eu nu imi permit sa platesc bilete de avion la pret intreg, plimbarile coincid cu conferinte, Corina sta in Anaheim si sunt multe conferinte acolo. Lasa ca tot gasesc eu una si in Florida pana la urma. Sau poate vii tu cu David....la porumb:) Eu va astept! Pana una alta, eu is bucuroasa ca la mine in weekendul asta e "no vacancy" adica o sa fie casa plina, cum ne place lui fi-miu si mie. Fi-miu e cam ofti ca fetele nu vin si ele cu copiii lor, dar i-am aranjat un sleepover.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cenia, cit mai ai pina la baby?

Pe mine m-a palit o durere de spate, apoi a trecut la abdomen, jos, asa ca habar n-am ce sa fac; daca e nasol sau doar ma doare spatele ca stau cocotzata pe scaunul asta de birou, la calculator. La Eva mi s-a rupt apa la 37 sapt, fara dureri, fara contractii, nimic. Mi-au dat pitocin si epidurala la cerere (imediat, ca-s chicken rau), asa ca nici macar durerile de contractii nu stiu cum sint; am simtit contractiile, dar fara durere.

Anyway, trebuie sa alerg pe la magazine miine, sa mai cumpar ce avem nevoie: imbracaminte pt baby la greu, paturele, diapers, wipes; sa spal ce avem deja, sa scoatem din cutii monitoare pt baby, bouncer, swing, montat patutul [alcool] ce multe sint!!! Nu-mi amintesc sa fi fost in asa intirziere si disperare la Eva ...

 

Las' ca nasc eu si ma apuc si eu de nebunii de-astea fara griji [pk]

 

Cuscra, v-ati mai interesat de zborul din mai? Unde aterizati? Sper sa fie Dover!!!

 

 

Oana [gravi] [fetita]31+sapt si [majoreta] Eva (29 iunie 2005)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...