Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Andreea, imi pare rau. Din pacate scoala publica are cerinte mari, cel putin al Eric sunt destul de mari. Mie asa mi se pare, vad ca Corina zice ca nu. Dar Eric deja face 2+9 si e doar kinder.

Ziceam eu mai acum vreo luna ca trebuie sa stie sa spell si sa citeasca 16 frequency word, toate zilele saptamanii si lunile anului, culorile si formele. Dar marea majoritate din clasa lui Eric citesc deja carticele de nivelul 2. Sigur la spelluit nu stau asa de bine, dar asta vine odata cu cititul si obligatoriu repetat zilnic.

Sanzi se plangea zilele trecute de spelluit si dupa o saptamana de repetat zilnic, David a facut 10/10. Deci nu mai e gradinita, kinder e scoala de-a dreptul. Din pacate.

 

Un site bun de invatat litere, sound si mult mai multe e starfall.

 

http://www.starfall.com/

 

Eric a avut probleme si teacher zice ca inca mai are cu sunetul lui p si f. Stie sunetele, dar le pronunta diferit de nativii americani. El are si frenul putin mai scurt. Ni s-a recomandat site-ul asta ca sa auda sunetele cum se pronunta.

 

Sincer, eu nu m-as stresa atat de mult daca ar repeta kinder. Eric are probleme cu vorbitul, el vorbeste inca mult. Din 5 zile de scoala, ia doar un penny, maxim doi pe saptamana (le da fake penny cand au o zi buna la scoala). Doar pt ca vorbeste. Isi face toate activitatile, ia maxim la teste, dar vorbeste. Si Phillip si Eric sunt destul de mici de varsta si se maturizeaza mai greu baietii decat fetele. Un an mai mult face mult la varsta lor. Eu sunt sigura ca daca Eric incepea kinder anul asta, nu aveam asa multe probleme cu vorbitul asta. Dar acum asta e, mergem mai departe. Iar la voi nici nu sunt probleme de genul "mi-e rusine, prietenii mei sunt 1st grade, eu sunt tot la kinder", voi doar ce v-ati mutat. Nu te supara si te stresa degeaba![flo]

 

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

 

Ajutati-o pe Diana!id="red">

 

Povestea nasterii!id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Andreea dc te consoleaza cu ceva si eu incurc literele si am 32 de ani!

 

Ieri era sa trimit un email la tot Graduate school (profesori, staff, studenti) in care in loc de GRAD School am scris CRAP School!!!

 

Mi-am dat seama in ultimul moment...cred ca imi strangeam lucrurile de pe birou azi..

 

Baby Gator

 

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinaid="red">,am ras pe saturate!!!

id="left">Ruxijid="red">,pleaca mandru meu la west-lafayet duminica de la noi din florida...si m-a intrebat daca vreau sa ne ia si pe noi...si m-am gandit la tine.Noi avem o saptamana vacanta...si deci...nu ar fi fost rau deloc daca ziceam da....,unde mai pui ca haine de iarna avem[avion]...deci era cat pe aci...sa te vizitam[olala],dar m-am facut o comoda...saptamana viitoare vreau sa dorm toata saptamana,duc copilul la gradi,si eu fac sport si nani...in timpul zilei...si poate mai si citesc/invat ceva.Arat si ma simt groaznic de obosita,sunt ramasa rau in urma la capitolul ore de somn,am niste cearcane...ca mama padurii.Fug la somn...desi e doar 8 seara[nani]

 

noi aici http://community.webshots.com/user/lela3321

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrada
Citat:
citat din mesajul lui miereamara
Andrada dc tu esti in poza aia, apoi nu esti deloc asa cum mi te-am imaginat:)) In imaginea mea erai mai scortzoasa asa, si cu ochelari,
align="right" id="quote2">jeezas, asa ma vad toti pe site???:))Lia, eu de ce nu vin, credeam ca ma placi
align="right" id="quote2">Andrada mama, vino incoa, ca io te plac!!!!!!!!!!!!!!![olala][olala][olala]Philip, nu te speria...si al meu incurca la inceputu clasei 1 literele la fel...pt ca la montessori nu pun baza pe litera mare/litera mica[:I]...Am printat o foaie si i-am pus-o pe birou sub nas cu litere mari/litere mici si si-a revenit copchilu'[:D]Carmen, si al meu vorbeste...bine ca invatatoarea e blanda si nu prea comenteaza...Si nu numai ca vb, dar negociaza mereu...Nu va spusei ca vru sa ii dea cartonas rosu si el a negociat la portocaliu?? (mi-a scris ea apoi ca i-a dat portocaliu din cauza argumentelor tare bune[:-@]...)Super-Lia, felicitari pentru A!!!! Asa...asa...noi suntem 3 romani in clasa si suntem in fruntea tuturor[:I] (incepanad cu mine, da??)[:D]Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul[cool]
[foto]id="size1"> id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrada
Citat:
citat din mesajul lui miereamara
Andrada dc tu esti in poza aia, apoi nu esti deloc asa cum mi te-am imaginat:)) In imaginea mea erai mai scortzoasa asa, si cu ochelari,
align="right" id="quote2">jeezas, asa ma vad toti pe site???:))Lia, eu de ce nu vin, credeam ca ma placi
align="right" id="quote2">Pai eu stiu de ce nu vii? Cred ca n-ai initiativa!:) Ia sa o intrebi pe Anamaria, pai o vorba a auzit si tzac-pac in 30 min a si luat biletele de avion:) Delia, wow, nu stiam ca West Lafayette Indiana e pe harta calatoriilor de afaceri. Credeam ca zonei asteia i se zice "fly over", gata, a crescut in ochii mei lol
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sinzi m-am uitat si sunt vreo 9 ore de condus de la noi, cam mult pt Aidan, nu cred ca rezista atat si nici nervii mei (care orisicum sunt zdrente de nesomn).

 

Eu am niste deadlines foarte stresante pt mine, ca incepator, mai ales ca nu e nimeni care sa imi explice la servici ce am de facut si merg asa orbeste, trebuie sa certific studentii pt graduare, adica sa decid dc indeplinesc sau nu conditiile si sunt f stresata pt ca sunt presata si de departamente si de graduate school, si dc fac vreo greseala e grav, nu isi iau astia diplomele la timp din cauza mea. Primul deadline e maine si apoi finalul exact in aprilie. Este enorm, cred ca sunt vreo 200 de studenti care gradueaza acum in colegiul nostru si tb sa ii iau pe fiecare in parte sa ii verific.

 

Hilde, ce mai faci? cum te simti?

 

Baby Gator

 

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Delia, wow, nu stiam ca West Lafayette Indiana e pe harta calatoriilor de afaceri. Credeam ca zonei asteia i se zice "fly over", gata, a crescut in ochii mei lol
align="right" id="quote2">
Pai o avea omul afaceri cu porumb, poate deschide moara in sat sa faca malai si va creste si piata locurilor de munca [:D]

Moamaaa, ce mi-o iau acum, ma tine Ruxij in genunchi, pe coaja de nuca tot weekendul [:D]

Hahahaha, Miere, ce tare e aia cu CRAP School, o s-o tin minte [:D] - mintea pacatosuluiiii ...
Evident ca am si eu gafe din astea, dar in stilul meu caracteristic, eu le-am comis ca n-am rabdare sa citesc a doua oara. Am lucrat odata la financials pentru board si am facut un sumar pe care l-am numit SUMMARY SHIT [:D]. L-am trimis si am primit raspuns de la CFO "Thank You for the summary. Good job, nice shit" [:D]. Dar vad ca nu m-au dat afara. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, haha, summary shit suna bine!

 

Tot in domeniul asta, in primul meu an de scoala aici am fost TA pt un prof super (de fapt am lucrat pt el pe toata perioada studiilor) si venind de la dentist i-am zis ceva de genul ca am fost sa imi plombez my TITS in loc de TEETH:))), s-a uitat saracu' cam lung la decolteul meu:)) o fi zis omu da cat vrei sa le faci, D?

 

Tineti-mi pumnii, azi merge Aidan la control, sper sa fie totul ok cu plamanii.

 

Baby Gator

 

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere, sa ai succes la job. Seful meu zice ca numai greselile doctorilor sunt ireversibile...in rest totul se repara.[:D]

 

Sarcina inca merge smooth. Doar sanii imi spun deocamdata ca sunt insarcinata: sunt tari, cresc si sunt durerosi. Ne-am facut programare la ginecolog pe 22 martie, ca atunci poate si sotul sa vina. O sa aiba sarcina exact doua luni. Ma intreb daca se vede ceva la ecograf la 2 luni?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...