Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

psiholog pt baietelul meu


Recommended Posts

Bafta multa Ielena, iti doresc sa termini cu bine divortul sa ti se rezolve toate problemele si sa reusesti sa ai baietelul alaturi. Cat despre alegerea ta este probabil cea mai buna solutie pentru tine si copil. Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit vivi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetele, cele care o condamnati oarecum, voi cat aveti salariul? si ce varsta,ce vechime in munca? la cati ani ati facut voi copilul/copiii?fara pic de misto intreb. Una e sa ai 2500 lei si sa spui "eu ma descurc, poti si tu, stai langa copil,conteaza preyenta mamei " alta e sa ai putin peste 20 de ani si sa te angajezi ca debutant in ro. Fata asta n-are aici sanse sa obtina mai mult de 1200 lei, daca cumva sta prin vreun orasel de provincie,poate nici atat.Iar cu banii astia nu-si va permite nici sa-i cumpere mancare, darami-te masinute si leagane. N-o fi partea materiala atat de importanta,ok,sunt de acord, dar fara minimul necesar nu va supravietui.ca inteleg ca nici pe o pensie alimentara nu se poate baza.Cum sa plateasca , cand acum iarna numai factura la gaze vine in jur de 300 ron la 2-3 camere?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui flaviutza
Fetele, cele care o condamnati oarecum, voi cat aveti salariul? si ce varsta,ce vechime in munca? la cati ani ati facut voi copilul/copiii?fara pic de misto intreb. Una e sa ai 2500 lei si sa spui "eu ma descurc, poti si tu, stai langa copil,conteaza preyenta mamei " alta e sa ai putin peste 20 de ani si sa te angajezi ca debutant in ro. Fata asta n-are aici sanse sa obtina mai mult de 1200 lei, daca cumva sta prin vreun orasel de provincie,poate nici atat.Iar cu banii astia nu-si va permite nici sa-i cumpere mancare, darami-te masinute si leagane. N-o fi partea materiala atat de importanta,ok,sunt de acord, dar fara minimul necesar nu va supravietui.ca inteleg ca nici pe o pensie alimentara nu se poate baza.Cum sa plateasca , cand acum iarna numai factura la gaze vine in jur de 300 ron la 2-3 camere?
Pe mine ma cam scot din mintzi genul asta de mesaje si imi arata inca odata ca cele /cei ce scriu vor cu tot dinadinsul sa arate ce buni sunt si restul ce naspa! E adevarat ca nu toata lumea s-a lovit de respectiva lege,dar chiar si la subiect s-a spus clar ca ea nu-si poate lua copilul fara semnatura tatalui,indiferent de rezultatul divortzului! Cum va proceda in continuare daca el nu-si da acordul? Ea va ramine acolo si va munci,va trimite bani in tzara copilului,de care au grija bunicii? Deci cei mai bine pentru copil in cazul asta?Sa traiasca o perioada ,cu lipsuri materiale(ma rog presupunem pentru ca n-ai de unde sti realitatea)dar alaturi de mamica lui,sau sa aiba tot ce-si doreste(asta iar e o gindire imatura pentru ca in timp pretentziile copilului vor creste si niciodata nu vei putea/vrea sa.-i dai tot ce-si doreste)dar sa-si vada mama doar pe Skype? Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca acum am citit si mesajul ielenei.dar itzi da semnatura daca-i platesti cheltuielile ?(eu ma intreb ce cheltuieli daca cel mic a fost la parintzii tai?) Eu itzi doresc din tot sufletul sa reusesti sa realizezi ceea ce tzi-ai propus si sa ai copilul cit mai curind linga tine! Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
faptul ca eu decid sa nu ii refuz fiului meu nimic atata timp cat ii pot oferi nu cred sa ma transforme in denaturata.
acum probabil vrea doar jucarii, dar peste cativa ani va vrea computere ultimul tip, vila, masini de lux si vacante exotice. poti sa-i oferi toate astea? am dubii. in acelasi timp, anii astia, primii ani din viata copilului, cand are nevoie de mama lui ca de aer, nu se vor mai intoarce niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...