Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Amazoanele la 40 si…de ani


Recommended Posts

Imi pare rau ca nu sint foarte optimista in legatura cu virsta de peste 40 de ani.Cunosc faptul ca e bina sa vezi partea plina a paharului ,imi impun ,dar cumva nu merge.Nu sint depresiva,doar realista.Mi se pare ca au trecut prea repede anii ,ca am fost prea rezervata ,ca n-am iesit deloc din tipar si cumva simt un pic de nemultumire. Uneori ma uit in oglinda accidental ,ca am multe prin mobile(buna idee sa le scot) si nu inteleg cine e persoana asta?Citeva kg in plus,cam preocupata de problemele cotidiene si obosita . As putea sa scriu in trendul mesajului ,dar nu vreau!Mi-e dor de zilele in care faceam totul din impuls,cind nu analizam prea intens,cind aveam toata viata inainte,cind nu asimilam nimic din ce mincam ,cind n-aveam nici o responsabilitate,etc.Spun asta in contextul in care Dumnezeu fost generos cu mine ,teoretic n-am motive sa ma pling cind privesc retrospectiv si totusi.... [pup] dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Imi dau seama, constientizez din cand in cand...ce bine ca nu am avut timp sa ma gandesc la asta! In ziua cand am implinit 40 de ani, simteam nevoia sa ma ascund, sa nu ma gaseasca parca momentul acela, sau cumva sa trec pragul pis-pis. M-am muncit cu gandurile, m-am temut de depresie, si pana la urma mi-am spus, privind asa, nustiucum sa zic, intoarsa catre mine (pot sa zic ca ma uitam fix in ochii mei, in mintea mea...): da, am patruzeci de ani. Imi asum asta si cu asta basta. Sa trecem peste acest moment care tinde spre penibil, ca sunt lucruri mult mai importante de facut! Si apropo de dorintele pentru 2012, si eu imi doresc un cont bancar plin de colesterol, plin de grasime, sa curga grasimea din el, da? Sa-l impung cu degetul si sa iasa grasime in stare pura. Nah...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai mey ca dati in depresie...mie mi se pare 40 o varsta misto. De fapt acum am timp sa-mi revin , sa ma intorc la nebuniile mele , copiii au crescut , nu mai trebuie sa dadacesc pe nimeni, anul asta mi-am facut si un tatuaj (am zis intr-o zi ce mama naiba ma codesc de 15 ani sa fac asta, ia sa ma duc sa-l fac si gata), m-am mutat in Africa, cu kg stau multumitor, la cont se putea mai mult dar sanatosi sa fim ca de murit de foame clar nu murim, m-am apucat de alergat si am avut curajul sa ma duc la semimaraton (nu l-am terminat[:D] dar tot mandra sunt). mai vedem cum e la 5x :)dar nu imi pun problema Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cum naiba sa nu dau in depresie ca nu-mi vine sa cred ca s-a dus tineretea mea [bang] Copilul e inca mic la aproape 9 ani iar eu ma "deteriorez" de al an la an... ba cu spatele... ba cu tahicardia... ba un nodul pe colo, un polip pe dincolo... ca babele [:D] Cu capul stau bine, dar la stresul pe care-l am nu stiu cat ma mai tine. Asa ca... sa auzim de bine [:D] Ingrid si Cristi 8 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce e vaicareala asta aici? [:I] la 80 ce-o sa faceti? [:I] nu e general valabil sa te simti ramolita sau ce'stiu'io'cum la 40. cred ca e doar un mit. io am trecut bine mersi, fara nici o problema. fiecare este/va fii ceea ce crede ca este. ajunge sa traiasca experiente doar ptr ca altii au crezut in ele. hraniti-va mintea cu optimism, nu luati in seama toate prostiile, mancati sanatoas, faceti multa miscare, implicati-va activ in vietile copiilor chiar si dupa ce au crescut, iesiti in oras o data pe saptamana, faceti baie cu saruri si uleiuri parfumate, cititi carti bune, cultivati-va umorul, daca apar boli tratati-le dar ganditi-va ca nu le aveti. edit, ca am uitat ceva important, mentineti relatiile sexuale fierbinti cu partenerul de viata. apreciati-va intotdeauna chiar si atunci cand gafati sau altii va umilesc. hai, fruntea sus ca trebuie sa ajungem la 80 de ani sa-i alergam cu bastonul pe capcaunul, marius, rufus si altii [:I]
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...