Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Amazoanele la 40 si…de ani


Recommended Posts

Si eu am 40 si...[8D] Sincer ma simt minunat acum, dar asta pentru ca am jobul care imi place, relatia buna, baietii (doi) destul de mari si independenti. Singurul lucru pe care mi-l doresc in fiecare zi e sa fiu sanatoasa, sa apuc sa vad [:D] toate locurile pe care vreau sa le mai vad. In rest, normal ca nu ar strica un ajustaj pe ici pe colo la riduri, sun ranjita si am laba gastii la coltul ochilor, dar n-am curaj de botox si cred ca asa o sa raman. Mai vreo 7 kg s-ar putea lipsa, dar acu asta e, cu un costum bun la serviciu nu se vede, ca picioarele inca sunt bune [:D]. Pe burta s-a pus totul, desi am auzit ca nu prea e bine sa ai grasime acolo, la Oprah am vazut cred [8D]. Oricum mereu e timp de imbunatatiri, dar nu-mi las timp de depresii, cand simt ca imi da tarcoale oarece melancolie, ma apuc de treaba si imi tin mintea ocupata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

bat acum patruzeciul... nu ma simt ca la 20, nici ca la 30...ma simt bine in lumea pe care mi-am adunat-o in jurul meu...Eu una sunt fericita, am 1000 de planuri, zece-s pentru job, restul pentru mine si ai mei. Am implinit 20 de ani de cand sunt cu sotul din dotare si ne este bine...taaare bine! Kinderii ne pun creierii pe moatze, cel mic cu flic flacurile lui la nici 4 ani, cea mare cu domnisoreala la...nici 13! ce vreau???? Sa calatoresc. "Invatatura din constrangere nu este facuta sa ramana, dar cea care patrunde in suflet prin dragoste si bunavointa, aceea ramane acolo pentru totdeauna" Sfantul Ioan Gura de Aur
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut si eu de la jumatatea vietii [:D] Ma simt excelent la varsta asta , impart hainele cu fii-mea de 11 ani - am si eu in sfarsit o greutate acceptabila , ca toata viata am fost o silfida , ma tund baieteste de vreo 10 ani si asta aduce un avantaj [:D] , am devenit mai inteleapta , gatesc mai gustos .... Am descoperit pasiuni pentru crosetat , impletit , quiling , origami , mi-am cumparat si un set complet pentru pictura[olala] Mi-a disparut curajul pentru aventura , mai ales gandindu-ma la fete . Grati , si noi tot 20 de ani ! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Marina, ce zici tu acolo de Africa?? Pe buneee? N-am mai scris, e drept, dar am ramas fidela aici intr-un mod discret. Sa vedeti de unde sare iepurasul antidepresie: Anca, fetita mea de 10 ani (o sa faca 11 imediat! de fapt), mi-a povestit ca la scoala, colegii au intrebat-o daca sunt mama ei vitrega, ca sunt prea tanara ca sa fiu mama buna. Nu-i asa ca e complimentul secolului? Tot ce-mi doresc e ca peste alti cativa ani, colegii s-o intrebe daca sunt sora ei, nah. Dar pentru asta, trebuie sa muncesc in continuare sa devin tanara, asa cum ma si simt de altfel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hop si eu la 40... fara ceva. Nu stiu daca in ziua cand voi schimba prefixul voi fi la fel de optimista, ca la 3x am facut depresie, dar acum imi e tare bine. Copiii devin din ce in ce mai independenti, cu jobul tocmai stau pe loc dar asta e, anu asta facem si noi 20 ani cu acelasi sotz din dotare... ce sa-mi mai doresc? Africa, Australia, America centrala si de sud ... vreau sa vad toata lumea asta mare. Mi se pare cel mai frumos lucru pe care pot sa-l fac pt mine si cu familia. Sa aterizez undeva, fara sa ma fi informat dinainte decat strictul necesar ca sa ma descurc in calatorie, si sa aflu pe loc totul. Sa mergi pe o strada pustie, fara turisti, la un moment dat sa te opresti si sa vezi ce se intampla. Si daca nu nimeresti in Bronx sau mai stiu eu unde atunci poti sa spui ca ai noroc [:D] Am avuit norocul sa fac copiii inainte de 30 ani si acum sunt marisori, am scapat de scutece, gradinite, raceli etc.etc. nu pot decat sa "savurez" pubertatea cu marile probleme ale omenirii si sa ma rog sa iasim intregi (la minte si trup) din ea. Am o prietena care face inconjurul lumii de aproape 1 an, dupa ce plecase la drum initial pt 6 luni, si o invidiez de nu mai pot. Cand ma uit la poze, cand citesc jurnalul de calatorie, acu e in Alaska, acu in Australia & NZ, acu in Mexic [pofta][pofta] Abia astept! Cred ca la 20 nu as fi stiut sa apreciez cum trebuie valoarea unei calatorii adevarate. Sau poate da... cine stie... Si apropo de 80 ani. Am avut o discutie zilele trecute cu colegele despre bunici si cat & cum ti-ai ajuta copiii la cresterea nepotilor. Am spus hotarat ca NU as accepta sa ma leg zilnic la cap, sa iau zilnic copilul de cresa/gradi, chiar daca mi-ar cere-o. De ce? Pt ca am crescut 2 copii si ma bucur de fiecare zi lasata de D-zeu in care suntem sanatosi si am libertatea de a merge la cumparaturi fara sa car juma de casa dupa mine, kids inclusive! Atunci as merge la plimbare, la film, in concedii in afara vacantelor. I-as ajuta oricand au nevoie, daca tb sa plece undeva, sau vor sa iasa in oras, cu alte cuvinte tot ce noi nu am putut face, dar atat. Na, cam asta am eu de gand sa fac la 80 ani. Si pana atunci[:D] Boli?? Ce-s alea? Aaaa, ca iau zilnic niste pilule... ne obisnuim si cu asta... intra in peisaj[:D] cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...