Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Alegerea intre atractie sexuală si prietenie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 186
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui mariuta
Citat:
citat din mesajul lui J.D.
Dahriana, frumusetea fizica nu garanteaza nimanui o relatie implinita si faptul ca nu vor ramane singuri la un moment dat.Finn Constantine 15.10.2009 si [gravi] 33+ [baietel] Euan Tudor
align="right" id="quote2">Nici frumusetea fizica si nici altceva nu garanteaza nimanui nimic.Si ce daca vei ramane singur la un moment dat? De ce trebuie sa iti fie frica de asa ceva? De aia te mariti, ca sa nu fii singura?! O femeie frumoasa are ceva atuuri in plus, asta e tot. Dar nici una nu ar trebui sa accepte compromisuri. (parerea mea)
align="right" id="quote2">am zis eu undeva ca trebuie sa/ti fie frica de a ramane singur? [alcool] Marius are dreptate, relatie fara compromisuri nu exista.Finn Constantine 15.10.2009 si [gravi] 33+ [baietel] Euan Tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba mie mi se pare normal sa-tzi fie frica de singurate!

 

Noi nu suntem construitzi sa traim singuri!

 

Si da cred ca de asta ne unim existentza cu cineva tocmai pentru ca nu putem trai singuri!

 

Daca singuratatea la tineretze e asa ...un moft sa spun,ea devina grea tare inaintind in virsta!

 

Nu cred ca ar trebui sa ne temem sa afirmam ca ne e frica de singuratate!

 

Dana

 

handarbeit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o relatie de durata,intr-o casnicie , compromisurile sunt inevitabile. Daca partenera/partenerul va solicita sa faceti ceva /sa acceptati o situatie care este in contradictie cu felul vostru de a fi, iar iubirea si aprecierea nu mai este aceeasi ca la inceput , acceptati totul din frica de singuratate?

 

Nu ma refer la compromisuri gen : spalat vase, aspirat,...etc

 

,,Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii. " Necunoscut

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Partenerul care te iubeste si te respecta,nu te poate pune intr-o situatzie ce nu corespunde caracterului tau!

handarbeit
align="right" id="quote2">
Da, asa este ,dar totusi sunt femei (in genere)constiente de acest lucru si totusi accepta orice compromis. Ar putea sa se bucure macar de putin respect ,nici macar pe acesta nu-l au. Oare din teama de singuratate ? Poate fi acesta un atu pentru celalalt?





,,Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii. " Necunoscut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Ti s-o parea tie ca maturitatea (ca asa zic io ca se cheama 40 chiar daca de la tine se vede ca ne taram in carje si ne curg balele pe la coltul gurii) e cah si-ti face nitel sila dar ai putea sa te obisnuiesti cu ideea ca intr-acolo te indrepti pentru ca oricat de anacronic ti-ar parea orgasmele repetate nu opresc timpul in loc.

Fa si-un stoc de bastoane din timp[:D][:D][:D][:D].





align="right" id="quote2">

[:-)))][:-)))][:-)))]ma dor falcile de ras! Ramiris [flo][flo][flo]



,,Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii. " Necunoscut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va faceti ca nu intelegeti despre ce e vorba.

E vorba de un compromis major in domeniul sentimental. Nu e vorba de compromisuri privind vacanta la mare sau parerile soacrei.

Nu vreau sa jignesc pe nimeni, continuind sa spun a ce seamana o casnicie care se bazeaza pe un astfel de compromis. Dupa parerea mea e chiar mai rea (moral vorbind) decat amantlacul. Dar am spus ca asta e doar parerea mea. Eu as prefera sa imbatranesc singura decat langa o persoana care ma irita sau ma plictiseste, dupa caz.

Eu una ma bucur mult ca nu am dat curs indemnurilor altora in ce priveste viata mea, ci am facut ce am vrut si ce am simtit eu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clar ca e nevoie de compromisuri in toate relatiile. Mari sau mici. Dar eu nu cred ca in subiect era vorba de a-ti imparti viata cu cineva care te irita/plictiseste, ci cu cineva care iti place, cu care te intelegi bine, care corespunde din toate punciele de vedere, dar pentru care nu simti pasiune. Acum, pentru unii asta e un compromis minor, pentru altii nu, depinde pe cine intrebi.

 

Cipcipcip si Julia (4 august 2005) + Erik (16 mai 2010)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si da, bineinteles ca exista riscul ca printul sa nu apara niciodata. Nu exista garantii pentru nimic in viata. Am prietene care se apropie sau au trecut de 40 de ani si nu au inca o familie. Din pacate, citeva din ele au pierdut si sansa de a mai avea copii. Asta este realitatea. Si nici macar nu au fost pretentioase fetele, pur si simplu barbatii buni nu prea se gasesc pe toate drumurile.

 

 

 

Cipcipcip si Julia (4 august 2005) + Erik (16 mai 2010)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...