Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (171)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

puisoaroid="red"> nu eu am spus de fructe langa grasimi ci ninhaid="red">[:D][:D]..clar vii cu mielu de paste[:D]

 

io azi aveam in program barbecue...invitasem lume tot si numai bine ca azi e innorat si frig..si eu am ramas cu o gramada de carne in frigi[q][q][q]..dar cred ca o sa-mi fac singura si gata

 

azi o sa fac mini pizza alea...puisoaroid="red"> ai spus ca ai facut cu integrala...ceva sugestii de cum ar trebui sa folosesc integrala..ce cantitate?tratament special fata de reteta principala?

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Si la noi e innorat si frig [q]. Trebuie mai multa apa la aluat pt ca faina integrala absoarbe mai mult. Aluatul trebuie sa fie ca si cel de paine,elastic si mai moale. Eu am avut timp si l-am lasat si la crescut.

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut si eu cu juma` de glas, ma simt foarte rau, zici ca m-au lasat toate puterile, pe fond nervos, evident, asa ca sper sa-mi treaca cu nejte ciukalata neagra.

Am fasolea in kukta [bis]

 

Puisor, sar`na [flo]

 

Va pup pe toate, daca are cineva soarele sa-l trimita si la Oradea ca dau in depresii atat de frig si urat e :(((

Weekend frumos si odihnitor tuturor [bis]

 

_______________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

-----------------------------------------------------------id="red">

[foto]Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1 id="red"> [zana]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai si atunci cum ramane cu fructoza tratata termic, care devine la fel ca si zaharul? stiu ca multe dintre voi folositi fructoza la praji, dar eu am citit si am vazut la TV ca nu e cu nimic mai breaza ca zaharul, decat daca e folosita in stare naturala (din fructe crude si atat).

Sunt de acord cu grasimi cu fructe crude (de padure, ca altele nu se combina0, dar alea gatite eu zic ca trebuie combinate cu glucide, nu cu grasimi. asta daca chiar tii neaparat sa mananci fructe gatite.

 

eu azi am papat asa:

MD: ou fiert cu rosii si ridichi

P : paste integrale cu pui si smantanaid="orange">

La C o sa fac o salata verde cu rosii, ceapa si telemea

 

Va [pup] si va las, ca ma duc la plimbare. desi e cam vant si nu prea e soare, dar... merge.

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PUISORUL vezi ca a pus cineva (Carmen parca), cartea, pe mailul comun. Eu nu m-am uitat, ca nu mai stiu parola[:I]

Ieri am facut detoxifierea, dar spre seara ma luase durerea de cap de la mancatul asa frugal, doar fructe si legume. Oricum, asta se face cand stai acasa, ca altfel risti sa lesini pe undeva pe strada.

 

Eu am peste pentru azi si maine fac ori pizza conforma, ori daca plec la socrii, gasesc ceva monti sa mananc.

Cred ca o sa fac si briose monti, ca mi-e pofta.

 

Un WE minunat sa aveti!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dariaid="red">, pai e deprimanta vremea asta. La noi de vreo ora fulguia [bang]

 

Ninhaid="red">, eu am zis mai demult ca nici fructoza nu e grozava. Acum daca o folosesti o data pe luna nu e tragedie. Alternative nu am gasit decat siropul de agave care e tot din fructoza. Stevia are gust specific si nu e bun in dulciuri. Mai e xylitolul dar e prea scump pt bugetul meu.

Despre fructe, daca au IG sub 35 se pot combina cu grasimi si gata.

 

Dianaid="red">, stiu ca citisem ca detoxul da migrene. Important e ca ai putut tine.

 

Eu am facut bomboanele de cioco,ma duc sa vad daca s-au intarit si ce nota imi da familionul [:D]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

well inca o data am dovada ca galbeneii de chinezi au probleme cu logica[asia]..dupa ce am vb cu invitatul principal..chinezoaica mea..am anulat si anuntat oamenii..m-am 'nervat (ca nu imi strica mie planurile o vreme urata) si m-am dus si am luat gratar de unica folosinta...si am racolat un alt invitat (care sta mai pe langa mine)..si am facut gratar [bis][bis] si a iesit si soarele[pk][olala] si am mancat in gradina [pk][olala].....

bun mai e si muschiul de porc[:I] dar...mi-au placut mai mult frigaruile...si de acum asta se executa la gratar[pk]

 

am facut si mini pizza...bune la gust..da cred ca le-am lasat cam mult ca s-o intarit putin brinza[:D]..si mi se par ca au gust de fornetti[olala][olala]..bune da o sa ma tin departe de ele...la faina am pus jumate faina normalaid="orange"> si mai mult integrala...deci nu prea e monti pizza asta da am vrut sa vad cum iese..data viitoare o sa incerc cu integrala si naut

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Branduid="red">,ai dreptate cu minipizza si gustul de fornetti [pofta]. Ce ai pus pe frigarui?

 

Bomboanele mele au iesit bestiale. Foarte putin se simte gustul de roscove diferit de cel de cacao, dar cine nu stie nu isi da seama [:D]

 

De dimineata am facut pancake-urile astea cu ceapa http://www.lauraadamache.ro/2008/11/scallion-pancakes-china.html Bune rau [pofta]. Si am si pachet pe maine la servici. La restul familiei le-am facut pancake americane http://www.lauraadamache.ro/2008/12/american-pancakes.html Sunt foarte gustoase, eu am gustat doar putin sa vad cum au iesit.

 

 

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis] steti iscusite tare in bucatareli [flo]

eu azi am mancat o cana de lapte cu ness, apoi niste carne fiarta de pui si ciukalata neagra.

am balit cuminte langa mancarea fie`mi si a catelusei :D:D:D

si desi sunt floriile, n am pregatit nimik dulce ca sigur cadeam in pacat :-)

 

_______________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

-----------------------------------------------------------id="red">

[foto]Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1 id="red"> [zana]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisoaroid="red"> data viitoare nu mai pun asa mult ulei in coca..desi am pus 4 linguri si nu 5..data viitoare clar pun numai 2

 

pe frigarui:carne, ceapa, ardei rosu si calben, ciuperci

 

io azi am mancat ashea

md: mini pizza

P:mini pizza

C: cred ca o supa [:D]

G: cioco neagra cu visine

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...