Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (171)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

buna dimineataaa

azi am o zi d`aia, asa ca la pachet am ciucalata neagra, nuci si mere.

aseara am facut o omleta cu multa ceapa si pe langa am bagat varza murata, a fost buna rrrau.

eu de sarbatori, la dublu, voi pregati pui :-) si pt giulik cremes. nimik extravagant.

 

 

felicitari fetelor care ati slabit sau v-ati mentinut [bis][bis]

si eu stau ok, sunt multumita, doar sa mai treaca aprilie sa schimb cifra zecilor :-))) ioi

 

_______________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

-----------------------------------------------------------id="red">

[foto]Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1 id="red"> [zana]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello

 

Ninhaid="red">,felicitari pt slabit si pt noul job [pup]

 

Loreid="red">, nu ai prea mult de slabit si atunci merge mai greu. Oricum ai slabit asa ca felicitari si tie [flo]

 

Cristinaid="red">, abia astept si eu primul gratar numai sa vina odata caldura [q]

 

Dariaid="red">, vezi ca sunt multe retete si pe forumul culinar si te mai poti inspira si de acolo. Daca faci supa si mananci si tu o galusca sau cativa taitei nu e chiar asa de grav. Poti gasi multe retete care sa ii placa si fetei. No, eu tot insist cu gatitul pt toata casa pt ca mie personal mi se pare tare frustrant sa gatesc pt ei ceva si eu sa nu pot manca. Sau cum a facut Cristina, a mancat carnatii cu muraturi iar restul cu piure.

Carmenid="red">, de Paste e simplu. Poti manca aproape orice. Drob,oua, friptura de miel cu legume, sunca de casa, ceapa verde si ridichi [pofta]. Dulciuri voi face ceva monti iar maica-mea ceva normal, dar cum nu sunt cu dulciurile nu ma tenteaza [:)]

 

Meniu ieri:

MD: racituri, lipie monti

P: placinte cu ceapa verde

C: paine integrala cu icre de stiucaid="red"> si un pahar de vin cu branza cu chimen [pofta]

 

Azi:

MD: paine integrala cu zacuscaid="red">

P: lipie cu ton, salata verde si rosii cherry

C: spanac cu ochiuri

 

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puisorule [flo]

noi stem doar 3, eu, fi`mea si catelusa, asa ca fac in cantitati mici orice fac :-)

am cazut in pacat, am mancat 2 furculite de paste de pofta :-) erau aglio-olio-peperoncino.

si ma simt happy :-) aim a pig tadei :D

 

_______________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

-----------------------------------------------------------id="red">

[foto]Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1 id="red"> [zana]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu daca dau iama in paine/paste am pus-o :(((

si asa laptele ma constipa, deci clar nu`s normala :(((

de dimineata am icneput sa mi pun ceai de musetel in apa ... sunt de coma.

dar sunt tare multumita de rezultat. la cm se vede mai bine decat la cantar, insa imi dau timp, sper sa mi ating targhetul pana pe 01/06 ... 2012 daca se poate :D

coloana nu ma mai doare si sper sa scap de cutit :D de asta m am apucat de fapt de dieta ...

 

_______________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

-----------------------------------------------------------id="red">

[foto]Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1 id="red"> [zana]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisoaroid="red"> mi-ai facut o [pofta] cu icrele de numa..clar o pun pe mama sa faca..si ea face si paine de tarate deci[pk][pk]..si poate manca si ea ca duminica se mananca peste de Florii deci[pk]..senchiu de idee[pup]

 

meniul meu azi

Md: wasa cu unt, gem si ceai

G: bananaid="orange">, si vreo 10 alune de padure

P: ciuperci, ceapa si ardei trase in tigaie si cu carnaciorii de i-am facut la gratar

G: patratea de cioco neagra

C: salata verde cu andive cred

 

azi spetr sa ajung la sala..sa vedem cum termin treaba asta ca nu mai rezist...vreau acasa[q][q]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele multumesc pentru raspuns, acum stiu cam ce sa pregatesc. Nici eu nu sunt moarta dupa dulciuri, insa voi face ceva Monti.

 

Eu sunt multumita ca am inceput sa mananc mai multe ciorbe si se vede la cantar. Oricum incerc sa scot cat pot fainoasele...insa am o pofta de orez, de cand am inceput Monti nu am mai mancat orez, imi voi face vineri orez conform cu legume( asa mananc si de post)

 

Meniul de azi:

MD: wassa cu gem conform+ceai

P; supa de linte(pe saturate)

G: 15-20 migdale

C: friptura de vitel...

 

 

[mamica] de STEFAN -21.01.2009 id="blue"> si ELENA -15.12.2010 id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmenid="red"> si mie mi se intampla aceeasi chestie..cand nu mananc glucide mi se face pofta de orez...eu care inainte nu ma dadeam in vant dupa el...si acum sincer imi fac un pumn de orez numai fiert si cu juma de cub knorr(organic)

 

chestia asta cu pofta de orez are si o explicatie stiintifica (ca am cautat-o [:D][:D])..noi...adik creierul nostru se hraneste cu glucide...dar noi traducem asta prin pofta de "dulce" pentru ca stim ca un dulce, cioco sau praji sau asa e dulce ca are zahar..la propriu...si ne indopam cu astea...cand scoatem si ne impunem sa consideram interzise dulciurile...crierul isi impune si el sa refuze dulcele..dar totusi are nevoie de glucide...care is fainoasele..personal cred ca o data la 2 sapt sau o data pe sapt merita sa mananaci o masa exclusiv glucidica..in felul asta creierul e multumit si nici nu iti aduci aminte de dulcele interzis[asia]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau, frumoaselor!

 

A gasit cineva de curand orez salbatic pur? adica nu combinatia aia pestrita care e 85% basmati si 15% salbatic.

tin minte ca am vazut o data in Kaufland, si era 20 de lei o punguta, de 500 de grame, cred. dar de atunci n-am mai vazut.

 

Eu am avut surpriza sa constat ca nu mai pot sa mananc orez si cartofi. am fost la un restaurant indian lacto-vegetarian si am luat un fel bazat pe cartofi si orez (toate erau cu cartofi si orez) si n-am putut sa mananc! am luat 2-3 furculite si gata. m-am simtit deodata atat de satula ca nu mai puteam inghiti nimic. in schimb am mancat o supa foarte buna acolo si niste prajiturele cu cocos si miere (total nemonti, stiu, dar...) delicioase.

 

Azi am avut asa:

MD: kiwi, 1/2 pahar de lapte

G : un covrigid="red">

P : piept de pui la gratar si doua salate

G : alunitze

C : o sa fie o salata, dar inca nu stiu de care.

 

Puishoruleid="red">, lipiile ti le faci sau le cumperi? pana la urma le consideram conforme sau nu, ca eu nu m-am lamurit...[bibe]

 

Brindusikid="red">, adica vrei sa zici ca mama ta face paine doar din tarate?

 

Carmenid="red">, da-i 'nainte cu ciorbele, ca sunt super bune. chiar ajuta la slabit. io cred ca din acelasi motiv ca si apa calda, numai ca sunt si un pic nutritive.

 

 

 

Va [pup][pup][pup] si [flo][flo][flo] si va doresc o saptamana faina

 

 

 

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...