Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (171)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

ninhaid="red"> mama mea face paine conforma jumate integrala jumate tarate...i-am educat bine[pk][pk]...adik mananca ff rar cartofi, paine face mama in casa de tarate, dulciuri ii face mama lu tata(care e terminat dupa dulce [:D][:D])...ma asculta...[asia]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

buna dimineata [flo]

sper ca sunteti bine toate si trimiteti si aici vremea buna :-) momentan picura :(

meniul meu pe azi: 500 ml apa + 1,5 l ceai / salata mixta de rosie+castravete+ou fiert+telemea / iar la cina probabil fasolica cu ceapa :-)

ma gandesc intens la weekend ... sper sa trec cu bine :D

 

_______________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

-----------------------------------------------------------id="red">

[foto]Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1 id="red"> [zana]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Hai, toata lumea, adunarea la [cafea][cafea][cafea]id="size3">!!!

La noi e o zi frumoasa foc! e cald, soare si un vanticel placut. Iar biroul meu e la geam, cu vedere la verdeata[olala][olala][olala]

 

ZZZ, si vrei sa zici ca la MD tu papi numai apa si ceiut?[alcool]

 

Azi :

MD: apa fiarta, kiwi, un ou fiert cu putin ardei;

G : mar/mere;

P : mi-am luat la mine papa: piure de mazare cu o pulpita, 4 rosii cherry si 1/4 ardei gras rosu;

C: salata sau fructe.

 

O zi frumoasa!

Va [pup][pup][pup] si [flo][flo][flo]

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ninha ma bucur mult ca-ti place la noul loc de munca [:)] e tareee bine sa ai atmosfera si colegi placuti in jur [asia] .... si felicitari pentru scadere, nu e mult dar e totusi o scadere [:I]

 

Si eu fac paine cu tarate ... adica pun 150 grame faina integrala si 50 grame tarate .... iese o chestie neagra, necrescuta si buna la gust ... o mananc fara grasimi intotdeauna [bibe]

 

Ninha la naturisti gasesti orez brun ... si la real este orez brun (e chiar maro maro)

 

Pofta de orez ?? hmmm .... n-am mancat de multisor , dar cu legume se poate face fara nici o problema .... am mancat sarmale cu quinoa si legume saptamana trecuta [pofta] buneee rau

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 66.5 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, azi mi am dat tzeapa singura ca am uitat ca nu mai am mere la lucru si n am mai lut nici lapte :(

dar imediat e 12 si merg sa mi fac salata.

 

orez brun ziceti ca se poate ???

eu mai am acasa de la oshawa :D

 

_______________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

-----------------------------------------------------------id="red">

[foto]Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1 id="red"> [zana]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele,

 

am fost la coafor si m-am tuns( arat altfel), coafeza care ma stie de 8 ani a ramas inmarmurita cand m-a vazut.. a zis ca arat"altfel".

Am pus poze cu noua conformatie, o sa incerc sa fac si cu tunsoarea dar sa ma vopsesc.

 

Meniul de azi:

MD: wassa cu pateu vegetal; cafea( asa am avut ca mi-a mancat sotul tot gemul conform)[bang][bang]

P:ciorba de legume

G:poate un fruct( nu prea mai imi este foame)

C: nu stiu... off sa vad ce fac..

 

O zi conforma tuturor!![pup]

 

 

[mamica] de STEFAN -21.01.2009 id="blue"> si ELENA -15.12.2010 id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ninhaid="red"> multumesc. In 2 luni am dat 10 kg.. acum ar mai trebui cam tot pe atat, dar vreau sa ajung la 65 si apoi la 60... incetisor, important este ca am descoperit acest stil de viata sanatos. [olala]

Danaid="red"> suna destul de bine acele sarmale.. cred ca voi face si eu cateva. Sunt si conforme si sanatoase.

 

 

[mamica] de STEFAN -21.01.2009 id="blue"> si ELENA -15.12.2010 id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi spuneti va rog cum veti face sarmalutele ??? [flo]

 

_______________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

-----------------------------------------------------------id="red">

[foto]Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1 id="red"> [zana]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmenid="red">, diferenta e uriasa [olala]. Ai slabit foarte bine [flo]

 

Ninhaid="red">, orez salbatic gasesti la plafar si la magazinele bio. Poate au si pe driedfruits.ro

 

Dariaid="red">, ai reusit sa tii Oshawa? Eu nu as fii in stare decat daca as stii ca aceasta cura imi salveaza viata [:)]. Orezul integral si orezul basmati este montignac daca este fiert mai putin(adica sa nu se faca terci) si in combinatii glucidice( legume). Se mai poate combina cu peste sau fructe de mare dar in faza 2.

 

Sarmalele le poti face sau cu orez integral si ciuperci sau alte legume,sau cu carne si diverse legume dar fara orez. Cele mai bune sunt cu quinoa clar, de care zicea si Dana. Singura problema e ca e cam scumpa [bang]. Ultima data mi-am cumparat de pe driedfruits.ro doua kg si am iesit mai ieftin.

 

Branduid="red">, cand pleci catre casa?

 

Meniu azi:

MD: un pic de lipie, mozzarela

G: un covrigid="red">( sa nu faceti ca mine [:I])

P: oua ochiuri,ridichi

C: peste la cuptor cu legume

 

Va pup [pup][pup][pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...