Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (171)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Brindu, felicitari [bis] si sa aveti o vacanta de vis !!!

 

La noi azi e vinerea mare, asa ca eu mananc ce am: nuci. Nici apa nu prea pot bea, am o zi plina la servici ...

 

Pup trupa si weekend frumos tuturor cu mult, mult soare [flo]

 

_______________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

-----------------------------------------------------------id="red">

[foto]Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1 id="red"> [zana]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

senchiu fetelor[pup][pup]...culmea e ca am ajuns la 68.7 si am mancat prostii...cred ca al meu corp e debusolat si cand bag prostii...nu ia nimic de acolo...ca e educat monti[:D][:D]

 

andaniid="red"> nici eu nu ma omor dupa cozonac...dar avand in vedere ca o felie are cam 250-300calorii si cand mananc mananc cam 2...se aduna..chiar daca mananc monti in rest are ff multa grasime cozonacu...ca is ouale, nuca, untul...

 

loreid="red"> wasa e paine de tarate..si cea cu 24% fibre se poate combina si cu grasimi. e ca un pezmetel asa si e taiata felii....gasesti in carrefour si cora..in careffour cand luam eu era la raionu de langa croissante

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor sunt tare suparata!! joi noaptea nu am dormit mai deloc( de la 1.30 pana la 5.30 am stat cu Elena in brate, nu a putut dormi de la durerea de dinti- ii ies cei 4 canini deodata![bang]) si aceasta oboseala s-a vazut la meniul de ieri : am mancat 90% neconform![q], parca ccreierul meu nu mai functiona, nu ma puteam controla sa nu mananc.. Doamne rau e sa treci pri asa ceva.. bineinteles ca nu m-am simtit bine, m-a durut burta.. off...

Am vazut daunezi o emisiune la Dr.Oz in care avea invitata o doctorita care spunea ca lipsa de somn te face sa mananci mult si mai ales carbohidrati.

 

Fetele daca am pus in ciorba niste paste fainoase(din grau dur) o face neconforma rau?? As manca ciorba dar nu si pastele..( era cam subtire si trebuia sa fac pt copii..)Pana acum nu am mancat, dar sa nu mai fac abateri.

Meniul de azi:

MD: omleta cu branza si verdeturi; cafea

P: varza cu taietei( din grau dur, fierti al dente)

C: salata greceasca.

 

[mamica] de STEFAN -21.01.2009 id="blue"> si ELENA -15.12.2010 id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmenid="red"> daka e ciorbita facuta din legume nu e neconforma..cat despre tine sa mananci numai zeama..e cam la fel ca prin fierbere mare parte din glucidele din paste se gasesc in zeama

 

am ajuns acasa...vai ce obo ma simt..vai vai...si asa se anunta vreme urata sapt viitoare..cred ca o sa dorm cu clabuci[:D]

 

meniul de azi:

Md: nectarina, paine conforma cu icre de fasole

P: peste prajit cu mujdei

C: inca nush...bors de fasole cel mai probabil ca o iesit bun rau[:I]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmenid="red">, daca pastele sunt din grau dur nu sunt monti. Doar cele integrale sunt acceptate. Saracuta de ea [q]...sper sa treceti cat mai repede peste perioada asta dureroasa [pup]

 

Branduid="red">, te invidiez pt cat peste mananci tu acasa. Acolo trebuia sa ma nasc si eu [:D]. Dar daca totul merge bine imi iau revansa la vara cand vrem sa mergem in Delta [:)]

Dariaid="red">, Paste fericit si sarbatori linistite [flo]

 

Meniu azi:

MD: salata cu naut fiert, oua fierte, ceapa verde si ridichi

P: mancarica cu piept de pui, ciuperci, gogosari, rosii si naut

C: cred ca tot salata ca a ramas o portie

 

Maine daca nu ploua facem primul gratar din anul acesta [pk]

 

Va pup [pup][pup][pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, o abatere nu e sfarsit de lume. Crede-ma pe cuvant. Iar lipsa somnului e ceva ce m-ar darama complet. Eu zic sa nu-ti faci niciun proces de constiinta, maine va fi o zi mai buna si atata timp cat vei continua cu Monti va fi totul in regula [flo]

Puisor, multumesc !

 

Eu am avut o zi in parcuri, am fost la zi de nastere si n-o sa ma credeti, n-am mancat nimic inafara de 2 felii de mere si apa minerala. Asta pt ca de dimineata am mancat 1/3 dintr-o felie de paine cu 2 linguri de maduva, ca si crapam daca nu mancam :-)

Acum m-am premit cu Pepsi Light, am scapat de primele 11 kg si mai am 17, sper pana pe 1 iunie :-0 Apoi restu` :-)))

 

Duminica frumoasa, LMA Floriilor si Florinilor si Paste Fericit celor ca sarbatoresc acum [bis]

 

_______________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

-----------------------------------------------------------id="red">

[foto]Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1 id="red"> [zana]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisoaroid="red"> zau daca nu esti funny[pup][pup][pup].toata lumea crede ca daca stai pe marginea Dunarii te duci si bagi batu in balta si scoti peste[alcool][alcool]...sa stii ca in perioada cand e interdictie...adik destul de mult pe an...in magazine se aduce mai mult peste inghetat

 

dariaid="red"> Paste fericit! [paste][paste] asteapta-ne k te prindem si noi din urma[:D]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele,

 

am incercat sa fiu cat mai cuminte, ieri in afara de faptul ca am mancat o lingura de mamaliga cu branza de oaie am fost conforma( peste la cuptor cu legume)

 

Cantarul dimineata arata 69 kgid="red"> am mai dat jos 500 g, cred ca de la miscare, ca la cat de neconforma am fost vineri..

 

Meniul de azi:

MD: 2 felii wassa+gem afine; cafea

P: mancarica de legume cu soia

C: salata de cruditati.

G: mar/migdale

 

 

[mamica] de STEFAN -21.01.2009 id="blue"> si ELENA -15.12.2010 id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!!! Buna dimineata!!!

Poftiti la o [cafea] fierbinte, aromata si delicioasa ca ambrozia din Olimp!

 

Raport: stagnare[:I] mi se pare normal, ca am mai dat-o-n [bang] cate un pic saptamana trecuta. dar nu-i nimic, mergem mai departe[:D]

 

Azi am inceput destul de prost ca n-am avut timp sa mananc de dimineata, asa ca mi-am luat la lucru un iaurt, pe care inca nu l-am papat.

La P promit ca-mi iau doar salata simpla de data asta, iar la C mananc tot salata si/sau fructe.

 

Am observat ca de cateva zile nu mai functioneaza la fel de bine smecheria cu apa calda dimineata. tot cu fructe + cafea rezolv problema.

 

Ce pregatiri faceti de Pasti? in afara de curatenie, of course.

 

 

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Rise and shine [:)]

 

Am scris si aseara un mesaj dar vad ca nu s-a trimis [bang]

 

Carmenid="red">, felicitari pt scadere [flo]

 

Ninhaid="red">, pregatiri ioc inca. Sper ca de maine incolo[:I]

 

Branduid="red">, mie asa mi se pare [:I]. Ca dunarenii mananca mult peste si mai ales mananca peste autohton( macrou, scrumbie), nu somon sau pastrav de crescatorie ca si noi.

 

Meniu ieri:

MD: oua ochiuri, wassa

P: tocanita de pui, wassa

C: abatere

 

Azi:

MD: un ou fiert, cascaval, wassa, ridichi

P: lipie cu ton, ridichi si cascaval

C: nu stiu inca

 

O zi frumoasa sa aveti [pup][pup][pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...