Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (171)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Salutare montigirls,

 

nici eu nu fac mare lucru zilele astea, de fapt joi o sa inrosesc ouale( fac si cateva colorate pt copii), vineri fac un chec si briose pt copii, iar sambata dupa amiaza le fac o "pasca" fara aluat( ceva cu branza de vaci si putin gris, mai mult pt copii). Vineri imi va face mama drob, iar eu fac o ciorbita de curcan(pentru toata familia).

Nu stiu daca o sa avem miel( de 2 ani primeste sotul de la munca, sa vedem cum va fi anul acesta).

Curatenie, am facut acum 2 saptamani generala, si cam zilnic facem cate putin( motiv copii mici).

Partea proasta e ca tot apar diferite situatii, si ma enervez( as fi vrut sa fiu mai calma, mai linistita in aceasta perioada, dar nu prea am rezultate).

 

Meniul de azi:

MD: omleta cu salata de rosii si castraveti; cafea

P: varza calita( fara carne)

C: mancare de quinoa cu legume.

 

[mamica] de STEFAN -21.01.2009 id="blue"> si ELENA -15.12.2010 id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Dragele mele va pup [pup][pup]

 

brandusikid="red"> atata are o felie de cozonac ??? viatza mea , lesin ... pai in conditiile astea nu o sa pun gura pe el .... bine ca mi-ai spus [:D][:D]

 

La capitolul ce fac eu acuma inainte de saprbatori :

- Eu curatenie gener ala nu fac ... eu fac tot timpul curat in casa si nu apuc sa intorc cu fata-n jos casa de sarbatori [:I] perdelele imi place sa le spal vara si sa le usc in bataia vantului afara, nu acuma pe frigul asta in casa [bibe]

Nu sunt de acord cu ideea ca trebuie neaparat acuma facut curatenie generala si in ziua de paste in loc sa fiu relaxata sa fiu rupta de oboseala [:D] ... a fost ca o paranteza off topic

- Pregatiri nu fac nimic special ... mergem la parinti mei si la soacra ... deci nu are sens sa ma muncesc cu mancarici ... sunt o fericita din punctul asta de vedere [olala]

 

Carmenid="red"> stai linistita. .... capul sus si mai departe cu incredere [pup]va fi bine, vezi ca nu te-a pedepsit cantarul ... ti-a aratat ca te iubeste [flo]

.....si eu simt cand mi-e somn ca mi-e mai tare foame si nu ma satur decat cu carbohidrati[alcool] e adevarat sa stii [:I]

 

Ninhaid="red"> trebuie sa functioneze smecheria cu apa calda ... cine stie de ce nu e ca inainte ... cum e la lucru ? in ce domeniu lucrezi ?

 

szivarvanyid="red"> nu puteai sa te premiezi cu o limonada ????? sau un smoothy de fructe de padure ???? in loc de pepsi ala .... [bang]

 

puisoruleid="red"> si eu vreau sa locuiesc langa balta ... sa mananc peste non stop , da sa-l gatesc in curte .... la cum miroase in casa dupa ce gatesti peste imi cam trece pofta .... eu am bucataria deschisa cu suftageria, iti imaginezi ca imi miroase toata casa dupa o gateala de peste [q][q]

 

va puppppppp [pup][pup][pup][pup]

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 66.5 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A propos de calorii, stiati ca o punga de pufuleti de 80 de grame are 400 de calorii? mai mult ca o mancare normala! eu cand am vazut am zis ca nu mai vreau sa aud de asa ceva.

 

Andaniiid="red">, lucrez ca technical writer la o firma de software, langa tine in Buziasului [:D]. e foarte interesant.

 

Nici eu nu prea o sa ma omor cu pregatirile de pasti. o sa fac doar ceva gustarele si, bineinteles, inghetata. de afine[pofta]

 

azi am papat asa:

MD: iaurt cu mure (de)congelate;

G : migdale crude;

P : salata cu pui;

C : va fi ficat cu salat verde.

 

Am observat ca totusi piureul de mazare (eu il fac cu unt) nu e ok. produce cel putin stagnare, daca nu chiar mai rau. deci nu mai mananc, am zis!

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Eu sunt in stagnare, dar motivat, ca noi tinem si pastele care tocmai a fost si pastele ortodox.

Nu m-am omorat cu gatitul, ca am fost la socrii duminica si ouale le-a inrosit mama...eu am facut o pasca fara blat foarte gustoasa (CARMEN vezi ca poti face pasca si fara gris, doar branza de vaci, oua, fructoza si coacaze sau stafide).

Aseara am facut si papanasi fierti monti, ca-mi ramasese niste branzica.

Zilele astea am niste snitele monti, pasca fara blat, hummus...

 

Curatenie fac si eu tot timpul, nu special pentru sarbatori, deci intra in rutina zilnica.

 

O saptamana frumoasa sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

capitol nouid="size4">id="red"> (172)id="size6">

 

andaniid="red"> cam ashea are..si are o groaza de grasimi pe langa glucide..ca a calculat sora mea la un moment dat cand isi numara ea toate caloriile de le manca. Cat despre peste..pot sta ani fara sa-l mananc si sa ma hranesc numai cu suplimente de omega3[:D]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...