Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (171)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

io beau intre mese...de fel nu-mi place cafeaua cafea la gust si daca is si obo si beau cafea normala imi vine sa vomit..dar nesul nu imi face rau..si cred ca mai mult imi place gustul laptelui decat a nesului[bibe](ca doar mi-o dat mama mea laapte matern pana la un an jumate[alcool][alcool]) poti bea si dimi..si dat fiind faptul ca bei cu lapte 0 e considerat glucida toata combinatia. (stiu ce spune monti despre cafea dar eu cred ca e ff buna pentru creier nu musai ca te tine treaz dar e si antoxidant si revigoreaza starea de amorteala a neuronilor[pk])

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Deci, laptele nu e monti de nici un fel. Doar laptele delactozat si asta e mai rar. Chiar daca e degresat, datorita lactozei laptele e interzis. De aceea in toate dulciurile montignac,laptele e inlocuit cu smantana lichida diluata. Si tot de aceea nu sunt conforme urda sau branzeturile moi( fie vorba intre noi nici mozzarela asta care o tot mananc eu si care e in punga cu lichid nu cred ca e monti [:D]) Monti interzice cafeaua Eu insa nu am renuntat la ea si nu cred ca mi-a influentat serios slabitul. Meniu azi: MD: salam conform( de la firma Alpin), mozzarela,ardei G: o banana P: supa de gulie C: gratar de pui cu ceva salata probabil [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandu, eu am minge de-aia. Daca o cumperi de la un magazin de articole sportive iti spun vanzatorii de acolo. E in functie de inaltime dar nu mai stiu marimile. In dupa-amiaza asta mi-am facut lipii conforme si in premiera am facut pateu de linte. A iesit o bunatate [pofta]. Am fiert linte rosie cu un praz maruntit si un morcov ras( renuntati la el pt conformitate 100%), am calit vreo 250 de gr de champinioane pana s-a evaporat toata apa lasata, am pus la cuptor doua cepe felii mari si o capatana de usturoi. Le-am amestecat pe toate, am adaugat sare si seminte de floarea soarelui decojite si am blenduit. Se mai poate condimenta cu rozmarin, cimbru,oregano, ce va place.Eu nu am simtit nevoia asa ca l-am lasat natur. Noapte buna [nani] [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineataaa [bis] Azi e joi inainte de vineri, tralalalalalaaa [pk] aseara dupa sedinta si parc am mancat omleta cu salata mixta [:D] ai voz hepi [:D] Meniul meu pe azi: md: 500 ml apa / cafea cu 200 ml lapte rece [pofta] asa ca, desi am sefu` al mare in ceafa, sunt euforica [:D] p: salata de rosii+castraveti+ridichi+branzici gustare: 1 mar mic c: salata mixta+1 consserva de ton in apa *la kaufland sunt acum la reducere cu 2,29 lei / ton [pk] Pt weekend mi-am propus, pe langa curatenie cat e ploada plecata cu taxu`[:D] sa fac fasolica [pofta] am vazut in liste ca e voie verdeata patrunjel/telina/marar [pk] si iese delicios la kukta, eu oricum faceam fara nimic altceva, asa ca sper sa supravieuiesc decent fara tentatii prea mari [:I] Ieri mi-am luat o ciukalata cu 80% dark [olala] Voi cum sunteti azi ??? [flo] _______________________________________________ Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP. ----------------------------------------------------------- [foto]Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1 [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...