Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gest imoral


Recommended Posts

exact cum a zis Rufus, incep sobolanii sa paraseasca corabia. ceea ce mi se pare mai imoral decat gestul lui Frunzaverde este faptul ca PNL-istii l-au primit cu bratele deschise. [alcool] pe asa un tradator. nu trebuiau sa faca asta, chiar daca i-as fi simpatizat pe PNL-isti, la faza asta sigur ar fi pierdut votul meu... [:-@]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika ceea ce mi se pare mai imoral decat gestul lui Frunzaverde este faptul ca PNL-istii l-au primit cu bratele deschise. [alcool] pe asa un tradator. nu trebuiau sa faca asta, chiar daca i-as fi simpatizat pe PNL-isti, la faza asta sigur ar fi pierdut votul meu... [:-@]
Da, dar tu gandesti despre o lume normala. In politica (noastra), nu e chiar asa. Parca joaca un joc, cu cuceriri de redute. Castiga ala care are mai multe. Nu conteaza de care sunt. Si noi suntem partasi la asta, pentru ca-i votam. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]Rufus, Tora si iadele[/url][foto] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Retrospectiva 2008[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a"]Retrospectiva 2009[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all"]Retrospectiva 2010[/url] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu are nimeni interes sa elimine trasesimul politic, astia de 22 de ani se plimba prin partide, ce-a zis ponta ca va da o lege care va elimin trasesimul e o minciuna sfruntata, ca multe altele ale tuturor politicienilor. Cum bine se spune, partidele si aceasta tara sunt srl-ul lor, ei lupta nu ptr popor, in cot ii doare de noi, lupta ptr propriile interese, atat si nimic mai mult. Credeam ca psd-ului si pnl-ului le-a venit mintea la cap dar am constatat ca nu, e o lupta pe viata si pe moarte sa ajunga la putere, deh, ei, firmele lor si ale acolitilor n-am mai supt un ban de 8 ani, va dati seama ce foame e pe ei. Tara asta e intr-un haos si-o dezordine totala, si nimeni nu are de gand sa indrepte lucrurile ptr ca in acest haos au loc fel de fel de increngaturi si saracirea acestui popor prin furt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am urmarit f. atenta interviul lui Frunzaverde de la "Sinteza zilei". Daca luam in seama activitatea recenta a guvernului si cele afirmate de el, mai ca imi pare rau ca am pus astfel titlul acestui subiect si ma gandesc ca acum l-as fi pus asa:"Gestul fortat de imprejurari". A spus ceva f. interesant pe final, ca se poate sa treaca motiunea de cenzura de saptamana viitoare. Mi-ar placea la nebunie sa vad inainte de locale cat de sinceri sunt USL-istii intr-un guvern "de uniune nationala" sau cum i se va zice!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tocmai de asta lumea voteaza cu altcineva (adica PPDD), pentru ca vad ca se perinda aceleasi personaje dintr-un partid in altul, PDL, PNL si PSD, astfel incat votezi aceiasi ticalosi, indiferent de ce partid votezi din astea 3. nu zic ca e bine ca s-au indreptat spre PPDD, din contra, insa daca altii nu se evidentiaza... [:-@]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Rufus Si noi suntem partasi la asta, pentru ca-i votam.
de acord, insa ce alternativa avem? vezi ca multi considera PPDD o alternativa si ajungi sa iti doresti sa iasa tot astia, macar sa nu iasa DD la putere, ca s-ar putea sa vedem ca se poate si mai rau. eu personal n-am fost la vot de multi ani, stiu c anu e ok, insa nu stiu pe cine sa votez. as vrea sa am pe cine, insa nu m-a convins nici unul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...