Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

neata Miha pupicel la brotacel:) Eu nimic special ieri trebuia sa fiz o brocanta organizata de englezi dar nu a venit NIMENI!'succes 'total'... Noi am fost la taverna si iar am adus mincare pt Choupy cu care azi sper sa ma duc la analize De mincare am supa de rosii,chiftele si diverse alte ramasite...deci nu gatesc nimic! Am cumparat niste croissante jumatate coapte sa vedem ce o fi de capul lor.....in rest o sa fac eu baghete fr Aici dimineata si seara e racoros Pupicei si o sapt frumoasa!![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

O saptamana buna ! Morok,imi pare bine ca e totul in regula si bebe rabdator.[pup] Carmen, eu nu cred ca e firesc sa iti amorteasca noaptea mana asa pur si simplu. Poate ar fi bine sa faci o investigatie. Timpul si la noi este ciudat, cald la pranz si frig de-a dreptul dimineata si seara, asa e in perioada asta de trecere, bine ca nu ploua inca, mi-e groaza de noroiul de pe adidasi din perioadele cu ploaie. Ce mai face oare Anouk? Carmen parca tu spuneai ca aveti si adrese de FB pe care mai vorbiti? Sau imi amintesc eu gresit? Eu acum calc, mancare astazi voi face ceva rapid pentru copii: pure cu brizoles la cuptor si o salata mare de varza alba si rosie impreuna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamica11[pup] Stiu ce am....sansele mele de continuarea vietii sunt in vointa DD....asta e! Eu zic ca poate ar trebuii sa i dai pm Anoukului(nu vorbesc pe FB cu nimeni.....il utilizez asa cu economie)....ea mi a dat un pm frumos de incurajare....sper si eu sa fie bine! Pupicei dragele mele si succese pt micuti si micute la toate...grese,gradi,scoli [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saluatre lume,ce faceti voi?haidti la un capucino fac cinste[:D]!!eu azi am fost cu o prietena la ginecoloaga mea,apoi am venit acasa am gatit ciorba de pui a la grec si aripioare cu cartofi la cuptor!Bya maine face poze la gradi,azi tot canta un cantecel pe care il spune doamna ceva scurt,dar sa va spun ce fericita am fost cand am auzito[:D][:D]nici de-mi zicea jumate din Luceafaru nu eram asa incantata[:D].moro_k,ma bucur ca esti bine si tu si bebe.relaxeaza-te pana nasti ca sa ai forta cand vine bebe.eu zic in public daca sunteti cu greci,vorbitii greceste si cand esti doar tu cu el romaneste.carmaw,multa sanatate!![pup]mamica11,gospodina esti!!bv!!stiu ac ai m-ai zis pe aici dar am uitat,ce diferenta de varsta e intre copilasi tai?tot stau si ma gandesc ca pana apare bb2 la mine,pana nasc vor 5 ani diferenta intre ei,acum mi se pare mult,dar timpul nu-l pot intoarce[:-@].lukasnicolas,cum e la gradi?i place?anouk voi ce mai afceti?pupici la toata lumea o seara placuta![pup][flo]

 

Maria-Bianca.3.09.2008

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iubita, moustos ii spune. Nu se poate sa nu fi mancat vreodata moustokouloura sau petinezi prin Grecia; ambele se fac cu must si sunt foarte bune. MamitzaAlex eu intre primele doua fete am 5 ani si a fost foarte usor fata de urmatoarele situatii in care diferenta a fost mult mai mica. Desi I. e cea mai mofturoasa , s-a nascut cea mai micuta si ne-a tinut in icter foarte mult timp practic nici nu am simtit greutatile sau vreo problema cu cea mare. Asa de mult a iubit-o si a considerat-o un dar pentru ea. Deci, nu iti face probleme pe tema diferentei. Nu e foarte mare .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mamica11
Iubita, moustos ii spune. Nu se poate sa nu fi mancat vreodata moustokouloura sau petinezi prin Grecia; ambele se fac cu must si sunt foarte bune. MamitzaAlex eu intre primele doua fete am 5 ani si a fost foarte usor fata de urmatoarele situatii in care diferenta a fost mult mai mica. Desi I. e cea mai mofturoasa , s-a nascut cea mai micuta si ne-a tinut in icter foarte mult timp practic nici nu am simtit greutatile sau vreo problema cu cea mare. Asa de mult a iubit-o si a considerat-o un dar pentru ea. Deci, nu iti face probleme pe tema diferentei. Nu e foarte mare .
Multumesc mult draga mea..;ca de obicei esti o draguta[olala] da am mincat ceva gen prajitura su susan si alte seminte o gelatina Nu s fan as vrea doar mustul nostru caci pastrama romaneasca i departe! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut fetelor,mamica 11 ms de raspuns[pup]!!must as vrea si eu si un pahar de vin bun care sa nu fie cu gust de chimicale.se vinde si la noi in bazar must dar nu am luat niciodata.fimea e de groaza,am observat ca e tare lenesa,i repet un cuvant de 10 ori si apoi o intreb ai inteles,ea-da;si zic ce e ala,nu stiu(ma refer la cuvintele grecesti)habar nu am cum sa o iau,si ce sa-i fac..[bang]incerc cu poze,jucarii dar uita/nu da atentie habar nu am.in fine,vom vedea pe viitor ce va fi..restul fetelor pe unde sunteti?va pup o zi buna!![pup][flo]

 

Maria-Bianca.3.09.2008

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A-ti vazut stirea de pe yahoo.gr despre "roma" ? Pe mine ma cam supara numele asta dat tiganilor ce ataca aici , seamana groaznic de mult cu "romani" . Ma intreaba din ce in ce mai des copiii mei daca nu avem sigur vreo legatura cu acesti roma din moment ce "riza" numelui este comuna. Ei stiu foarte clar ca in limba greaca radacina cuvantului este cea ce da baza familiei de cuvinte si ca nu exista coincidente. Cuvinte ce desi au aceeasi radacina nu au nici o legatura asa cum sustin eu la "roma" si "romani" nu exista .Limba este formata clar aici.In romana nu este asa de strict, ok, eu stiu asta dar ei nu prea o inghit.

Of, sper sa reuseasca politia sa-i sperie si sa nu vina din ce in ce mai multi de genul asta.[q] In afara de faptul ca i-au lovit pe studenti si le-au furat aurul de la gat au ridicat si fustele studentelor ceea ce este de necomentat ..

 

Calc bineinteles, am o stiva iar, de gatit astazi gatesc fakes si garidomakaronada pentru mofturosii ce nu vor lintea .

MamitzaAlex o sa vezi ca invata inaintea ta sa vorbeasca Bia indiferent cat te chinui tu acum cu ea.[pup]

O zi buna tuturor si un sfarsit de saptamana placut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dragele mele

ieri am lasat pe choupylica(pisicelul meu de 3 anisori) la vet

L am luat azi caci chipurile a atacat vetul???,analize f proaste pronostic [q][q]SE ZICE CA A LINS O IARBA CU PRODUSE CHIMICE....

cine stie??

Mi a luat 170e....mizerie

acum astept sa mi moara baietelul ...si eu cu el ca nu mai rezist...prea multe

astea s noutatile[bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...