Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Ioannoula
Citat:
citat din mesajul lui carmaw
Choupy,Coupylica al mama a murit!
Imi pare sincer rau Carmen, chiar imi doream sa aud ca a scapat...
Multumesc frumos de compasiune iubita mea....a fost greseala mea ca l am lasat afara!! A luat de la o pisicuta bolnava FIP(boala incurabila care secera rapid)[bang][q] Acum se odihneste intr un cring linga o bisericuta unde vreau sa ma duc zilnic sa ma rog! Ouff ce mi mai lipseste....puiutu mic!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna seara fetelor!!1carmaw imi pare rau pt pisicuta ta!![pup]ioanoula am vazut pozele pe fb ce-a crescut fanu,e o fumoasa!!mamica11 ce mai faci?ai rezolvat cu pisicile?ce ai m-ai gatit?noi suntem bine,bya invaa incet incet sa vorbeasca,se joaca cu copii,nu prea e atrasa de desenat,dar asta e[:D],in rest i place.mamica11,ti ce pachetel i pui pr gradi?k fimea vine cu tostul intreg,i-am luat niste croasante fara crema,doar cu unt si i mai pun,tiropita,spanacopita nu-i plac.azi eu am gatit o supa de galusti,fasole teci galbena cu pui,o prajitura,cu foi si crema din pundinca dar mi se pare gretoasa crema k se pune si margarina si desi am pus mult mai putina ca in reteta tot gretoasa mi se pare,lu fimea i place.am primit si cozonac de pomana,cald,am mancat ca sparta[:D],acum mi-e greata[:D].in rest la noi tot cald e,fimea steapta sa ploua sa-si ia umbrela cu miki.anou3,cam asa reactioneaza copii la mutari,eu ma patit cu fimea asa cand am venit cu ea din ro prima oara avea 4 luni,apoi de vreo 2 ori cand ne duceam in tara si cand am scgimbat casa aici,plangea ca vrea la celalt apartament ca era in blocul de langa,deci calm ca trece[pup][flo].pup si celelalte fete,ce mai faceti voi?esthera mi-e dor de tine,ce mai faci?cum mai esti?[pup][flo]o seara buna tuturor!![flo][pup]

 

Maria-Bianca.3.09.2008

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim Alex.. si printesa ta e superba!!! Noi am bagat muzica, si dansam prin casa... Fanu se chinuie sa danseze sirto in 3..:)))) daca o vedeti cum ridica picioarele..:)))) Acum sunt sigura 100% ca vreau sa o dau la dansuri.. pana acum eram numai 70%. In rest.. ieri l-a apucat pe caine de blana, si ala a dat sa fuga pe scari ea nu i-a dat drumul, si mi-a cazut vre-o 4 trepte.. eu intindeam rufele.. mi-a inghetat inima... Numai nebunii .. cum o scap putin din ochi o gasesc in parc la stropitoare.. se face... de la apa aia si de la noroi...Acum danseaza cu bebelul...Cam atat de la noi, asteptam vesti si de la restul lumii!!! Pupici!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bna dimineata tuturor.

Carmen, imi pare rau de pisic, am crezut ca nu avea dreptate veterinarul si poate nu era asa de rea boala.

Noi abia am venit de la serbare, a facut-o clasa lui alexandru si a avut rol asa ca l-am tinut si pe Nikola acasa si am mers impreuna. A fost pentru ziua de maine,lupta pentru Makedonia ,faina au facut-o, putin cam prea dura cred la adresa bulgarilor pentru zilele noastre , adevarurile dor uneori dar asta e.

Carmen, MoRoK, eu am doar mai multa experienta sa vedeti peste vreo 10-15 ani cat de diferite o sa fiti fata de cum sunteti acum.[pup]

Mamitza Alex al meu la gradi prefera doua chestii pe care le alternam: prima e chec (pe care il facem impreuna si punem diferite chestii prin el mai mult sau mai putin sanatoase si colorate gen bombonele , fistic, cioco alba si altele) si a doua este painica taiata triunghi (daca nu e triunghi nu o vrea:) cu cascaval si cu jambon . Insa bea dimineata lapte inainte sa plece si uneori ii pun si cereale in el.

Ai mei mananca spanakopita si tiropita fara probleme (cu exceptia Ioanei bineinteles la ea nu se aplica nimic cand e vorba de mancare) insa nu le vrea la pachet pentru ca "pica foi" . Doar daca ma invrednicesc sa fac tiropitakia gen koyroy neaparat le vrea si la gradi.Caut o reteta pe net acum si o pun , astea sunt foarte practice si poate o pacalesti.

de desenat nici Nikola nu prea deseneaza in clasa desi acasa schiteaza foarte bine pentru varsta lui, spune ca vrea sa se joace cu puzzelurile in timp ce ceilalti deseneaza pentru ca ale noastre "nu sunt asa de frumoase" de acasa.In schimb tin minte ca Alexandru care chiar nu avea si nici acum nu are pic de talent la desen, zilnic imi aducea cadou desene deci depinde de copil.

Eu astazi am gatit gigantes de dimineata i-am pus la cuptor dinainte de serbare si s-au gatat singuri cat am fost noi plecati in cuptorul lasat incins.

Astea sunt: http://delicieuses.forumotion.net/t726-topic

O zi buna tuturor si un weekend placut.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza mamici,ce faceti voi?eu sunt cu cafelutza in brate,fimea e la gradi,azi a duso sotul.mamica11,chec i-am mai pus si eu dar i-am pus si tost ca ea zice ca ceilalti copii au si tost si chec[:)],ei nu-i place sa aibe cev in el,il vrea simplu(fara prostii cika[:D])azi i-am pus iar tostsi feliute de mar.fetelor la noi a plouat azi noapte dar acum e soare si cald,am inteles ca sapt asta vor fi temperaturi foarte mari pt aceasta perioada.in rest nimik nou,ieri am ieist in parc,apoi am lenevit pe balcon.voi ce m-ai gatiti ca euu iar sunt in pana de idei..[alcool].o z buna tuturor!!

 

Maria-Bianca.3.09.2008

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamitza alex si mamica 11 multumesc din suflet de compasiune!!

De o saptamina suntem amindoi bolnavi ciudat....ieri omu a fost la spital iar eu pe bune ca am vrut sa chem preotul...aveam sfirseli ma durea tot corpul capul,inima....pe bune nu credeam ca voi mai apuca ziua de azi

Am dormit separat gindindu ma ca astfel voi pleca in somn dar uite inca nu a fost momentul meu

M am sculat bine si mi am pus un episod dintr un serial de care sunt dependenta....pacat ca nu am avut si eu o fetita cu care sa am relatii ....asa ca in film!!(serialul GILMORE GIRLS)

[pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Seara buna la doamne si pupici puiutilor de doamne[flo]

 

 

Multumesc fetelor care au intrebat de mine[asia] si le asigur ca sentimentele sunt reciproce.

Sunt bine, sanatoasa si ca de obicei plina de viata[:D]....multumesc Lui Dumnezeu pentru toate.

Trebuie sa-i urez lui Moro nastere usoara, cu bebel grasunel si mancacios(abia astept sa vad poze cu el mamico[pup]).

Am vazut-o si pe Fanu(sa-ti traiasca Oana si sa va aduca numai bucurii) cu dodoloaca goala[:D]

L-am vazut si pe Nikolas(mare strengar s-a facut) al Anei.

N-am mai vazut poze cu Bianca, Lukas si cei 2 ochisori albastrii a lui Theo.

Vad ca unii copilasi merg la gradinita...semn ca imbatranim noi si ei cresc[:D][:D]

Toate aveti niste copii frumosi foc.

Eu, dupa cum s-a observat, am luat o pauza de forumeala(mamaaaa si ce bine a fost)pauza in care m-am bucurat la maxim de vara.

 

O seara linistita[flo]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ratat evenimente.. S-o iau cu inceputul ca nu stiu cand mai apuc sa mai scriu iar:

Carmaw, imi pare tare rau pentru motanul tau, dar mai ales ca nu te simti bine. Sper din suflet sa fie doar o mica depresie, un mic atac de panica in urma tristetii si sa treaca repede-repede! [flo]

Mamica, acum am vazut ca a fost ziua ta la inceputul lunii si.. cu intarziere de 2 saptamani ([alcool]).. la multi ani, fericiti si impliniti langa familia ta cea frumoasa!

Oana, si gazei tale din tot sufletul La multi ani, sa fie norocoasa si mereu, da' mereu iubita! Iar tie multa bafta la terminarea facultatii si sa fie diploma cu noroc si bani!

Alex, ma bucur ca s-a adaptat printesa la gradinita si mai ales ca progreseaza cu limba. Ai vazut ca ti-ai facut griji de pomana? Iar tie iti doresc din toata inima sa vina fratioara pentru Bianca. Atunci sa te tii, mamico!

Moro, [majoreta][majoreta] hai, Giorgaki, ca te asteapta mama si tata [majoreta][majoreta] O nastere cat mai usoara ("m'enan pono" cum se zice pe-aici), sani imbelsugati [:D] si o adaptare cat mai rapida si usoara la viata de 2 + 1!!

Andreea, pupici dulci lui Lukas si cred ca-i sorbi cuvintelele alea amestecate si haioase! Sper ca sunteti bine. Nu mai retin daca merge la gradi pustiul. Daca da, succes!!

Esthera, [pup]

 

Noi suntem bine, Nikolas a incetat cu tantrumurile (sper sa nu cobesc acum!), este de o dragalasenie si o iubareala cum n-am mai vazut (cra cra). Ieri a vrut musai sa ne imbratisam toti trei! Eu, el si taica-su si ne tinea asa strans pe amandoi si ne pupa pe obraji. Sau ne asezam pe canapea si ne ia mainile amandurora in poala lui, pune si manutele lui deasupra si se uita triumfator la amandoi. Zau ca in momente dintr-astea uit si cum ma cheama, uit ca inca nu dorm noptile, uit de toate!

Va pupam dulce si va dorim numai si numai bine!

 

 

Mamica lu' Nick cel (ato)mic (11.05.2010)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!!!!! Ce mai faceti voi? eu ma uit dupa cursuri pe net ..ma simt asa obosita... dorm pe mine.. Fanu ca de obicei, nu are nici un gand sa doarma..[q]. Azi am facut mutari prin casa...(singura) ca al meu a fost la munca. Pupam fetele Esthera multumim si bine ai revenit, Ana pupam si pe tine si pe strengarul tau , Carmaw sper sa va reveniti.. si eu cred ca e din cauza pierderii motanului, nu-i usor... Pupici si la restul mamicilor, si astept vesti de la moro cu nerabdare.. Va pup!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...