Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nastere usoara Moro si un bebe sanatos![flo][flo][flo]

Sa mearga totul bine si repede .[pup]

Noi suntem bine, multe lectii, activitati etc si de aceea nu prea mai deschid. In plus am tot cautat solutii pentru incalzire ultimele saptamani viabile si ieftine[:-@] asa ca s-a mai dus timp si cu asta.

Mamitza, asa e cu fondurile pentru gradi si scoli peste tot in Grecia din cauza acordurilor cu troika.Aceeasi situatie si cu politistika kentra, inca se lupta unii pentru ca sa ramana cat mai multa educatie de calitate la primarii si la stat insa mai mult de un an doi se pare ca nu vor mai rezista. Tot ce e bun va trece spre particular, o tara in care este acces usor la educatie medie nu e o tara manipulabila. Din ce in ce mai putine fionduri vor merge la unitatile de stat (asa cum s-a intamplat si in Romania ce a cedat de la inceput intru toate) , singura sansa e sa sara EU in aer cu Troika cu tot, altfel de cand nasti copilul va trebui sa il inscrii si sa incepi sa cotizezi pe unde va studia pentru a sti oamenii "tari| pe ce numerar se bazeaza pentru investitii.

Cu pisicuta a spus veterinarul ca prefera sa termine alaptatul si apoi sa i-o duc, ma invata el cum sa o prind insa vrea sa nu fie nici gravida nici pe alaptat, acum stau si o urmaresc[:)]

In rest suntem OK, astazi le fac orez cu carne la cuptor si o supa de vacuta pentru noi cei mari pentru ca cei mici au spus pas la supa cand i-am intrebat. Si mi-a adus cineva ieri o salata verde din gradina lor super super faina, am de la noi ceapa verde deci asta e salata. Si Feta am fost ieri la Masutis si am luat foarte buna si la oferta, chiar vad ca daca urnmaresti poti scoate mari diferente la super marketuri de la oferte, nu trebuie mers asa ca mine cu lista facuta ci trebuie mers sa iei oferte...

O zi buna tuturor , e si tare frumos afara astazi, nici cald nici frig.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult mult pt incurajari si urari!!!

Eu am racit pe ultima suta de metri sunt cam cobza si-i dau la sfatul medicului cu depon/4 ore si muuulte lichide maine sun doctorul...a ramas pt joi sa mergem la inductie,nastere prin inductie ,pe 25 eu aveam DPN si oricum ajung la 40 sapt si 4 zile ii place in burtik ce sa zic :)

 

Mamica 11 dc urmaresti ofertelele si vrei sa scoti si cupoane iti dau cateva pe care eu le folosesc in ultimul an cu brio...pt masoutis in fiecare sapt de joi-sambata myfreecoupon are cupoane la 30e cumparaturi cuponul e de 3 euro si merita ca pt weekend oricum faci cumparaturi,livesmart(sunt pt orice supermarket) si epthimies.gr(sunt pt orice supermarket) scot si ele cupoane si urmarind oferte plus cupoane iesi bine...eu in ultimul an detergent iau skip uite acum in weekend aveam cupon de 3 e plus oferta carrefour la 9,5e deci l-am scos la 6.5e merita!tot ce trebuie e sa ai imprimata si tus color.

Cam atatica si sa ne auzim cu bine [pup][pup][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici!

Ne primiti si pe noi?

In primul rand tin sa-i urez la Maro_k nastere cat mai usoara si recuperare rapida, iar bb sa fie sanatos, mancacios, voios si fara colici!

De o luna si 3 zile s-a nascut si bobocelul nostru Raul Ciprian. Este exact cum ni l-am dorit, foarte cuminte[:D(deocamdata)

Acum m-am apucat sa-i fac actele la pui. Totusi, am ramas surprinsa, cand am obs ca certificatul de nastere este fara prenume. Se spune ca aici prenumele se pune la botez. Asa vi s-a intamplat si voua? Si daca botezul vreau sa-l fac in tara?

As mai vrea sa va intreb pe mamicile ce au nascut in acest an, daca se mai da acel ajutor de la IKA la tatici(care lucreaza cu acte).

Va multumesc frumos!

Va pupic dulce![pup][pup][pup]

 

21sept.2012

Raul-Ciprian

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marikaki, bine ai venit.[flo] Sa va traiasca si sa va bucure cel mic.

Eu cu ika nu ma pricep, poate stiu celelalte fete insa cu prenumele nu este obligatoriu sa astepti mai ales daca nu faci aici botezul deci oricum vei avea nevoie de foaie de drum de la consulatul roman pentru a ajunge cu bebe in tara.Suna la ei. Iti scot orice acte vrei pentru bani. Eu i-am botezat aici si deci am folosit procedura fireasca , cu prenumele declarat dupa aceea la primaria greaca si am ocolit consulatul roman insa majoritatea strainilor nu fac asa.

MoRoK, asa am sa fac cu Masoutis, nu stiam de oferta de joi-sambata.Cam bataie de cap dar se pare ca merita.

Astazi e joi, deci MoRoK,daca se lasa cu inductie [flo][flo][flo] sa vina bebe cu bine si repejor. [bebic][bebic][bebic]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!!

 

Am intrat sa agit si eu motatele pentru MORO!

 

[majoreta][majoreta][majoreta]HAI MORO!!!id="size3">id="red">[majoreta][majoreta][majoreta]

 

[majoreta][majoreta][majoreta]HAI BEBE GIORGOS!!!id="size3">id="blue">[majoreta][majoreta][majoreta]

 

Dupa ce ne "linistim" cu nasterea lui Moro_K, sper sa mai intru sa va zic si eu 2 vorbe ca mi-a fost dor de voi.

 

Pupici.

 

Theodora mami de [auto] Stelios

09.06.2010

 

STELIOS

 

DE'ALE GURII

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[majoreta]Ne gandim la tine, Moro!! Mii de pupici si sa-ti tii cat mai repede gagalicea in brate! [majoreta] Asa-i cu putzulicile, mai lenese [:D]

 

Bine ai venit, marikaki, si bun venit printre noi, Raul Ciprian!

Cu IKA habar n-am ca la cate s-au schimbat in ultimul timp, cred ca nici aia nu mai stiu.

Cat despre prenume, daca nu le zici nimic, ti-l trec din start "nebotezat". Asa cum a zis si Mamica, ii poti declara prenumele fara sa-l botezi si chiar o sa ai nevoie ca sa-i faci pasaport.

 

Pup la toate ca mi se arde mancarea. Incerc sa revin!

 

 

 

Mamica lu' Nick cel (ato)mic (11.05.2010)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]MORO_K nastere usoara si recuperare rapida[pup].

marikaki,sa va traiasca bebelu si sa fie sanatos,mergi la lisiarhio si acolo i pui numele,eu cum am iesit din spital la 2 zile m-am dus si i-am pus numele,altfel nu vei putea scoate foaia de drum pt a merge in ro!

fetelor ce mai faceti voi?noi bine,pe aici a ploua vreao 3 zile,azi e soare cald.maine fimea merge doar pt 1 ora la gardi ca sa sarbatoreasca ziua greciei si apoi gata.la noi aici nu e Masoutis,dar cand am mers asta vara in halkidichi era si mi-a placut ca era aprovizionat pe aici sunt cam chele,cel mai ok e AB VASILOPOLI,restu cred ca sunt in faliment pt ca au foarte putine produse,inainte imi placea la carefour dar acum nu mai gasesti nimim probabil il vor inchide si mai e lidl care mai are cate ceva.eu mai urmaresc ofertele,inainte primeam niste cupoane de reduceri acasa dar cred ca mi le ia cineva ca nu am mai primit demult[bang].va pup fetelor o zi buna tuturor si la multi ani celor ce se serbeaza maine!![flo][pup]

 

Maria-Bianca.3.09.2008

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...