Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

La multi ani Mamica pt Ioana,sa va traiasca si canarul :) La multi ani Nicolas de Anouk!mamaaa cand au trecut 2 ani...parca acum ne ziceam cum nu doarme noaptea cum ieseau dintii...si iar nu doarme noaptea:)astept poze pe Fb si din Ro si de la party!Nasol ca tre sa va mutati...si eu sper sa gasiti la preturi mai bune ca na...mai toata lumea lasa din preturi si sa gasiti o casa buna...asa cum va doriti...aveti si animalute de mutat si pacat ca le-ai facut astora si gradina cu de toate....si eu mi-aduc aminte cand spuneai ca i-ai intrebat pe proprietari si ca nu era zor de mutat...ce sa zici?! Noi suntem bine,eu slava Domnului am energie la greu :D si p-aici..am zis c-am scos la bataie masina de inghetata?!:D...o daaa...si zilele astea vreau sa fac si un tort armenobil...nu prea mananc eu dulciuri dar imi place sa fac:) Burtik a inceput sa se vada da e pe zile:) sau mai bine zis in fct de cu ce ma imbrac si inca imi vin tsoalele inca n-am avut nevoie sa iau ceva nou...doar iar tre sa iau sutiene:D La noi nu prea e cu ploaie doar seara mai da cate un bourini ...in rest cald si bine... Pup toate mandrele si puiutii! [gravired]18
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata tuturor. Sa cauti de inchiriat vara pe o insula nu e cea mai buna perspectiva dar sper sa va descurcati voi cumva.Pe de alta parte sunt sigura ca nu prea aveati alternative pentru ca sunt putine case ce se dau spre inchiriere pe tot anul.Stiu de la cunostinte ce au case in sate in Halkidiki ca prefera sa le tina inchise 9 luni si sa le inchirieze doar in sezon si banii pe care ii iau in mana sunt mai multi decat daca le-ar inchiria din septembrie in septembrie platind si taxele aferente. Asta este de fapt si una din marile probleme a profesorilor familisti repartizati in sate pe malul marii.Pur si simplu nu gasesc apartamente de inchiriat desi e plin de case si mezonete , ei eliberand casa abia in iulie de obicei pentru ca au tot iunie "in activitate" nu pot preda cheile pentru sezon.Celor fara familie le e mult mai usor pentru ca stau o luna pe la vreun prieten dar cu copil dupa tine... Nu mai spun de situatia asta de r...t in care a ajuns Grecia acum si in care nu prea poti spera sa construiesti ceva al tau chiar daca esti pe locurile natale asa cum presupun ca e sotul tau Anouk, in schimb platesti chirie la strainii ce au cumparat pe preturi de nimic o groaza de proprietati imediat dupa trecerea la moneda comuna . Asta , tot vorbeam zilele trecute cu mama ca vrea sa vanda un teren agricol la tara la noi si in final zice: pana la urma poate ai tu dreptate (asta pentru ca eu tot insistam sa nu vanda) , cand va intra Romania in Eu strainilor in primii ani li se vor parea foarte ieftine toate si o sa vand mai usor atunci.[pk] Stai sa vedem cum e la iesiri de acum incolo ...[:D] MoRok mi-ai dat de gandit cu masina de inghetata, la cati bani dau eu pe inghetata e o idee asta. O zi buna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua la fete cucuiete! Am fost prin oras, ne-a batut soarele bine si acu' doarme ca un prunc. S-a umplut insula de turisti, acum facem 15-20 minute cu masina pana in oras, in loc de 5-6 min cat facem inainte (ma seaca ca merg toti cu 30 la ora!). Intr-un fel e mai bine decat in august cand vine toata pustimea si alearga pe motorete de nici nu-i vezi. Baile nu le-am inceput inca pentru ca tot ploua. Iar petrecerea de 2 ani.. o zapaceala frumoasa! A avut tort cu trenulet, i-au facut sine din ciocolata, iar el plimba trenul prin tot tortul. Am facut tot felul de jocuri pentru copii, s-au distrat toti, au dansat.. Bine, daca-l intrebi acum pe N cati ani are.. tot "pende" zice. Nu stiu de unde i-a venit asta. Si sa trecem la voi: Multumim din suflet pentru urarile voastre! Mi-au mers toate la inima! Alex, reacomodare placuta in Grecia. Las-o pe Bia cat mai mult cu copii greci sa se reobisnuiasca cu limba si sa-i fie mai usor la gradi. Theo, mai zi de voi si de uriasul tau! Va pup dulce! Moro, tot baietel a ramas? Mie stiu ca de la 16 saptamani mi-a confirmat. Cica putulica se vede mai repede. Misca, misca? Asa-i ca esti tare mandra de burtica ta? Carmaw, cum esti cu sanatatea? Prin ce tara te tratezi? Mamica, cand terminati scolile? Aveti ceva planuri de vacanta? Oana, pe la voi care mai e treaba? Ti-ai reluat munca? Frumoasa tare s-a facut mandra ta! Cu casa e destul de aiurea asa cum a zis si Mamica, dar am raspandit vorba in stanga si-n dreapta si ceva ceva tot s-o gasi. Ne ajuta putin si faptul ca A este localnic si ii cam stie pe toti. In principiu am vrea ceva sa aiba 2 dormitoare, dar nu sa am albanezi prin jur ca mor. Nu am nimic personal cu ei, dar chiar sunt de toata jena majoritatea. Alaltaieri era un albanez de vreo 3 ani cu un cutit in mana! Iar cand am vazut ca N se indrepta prietenos spre el, mi-a stat inima-n loc pana l-am oprit. Si in general ei isi traiesc viata intr-un stil semi-nomad pe care chiar nu mi-l doresc prin preajma. Sunt si oameni de treaba, nu zic, dar mai rar. In fine, incepem sa ne facem gradina pe terenul nostru, ne gandim cum ne mutam toate cotetele.. e de treaba, ce mai! Va pupic dulce! Mamica lu' Nick cel (ato)mic (11.05.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele!!! La noi e totul bine. Multumesc Ana, creste ca din apa, si e o nebuna si jumatate, ca ma-sa:D Fetelor voi credeti in premonitii? Aseara am avut un vis tare ciudat, care nu imi dau seama ce inseamna.. macar sa fie bine. Am visat o prietena care incearca de ceva timp sa faca bebe si nu reuseste. Avea un carucior cu un baietel marisor(2-3 ani) Cand am vaut-o m-a strapuns un sentiment ciudat..dar nu rau, care mi-a oprit rasuflarea si m-am trezit brusc... De atunci ma gandesc tot timpul la visul meu.. A fost o faa de secunde... Ce credeti ca ar putea insemna?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi sunt convinsa ce ceva-ceva se intampla in subconstient, eu am ales sa nu cred in vise si superstitii. Pentru ca ma cunosc si stiu ca m-ar apuca niste frici ingrozitoare. Asa ca.. eu trec si dupa o pisica neagra, trec si pe sub scari, nu ma intereseaza ca e marti 13 si pot sa sparg linistita toate oglinzile. [pup] Mamica lu' Nick cel (ato)mic (11.05.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioannoula poate o sa ramana insarcinata prietena ta:) Anouk sunt de acord in ceea ce priveste vecinii...iar dezpre superstitii citeam si radeam si eu is la fel...imi spun ceilalti ohh nu face asa si eu exact asa fac...si eu trec dp matsa neagra si ma intorc din drum si tin mainile incrucisate(cica se incruciseaza norocul:)) si altele multe...adevarul e ca-mi vin in minte dar zic ei na...eu nu cred:)) Mamica11 da e o treaba buna masina de inghe...pt voi insa cred ca ar trebui mai mare:D...a mea are capacitatea de 1kg de inghe...la voi s-ar termina din prima tura[pk],dar e mult mai curat produsul(stii ce bagi),e usor(gasesti pe net la greu retete si e clar mai ieftin...dau sa zicem 2-3e/kg in timp ce inghe ce-mi place mie de la freggio e 2e/cupa.. La noi se ploaie ploaie si cica asa o s-o tina sapt asta...pe bbic inca nu l-am simtit cum se misca...sapt viit mergem la doc si vedem dc se sch sau tot baietsel ramane:))..sotul mai pune urechea pe burta si aude gluc gluc ceva parca se misca intr-un lichid...poate-o fi bb...ca stomacul e mai sus iar matsele mai in spate :D Atatic.puuup [gravired]18
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Fetele, azi noapte ori a dormit fi-miu beton de la 12 pana pe la 7 dimineata, ori am dormit eu beton si nu-mi amintesc cand s-a mai trezit intre timp. N-am mai dormit atatea ore legate de mai bine de 2 ani. Ma simt super strong! Acum stam pe terasa, eu butonez cu o cafea langa mine, iar dansul se joaca cu trenurile prin pamant. E cam frig afara, deci nu mergem pe plaja. Va pup!! Mamica lu' Nick cel (ato)mic (11.05.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi e cam frigut. MoroK, spune-mi cum e la gust inghetata, seamana cu cea cumparata? Nu ma deranjeaza daca se face doar un kg pentru ca as face mai des si asa ar fi si proaspata si mai schimbam si gusturile[:)] Chiar mi-a ramas ideea acolo, de fapt asta vreau sa caut acum pe net sa-mi fac o idee de pret. Vreau si mixer vertical de fapt (asa ii zice cred) si daca tot pierd timpul macar sa-l pierd pentru a cauta doua produse. Si inghetata de la chiosc sa stii ca nu e mai ieftina cu mult de 2 euro , cel putin nirvana si delta ce cumpara ai mei sub 6 euro pentru 4 bucati nu iese in nici o zi. Doar daca iau cutie mare de la Lidl (cu mai multe culori normal altfel nu ii nimeresc pe toti) iese ieftin insa mi-e teama ca e absolut plina de chimicale asa ca evit asta. Anouk, sigur e un scump cu trenuletele lui.Dar il tine de ceva timp vad pasiunea.[olala] Si cu raspunsul "pende" cred ca e un scump. Explica-i pe o hartie ca un 5 intors poate foarte bine sa fie un 2 interesant asa ca daca vrea, dar numai daca vrea bineintele[:)] poate face o smecherie , adica sa raspunda dyo cand il intreaba lumea cati ani are, el stiind insa adevarul bineinteles.Cine stie ce fetita frummoasa i-o fi spus lui vreodata ca are 5 ani si i-a intrat in cap. Si Nikola al meu are o Hristina super dezghetata la gradi (muuult mai descurcareata de cat al meu de ex. asta iarna am vazut-o incaltandu-si singura niste cizme inalte cu sireturi de jos si pana la genunchi in timp ce al meu fara arici la adidasi se cheama ca e descult[q]) si tot ce spune ea e litera de lege vad. Ne distram toti cu spor pe tema asta. Ce mai face Carmen ma intrebam si eu, daca vorbiti pe FB sa-i urati sanatate multa daca o mai vedeti si de la mine . O dimineata placuta tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yummmm.. inghetata.. Eu incerc cu toata puterea mea sa ma tin departe de dulciuri, mai ales pentru N. Ca si-asa pe unde ne vedem cu verisoara lui sau cu surorile lui sau cu orice alte rude, fiecare are cate un dulce un mana. Si atunci am doua variante: fie plec urgent cu el de acolo (ceea ce e foarte aiurea), fie ii dau si lui (cum se intampla cel mai des). Asa ca.. macar acasa le-am taiat de tot. Nici macar biscuiti nu mai cumpar. Daca vrea ceva dulce, avem banane, mere, capsuni.. In alta ordine de idei.. stiti ce senzatie misto e sa constati cu uimire ai mai multi bani in cont decat credeai? Asta am simtit eu azi si tare bine ma simt. Imi intrasera de la inceputul lui aprilie [alcool][alcool] niste bani de la OAED, probabil ceva de Paste, dar eu stiind ca nu mai am nimic in cont, nu m-am mai obosit sa-l mai verific. Gata, trec la gatit ca am cam puturosit azi. Puuup! Mamica lu' Nick cel (ato)mic (11.05.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bunaaa Mamica11 ce sa zic...retetele care-mi ies sunt bune :D...adica imi iese bine inghe de vanilie,lamaie,sorbe de capsuni,inghe de cioco....sunt cateva care nu mi-au iesit anul trecut...ceva am facut eu si mi s-au taiat asa ca iaurtul[alcool] concluzia pt noi e ca merita...si carmaw are si facea anul trecut si-i ieseau super-bune...noi de la Lidl am luat-o(nu mai stiu dc am zis) cu vreo 25-30E. Anouk stii de cate ori ma gandesc la tine si la ce-ai tras cu somnul si cu Nicolas......greu taiculitsa...deci te inteleg cum te simti dp o noapte dormita[aerob] si te mai trezesti si cu bani in cont hehe macar de-ar fi asa zilnic! La noi se anunta ploaie la greu azi....ni s-a rupt si tenta pe cusatura si am sunat sa vad cat costa cica s-o ia s-o spele s-o coasa iar toata(adica oricat de rupta ar fi acelasi pret cer) 120+tva...a zis al meu c-o coase el[:D] sa iau sfoara si-o coase...e doar juma de metru descusuta....ia sa vedem ce iese...mie mi se pare greu s-o cosi in aer da..si pretul e cam mare... Tre sa fac curat...si uite ca trag matsa de coada...da na ma ridic acum....hei-rup!pup fetele [gravired]18
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...