Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Disneyland Paris - 7 -


Recommended Posts

Micky, eu am fost de trei ori in decembrie... am prins frig si zapada mult, frig si ploaie si... doar frig! A fost in ultimii trei ani. Cand a fost zapada a fost cel mai greu pentru noi, mi s-a parut mie adica, am locuit la Santa Fe si fetele erau mici, eram cu doua carucioare si era inghesuiala mare seara la autobuze (circulau cam o data la o ora, din cauza ca era polei). Atmosfera e insa de vis... trebuie sa te imbraci bine, noi am avut si un termos cu noi, umplut cu apa fierbinte, si pungute de ceai sau pliculete de cappuccino. Ne-a prins foarte bine[:)]! Insa nu ne-a speriat, dovada ca am fost si in anii urmatori. Nu stiu ce e exagerat de frig, presupun ca asa de frig ca in Romania nu e, mie nu mi se parea mai frig decit in Olanda, in aceeasi perioada. Macar nu era vant, in Olanda noi suntem la mare si continuu in vint rece si taios, iarna... Parerea mea e ca merita, atmosfera e deosebita, parcul e superimpodobit, e devreme intuneric si e feeric... parada de iarna (ultima, a luminilor) e cea mai frumoasa parada pentru mine... I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles. Audrey Hepburn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Iris multumesc mult pentru raspuns. Parca as vrea sa merg cu cei mici dar imi este frica sa nu fie foarte frig. Adica "-" nu stiu cate grade. Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian - 4 mai 2009 [url="http://picasaweb.google.com/mickymocanu/Disney2010?authkey=Gv1sRgCKPt7O-e_MLj9wE#5563640359436953826"]POZE Disneyland 2010[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micky, acum vad ca ai tai vor fi trecuti de 3 ani si jumatate in decembrie... a mea mezina avea 11 luni pe cel mai crunt frig petrecut in Disneyland(dar nu cred ca erau - 10 grade). Paturici calde pentru in carucioare, costum de ski ar fi ideal ca e si impotriva ploii/zapezii si tine de frig, si la un restaurant/la o pauza de cafea, il dai repede jos. In hoteluri e foarte cald, la fel la WC-uri si in cafenele, restaurante... I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles. Audrey Hepburn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iris initial am vrut sa te intreb daca se merita sa bati atata drum si cu copii mici si sa mai fie si frig, dar mi-am adus aminte ca voi sunteti fan DL. Si eu sunt fan dar nu stiu daca si copiii mei sunt. De obicei se cam plictisesc peste tot. Poate o las pentru toamna viitoare si caut oferte pana atunci. Multumesc oricum pentru raspunsuri. Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian - 4 mai 2009 [url="http://picasaweb.google.com/mickymocanu/Disney2010?authkey=Gv1sRgCKPt7O-e_MLj9wE#5563640359436953826"]POZE Disneyland 2010[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micky, asa e, sunt fan, dar nu am fost mereu. Prima mea experienta la DL a fost acum 6,5 ani, eram insarcinata si ploua si m-a plictisit enorm (o zi, noi vizitam Parisul de fapt)... am revenit cand cea mare avea un an si noua luni la insistentele sotului meu si... I saw the light... adica de fapt luminitele din ochisorii ei, reactia ei la DL, m-au coplesit... iar cea mica a crescut cu DL, nu a avut de ales practic[:D] dar e si ea mare fan... Sa va simtiti bine, oricand veti merge! I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles. Audrey Hepburn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Fetele am si eu o intrebare. Cum se ajunge la supermarketul de la prima statie de RER? Cu altceva in afara de RER? Se poate ajunge cu autobuzul de la Disney? Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian - 4 mai 2009 [url="http://picasaweb.google.com/mickymocanu/Disney2010?authkey=Gv1sRgCKPt7O-e_MLj9wE#5563640359436953826"]POZE Disneyland 2010[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ma uit si eu, poate-poate ne facem edit:vant pentru inca o excursie acolo.

Am o oferta pentru anul viitor in martie (a inceput sa imi placa atunci mai ales ca e perioada cea mai ieftina):

 

Hotel

Tip camera/Tip masa

Tarif

Sant Fe 2*

Dubla standard/Mic dejun

1121 euro

Kyriad Disneyland 3*

Dubla standard/Mic dejun

1203 euro

Explorers Hotel 3*

Dubla standard/Mic dejun

1267 euro

 

Tariful de mai sus include:

- 4 nopti cazare in camera dubla standard;

- bilet de intrare in ambele parcuri pentru 4 zile;

- bilet de avion;

- taxe aeroport.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit primele 6 pagini din acest capitol, si totusi nu am reusit sa imi fac o parere. Pana studiez tot toate capitolele, revin cu intrebarea:

 

Recomandati pentru un baietel de 3 ani (vizita in luna martie)?

 

Stiu ca depinde de fiecare familie, Andrei nu urmareste desene cu Mickey acasa, stiu ca la gradi o face (l-am auzit spunand de cateva ori Mickey, si l-am intrebat de unde stie...), si nici nu-mi cere sa se uite. Asa ca sincer, habar n-am cat ii sunt de dragi personajele.

 

O zi buna tuturor!

 

Cristina [mamica] , Andrei Cristian [bonjovi], 7 dec 2009

POZE

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina eu ii duc la 4 ani si acum la 3.5 ani au vazut toate filmele cu Micky si Minnie, Rapuzel, printese, vrejul de fasole, etc. si sunt foarte incantati. Ma gandesc ca poate peste 1 an o sa inteleaga mai bine. Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian - 4 mai 2009 [url="http://picasaweb.google.com/mickymocanu/Disney2010?authkey=Gv1sRgCKPt7O-e_MLj9wE#5563640359436953826"]POZE Disneyland 2010[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...