Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sunt egoista sau nu?


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui mami_stefi
Mai,dar cand ziceai ca i-ai facut tu lista de cumparaturi,i-ai aratat tu cum sa isi gestioneze veniturile,atunci nu ti-a dat bani pt intretinere,facturi,etc? Si daca da si a fost ok,de ce ati renuntat la aceasta idee? Eu stiu cum e sa locuiesti in casa si cu altcineva in afara de familia ta,din pacate.Nu e deloc sanatos pentru nimeni.Plus ca nu plateste cheltuielile decat una din parti.E cel putin frustrant.Dr gandeste-te ca tu ti-ai adus familia sa locuiti in aceasta garsoniera care e,de fapt,a ta si a fratelui. Acum prin faptul ca nu iti da bani pt plati poate e modul lui de a-ti arata ca nu e de acord cu asta. Daca,prin absurd,prietena lui ramane insarcinata si parintii o dau afara din casa ? Unde crezi ca o va duce ?Normal ca in garsoniera voastra.Si daca 'vei indrazni' sa comentezi ceva iti va tranti 'Si tu ti-ai adus familia in casa care e si a mea,asa ca no comment!'. Acum spui ca e plecat si castiga destul de bine.Inventeaza tot felul de probleme economice,ca ti-au taiat gaz/curent si sotul nu mai are de unde sa iti trimita,ca cea mica are nevoie de cutare lucru,etc.Si banii ce ii va trimite (sper ca iti trimite) pune-i deoparte si iei in fiecare luna din ei partea lui de cheltuieli.Sau cere-i un imprumut,spunand ca ii dai banii cand ai.Mai apoi cand iti va bate apropouri ii zici ce ai facut,de fapt,cu banii. Daca vezi ca merge treaba asta,eu cred ca va puteti muta impreuna intr-un ap cu 2 camere macar.Ii zici ca asa va avea si el camera lui in care isi poate aduce prietena,asculta muzica,si tot ce vrea el. Si asa aveti si voi spatiul vostru. In fiecare luna faceti un tabel de cheltuieli.. Facturi,intretinere,mancare si impartiti la 4,voi platiti 3 parti,el una.Si cred ca va fi o suma extrem de mica si nu va avea prea mult de comentat.Ii arati ca tu platesti 75%. Si inca o chestie,sotul nu va poate lua cu el in Italia ? Zic si eu,poate va faceti un rost aici sau cu banii de aici va luati ceva in tara si nu va mai fi nevoie sa te tiganesti cu fratele pentru o garsoniera. Numai bine ! [pup] Cea mai fericita mamica de [copil] Stefan Iulian (27.06.2010) cu bucati albastre de cer furate de acolo de sus si puse in loc de ochisori sa ii insenineze privirea si viata!
1.-se pare ca nu a capatat nici un ban, listele alea au fost strict de exercitiu, el a zis (scrie printr-un post al lui nikol) ca nu vrea sub nici o forma sa participe la cheltuielile de intretinere 2.-serios?? chiar stii cum e sa locuiesti in casa cu cineva? aaaaa daaaaaa, parca scriai si tu la un subiect cum te taxeaza cumnatii cu 30 de euro un drum cu masina, cand ei nu pun de banii astia benzina toata luna si alte multe dragalasenii; atunci de ce la tine e naspa sa stai cu cumnatul si cumnata, dar ea e musai sa indure si sa stea cu frati-su? 3.-nu, e mult mai simplu, el nu are nimic impotriva sa stea claie peste gramada, atata timp cat el nu da nici un banut 4.-ce sfat e asta draga mea? sa isi minta fratele, doar doar pune gheruta pe niste bani si dupa aia sa ii dea cu tifla ca a facut ea socotelile si banii aia i se cuvin???? adica ea e o egoista, o persoana de cea mai joasa factura ca nu isi intretine la nesfarsit fratele, ca nu vrea decat sa imparta fix pe din doua mostenirea aia, cu treaba pusa clar pe masa, fara minciuni si ascunzisuri, dar ar fi ok sa isi minta si sa isi escrocheze fratele; ca asta inseamna ceea ce propui tu 5.-si daca tot merge chestia cu mintitul si pus gheara pe banuti, ca daca ii merge o data, presupunand ca s-ar cobora la nivelul asta, siguuuuuuuuuuuuur nu mai vede pe veci un ban de la fra-su, tura urmatoare, nici daca e intr-o reala nevoie, dar, hai sa presupunem ca ala e un naiv si un fraier si marca banul de cate ori i se plange sora-sa ca nu are cu ce plati diverse (prima data cand i-a cerut sa participe la plati a ales sa se mute la prietena-sa, ca era moca; daca se duce la mcdonald, ii cere bani sora-sii sa ii ia ceva, in conditiile in care aia ii spala, calca, da sa manance, ii cumpara tigari si ii da si bani de buzunar, ca altfel face scandal) deci, sa revenim, presupunand ca i-ar merge asta, in loc sa stea fiecare separat, asa cum ai ales si tu sa faci, nu, sfatul tau e sa ia totusi 2 camere si sa stea la comun, sa continuie circul, minciunile, smulsul banilor si asa mai departe; pai ce sa zic, poate si voi ati face ceva economii sa stati cu cumnatul in continuare si cu cumnatica, abia stiti ce parere au despre voi, ce conteaza ca va fac albie de porci, stati si suportati, ca altfel sunteti rai si egoisti si nu va pasa de copilasii aia pe care ii abuzeaza cumnatul; voi de ce nu va suportati rudele? de ce dai altora sfaturi pe care tu nu le-ai pune in practica? 6.-sa se tiganeasca cu fratele pe o garsoniera??? pai voua v-a pretins cumnatul sa dati 300 de euro la botez si ati dat 100 si ai comentat si la aia, ca ati fost singurii care ati dat; sau nu se pune? pe tine te doare de 100 de euro, ca sunt din banii munciti de barbatul tau si ii rupi de la gura copiilor tai; pe ea de ce nu ar durea-o de partea ei din garsoniera, care valoreaza vreo 15-20.000 de euro? ia sa aiba de impartit sotul tau cu fratele lui 40.000 de euro, sa te vad cum ii spui cu nonsalanta, lasa-i draga barbate, nu te mai tigani, lasa-i lui cam cum e? tie toti ti-au spus sa iti vezi de viata ta, ca familia ta, adica sotul si copilul sunt pe primul plan, restul, treaba lor, sa se descurce, chiar daca ai vazut cu ochii tai cum e batuta cumnata, stii ca plang copilasi aceia in somn de groaza, tie ti s-a spus ca nu ai ce face, fiecare cu ale lui pana la urma ea, trebuie sa stea cu fra-su, adult, tanar, in putere, care castiga foarte bine la un servici pe care i l-a gasit sotul ei, apropo, sa ii faca menajul, sa ii plateasca facturile, sa ii dea bani de buzunar, sa nu ii ia o ciocolata copilului ca trebuie sa ii ia tigari lu' fra-su, ca altfel e rea si egoista trebuie sa faca toate astea ca sta cu familia ei in garsoniera primita de ea si de fratele drept mostenire pai ea nu vrea decat sa clarifice lucrurile sa isi ia partea ei de mostenire si familia ei micuta si restransa, aia formata din sot si copil si sa isi vada de viata lor exact ca si tine cu fratele pot socializa si de la distanta, nu trebuie musai sa stea sub acelasi acoperis si sa manance din acelasi blid (platit si muncit de ea) ca sa isi mentina relatia Doamne, cata ipocrizie!! Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mie tot mi-e mila de "saracul" baiat... [:D] Nu stiu de ce! Imi lasa impresia unei dependente emotionale mai mult de sora-sa decat materiala, obsesia asta de a ramane impreuna desi i s-a lasat de inteles ca nu e dorit... zici ca e un catel ...atarnache... si chestia asta cu nu iti dau bani in casa dar tu imi dai mie de tigari pare ceva de genul... "hai sa vad pana unde pot merge" facuta tot de copii in general... parca omul asta nu s-a dezvoltat emotional si psihologic... parca din acest pct de ved a ramas la nivelul unui copil de 5 ani. E posibil sa fiu si eu mai permisiva cu el datorita sarcini sau a celorlalte mesaje ale lui nikol... oricum e trist...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai locui aici asistenta sociala s-ar uita cam crucis si ati avea multe vizite. Nu este normal ca un copil sa nu aiba camera lui, si cum scriai la inceput "ca am si eu o familie si ca fetita mea nu trebuie sa il vada''sus''pe iubita lui asa cum avea obiceiul sa stea cand eram cu totii sus" - asta e socant pentru mine. Acel copil nici macar nu trebuie sa doarma cu voi in camera.....dapai cu fratele tau si iubita lui. Cineva spunea ca poti sa ii speli si lui, ca doar tot pui masina la spalat .....eu nu mi-as amesteca hainele nici macar cu fratele - care poate umbla din "floare in floare". Eu tot nu am inteles de ce sa locuiti impreuna???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vanzarea garsonierei si impartirea banilor pe din doua iar apoi imprumutat fiecare pentru cate o mica-micuta chestie de locuit mi se pare calea cea mai sigura sa pierdeti ceea ce a lasat bunica voastra si tot voi sa plangeti dupa aceea dupa ce nu mai aveti. Adica odata ce te gandesti sa te imprumuti, inseamna ca ai un venit sigur pe care sa te bazezi si care te va ajuta sa iti platesti ratele lunare. Ori mie imi pare ca nu sunteti chiar in aceasta situatie. In plus nu mi se pare ca fratele tau la 23 ani este fix indicat sau intelege ce inseamna sa te indatorezi pe viata si sa te mai si tii de datoria respectiva. Faptul ca a plecat in Italia nu inseamna ca are un venit sigur si regulat pe care sa isi bazeze imprumutul pe care i-l planuiesti tu. Arata exact contrariul. Io as tine cu dintii de garsoniera aia chiar daca ar fi sa ma mut si sa platesc chirie pana ma pun pe picioare, ma asigur ca sunt in stare sa sustin asa ceva si in plus am ceva banuti stransi de mine in pusculita. Parerea mea este sa mai asteptati 2 ani. In acesti 2 ani sa vorbiti si sa va fie din ce in mai clar ca este normal si firesc sa locuiti separat. In acest timp, tu ai putea sa pui deoparte acea rata fictiva pe care ar fi trebuit sa o platesti daca ai face imprumutul maine. Astfel vei avea un capital pe care il vei putea manui si inlesni viitorul tau. Acelasi lucru sa faca si fratele tau. Sa inteleaga ca acest lucru este inevitabil. Este bine sa vorbiti impreuna de multe ori si sa faceti pasi mici spre separare, sa nu luati aceasta hotarare asa brusc. Parerea mea este ca nu trebuie sa gresiti la faza asta dat fiind ca nici nu mai aveti pe cineva sa va sfatuiasca in viata. edit: mi-am dat seama ca am folosit niste cuvinte cam dure, asa ca le-am sters.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand faptul ca fetita mea sta la soacra mea nu are nici o relevanat cu subiectul si felul in care introc ajutorul catre soacra est e problema mea nu are legatura cu fratele meu. De la fratele meu nu o sa primesc in veci din Italia nici un cent . Ma ingrijorez de pe acum penrtu ca ei in septembrie octombrie se intorc acasa.Iar cand se vor intoarce vom sta in acesta garsoniera eu,sotul,fetita (ale 4 5 zile pe saptamana pe care mi le permit sa o i au acasa)fratele meu si ocazional iubita lui.Nu pot sa stau asa. Iar daca fratele meu a stat la prieteni a fost clar optiunea lui si a spus clar ca sta acolo pentru nu trebuie sa plateasca nimic si i este mai usor iar atunci cand nu se va mai putea va veni acas.Daca fratele meu nu avea unde sa stea eu i as fi propus din acea perioada sa vindem pentru ca este imposibil sa stam atatia intr o garsoniera. Repet: NU SE OPUNE VANZARII GARSONIEREI Problema lui a fost ca de ce nu vrem sa ne mutam cu el.Noi ne permitem sa luam 2 garsoniere la periferie dar el nu vrea,vrea cu noi.Si mai vrea sa ii platesc cheltuielile casei si sa cumpar mancare pentru ca el nu isi permite. Venit are,de muncit munceste,datorii nu are,copil nu are.Pai si de ce trebuie sa rup de la gura sa i dai si fratelui atata timp cat el are de unde?AAA era mic,era bolnav (Doamne fereste!)normal ca il ajutam dar asa mi se pare un pic deplasat ca la 22 de ani sa ai pretentia sa te ajut tot eu,cu copil,cu un venit destul de mic. Nu imi permit sa stau cu chirie,am stat 4 5 ani nici nu mai stiu cat si ne am descurcat ff greu.Vanzarea garsonierei este sg solutie pentru mine.Si de ce nu si pentru el.Ma gandesc ca asa poate se mai maturizeaza si el. Si intrebarea mea este:SUnt egoista pentru ca nu vreau sa ma mut cu el si pentru ca mi se pare mai bine pentru amandoi sa luam separat??? ,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui carmencat
Citat:
citat din mesajul lui mami_stefi
Mai,dar cand ziceai ca i-ai facut tu lista de cumparaturi,i-ai aratat tu cum sa isi gestioneze veniturile,atunci nu ti-a dat bani pt intretinere,facturi,etc? Si daca da si a fost ok,de ce ati renuntat la aceasta idee? Eu stiu cum e sa locuiesti in casa si cu altcineva in afara de familia ta,din pacate.Nu e deloc sanatos pentru nimeni.Plus ca nu plateste cheltuielile decat una din parti.E cel putin frustrant.Dr gandeste-te ca tu ti-ai adus familia sa locuiti in aceasta garsoniera care e,de fapt,a ta si a fratelui. Acum prin faptul ca nu iti da bani pt plati poate e modul lui de a-ti arata ca nu e de acord cu asta. Daca,prin absurd,prietena lui ramane insarcinata si parintii o dau afara din casa ? Unde crezi ca o va duce ?Normal ca in garsoniera voastra.Si daca 'vei indrazni' sa comentezi ceva iti va tranti 'Si tu ti-ai adus familia in casa care e si a mea,asa ca no comment!'. Acum spui ca e plecat si castiga destul de bine.Inventeaza tot felul de probleme economice,ca ti-au taiat gaz/curent si sotul nu mai are de unde sa iti trimita,ca cea mica are nevoie de cutare lucru,etc.Si banii ce ii va trimite (sper ca iti trimite) pune-i deoparte si iei in fiecare luna din ei partea lui de cheltuieli.Sau cere-i un imprumut,spunand ca ii dai banii cand ai.Mai apoi cand iti va bate apropouri ii zici ce ai facut,de fapt,cu banii. Daca vezi ca merge treaba asta,eu cred ca va puteti muta impreuna intr-un ap cu 2 camere macar.Ii zici ca asa va avea si el camera lui in care isi poate aduce prietena,asculta muzica,si tot ce vrea el. Si asa aveti si voi spatiul vostru. In fiecare luna faceti un tabel de cheltuieli.. Facturi,intretinere,mancare si impartiti la 4,voi platiti 3 parti,el una.Si cred ca va fi o suma extrem de mica si nu va avea prea mult de comentat.Ii arati ca tu platesti 75%. Si inca o chestie,sotul nu va poate lua cu el in Italia ? Zic si eu,poate va faceti un rost aici sau cu banii de aici va luati ceva in tara si nu va mai fi nevoie sa te tiganesti cu fratele pentru o garsoniera. Numai bine ! [pup] Cea mai fericita mamica de [copil] Stefan Iulian (27.06.2010) cu bucati albastre de cer furate de acolo de sus si puse in loc de ochisori sa ii insenineze privirea si viata!
1.-se pare ca nu a capatat nici un ban, listele alea au fost strict de exercitiu, el a zis (scrie printr-un post al lui nikol) ca nu vrea sub nici o forma sa participe la cheltuielile de intretinere 2.-serios?? chiar stii cum e sa locuiesti in casa cu cineva? aaaaa daaaaaa, parca scriai si tu la un subiect cum te taxeaza cumnatii cu 30 de euro un drum cu masina, cand ei nu pun de banii astia benzina toata luna si alte multe dragalasenii; atunci de ce la tine e naspa sa stai cu cumnatul si cumnata, dar ea e musai sa indure si sa stea cu frati-su? 3.-nu, e mult mai simplu, el nu are nimic impotriva sa stea claie peste gramada, atata timp cat el nu da nici un banut 4.-ce sfat e asta draga mea? sa isi minta fratele, doar doar pune gheruta pe niste bani si dupa aia sa ii dea cu tifla ca a facut ea socotelile si banii aia i se cuvin???? adica ea e o egoista, o persoana de cea mai joasa factura ca nu isi intretine la nesfarsit fratele, ca nu vrea decat sa imparta fix pe din doua mostenirea aia, cu treaba pusa clar pe masa, fara minciuni si ascunzisuri, dar ar fi ok sa isi minta si sa isi escrocheze fratele; ca asta inseamna ceea ce propui tu 5.-si daca tot merge chestia cu mintitul si pus gheara pe banuti, ca daca ii merge o data, presupunand ca s-ar cobora la nivelul asta, siguuuuuuuuuuuuur nu mai vede pe veci un ban de la fra-su, tura urmatoare, nici daca e intr-o reala nevoie, dar, hai sa presupunem ca ala e un naiv si un fraier si marca banul de cate ori i se plange sora-sa ca nu are cu ce plati diverse (prima data cand i-a cerut sa participe la plati a ales sa se mute la prietena-sa, ca era moca; daca se duce la mcdonald, ii cere bani sora-sii sa ii ia ceva, in conditiile in care aia ii spala, calca, da sa manance, ii cumpara tigari si ii da si bani de buzunar, ca altfel face scandal) deci, sa revenim, presupunand ca i-ar merge asta, in loc sa stea fiecare separat, asa cum ai ales si tu sa faci, nu, sfatul tau e sa ia totusi 2 camere si sa stea la comun, sa continuie circul, minciunile, smulsul banilor si asa mai departe; pai ce sa zic, poate si voi ati face ceva economii sa stati cu cumnatul in continuare si cu cumnatica, abia stiti ce parere au despre voi, ce conteaza ca va fac albie de porci, stati si suportati, ca altfel sunteti rai si egoisti si nu va pasa de copilasii aia pe care ii abuzeaza cumnatul; voi de ce nu va suportati rudele? de ce dai altora sfaturi pe care tu nu le-ai pune in practica? 6.-sa se tiganeasca cu fratele pe o garsoniera??? pai voua v-a pretins cumnatul sa dati 300 de euro la botez si ati dat 100 si ai comentat si la aia, ca ati fost singurii care ati dat; sau nu se pune? pe tine te doare de 100 de euro, ca sunt din banii munciti de barbatul tau si ii rupi de la gura copiilor tai; pe ea de ce nu ar durea-o de partea ei din garsoniera, care valoreaza vreo 15-20.000 de euro? ia sa aiba de impartit sotul tau cu fratele lui 40.000 de euro, sa te vad cum ii spui cu nonsalanta, lasa-i draga barbate, nu te mai tigani, lasa-i lui cam cum e? tie toti ti-au spus sa iti vezi de viata ta, ca familia ta, adica sotul si copilul sunt pe primul plan, restul, treaba lor, sa se descurce, chiar daca ai vazut cu ochii tai cum e batuta cumnata, stii ca plang copilasi aceia in somn de groaza, tie ti s-a spus ca nu ai ce face, fiecare cu ale lui pana la urma ea, trebuie sa stea cu fra-su, adult, tanar, in putere, care castiga foarte bine la un servici pe care i l-a gasit sotul ei, apropo, sa ii faca menajul, sa ii plateasca facturile, sa ii dea bani de buzunar, sa nu ii ia o ciocolata copilului ca trebuie sa ii ia tigari lu' fra-su, ca altfel e rea si egoista trebuie sa faca toate astea ca sta cu familia ei in garsoniera primita de ea si de fratele drept mostenire pai ea nu vrea decat sa clarifice lucrurile sa isi ia partea ei de mostenire si familia ei micuta si restransa, aia formata din sot si copil si sa isi vada de viata lor exact ca si tine cu fratele pot socializa si de la distanta, nu trebuie musai sa stea sub acelasi acoperis si sa manance din acelasi blid (platit si muncit de ea) ca sa isi mentina relatia Doamne, cata ipocrizie!! Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.
Draga mea,vad ca esti la curent cu viata mea![olala] Felicitari! Dar tin sa fac unele precizari,ca sa poti dormi noaptea! 1.Nu are nici o legatura faza cu banii dati pt motorina cu statul in aceeasi casa.Vroiam doar sa scot in evidenta faptul ca sunt exagerati si ne parca ne provoaca la orice pas. 2.Nu am locuit cu ei in casa nici o zi,niciodata! Sotul a stat 7 luni la ei,timp in care a platit chirie,facturi,mancare,etc. cu toate ca nu lucra. 3.Tocmai,eu mi-am sprijinit sotul sa aiba o relatie cu fratele lui,trecand peste toate tampeniile lor.Si stai linistita ca si ei au 'avere' de impartit.Nu avem casa noastra,dar niciodata nu m-as tiganii pentru una sau un petic de pamant. 4.La botez,cum am mai spus,aveam de gand sa le oferim cadourile pentru cel mic(in valoare de 250-300 euro-pregatite din timp,de cand ne jucam de-a nasii si finii[bang])+ o mica suma de bani.Si da,mi s-a parut ca e prea mult 300 euro + cadourile pentru o simpla masa la restaurant.Daca tie ti se pare ok,da tu! [:)] 5.eu una am expus punctul meu de vedere.Daca te deranjeaza sari peste,chiar nu-s curioasa sa stiu ca ma citesti sau nu si chiar nu ma incalzeste cu nimic.Mesajul meu era adresat autoarei,nu tie.Si oricum nici ei nu i-am pus pistolul la tampla sa faca cum ii zic eu.Din x idei ea alege ce pune in practica si ce nu.Si ok,poate ca ideile mele nu sunt cele mai bune,dar astept sa imi spuna asta cea careia ma adresez,nu una ca tine.N-ai altceva mai bun de facut? Scuza-ma,cred ca ai ceva probleme ([sex]) ca prea te agiti.[:D]Relax,ia o gura de aer din cand in cand,face bine sa stii! [pup] Esti o scumpa oricum,atat de atenta la detalii..pff..mai rar! [pk] Semnat: Inventatoarea Ipocriziei! [pk] Cea mai fericita mamica de [copil] Stefan Iulian (27.06.2010) cu bucati albastre de cer furate de acolo de sus si puse in loc de ochisori sa ii insenineze privirea si viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

off-topic: multumesc frumos pentru grija, sa stii ca dorm foarte bine noaptea nu ma intereseaza viata ta personala, tu esti cea care ti-ai expus-o la liber pe forum, eu doar nu m-am putut abtine sa fac niste comparatii, atat as putea sa mai fac, dar nu vreau sa ii stric topicul autoarei si sa degenereze discutia on-topic: nikol, nu, nu esti egoista ca vrei sa stai separat de fratele tau, sa ai casa ta si viata ta; dupa parerea mea aceasta este cea mai buna solutie; fireste, hotararea iti apartine Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mami_stefi N-ai altceva mai bun de facut? Scuza-ma,cred ca ai ceva probleme ([sex]) ca prea te agiti.[:D]Relax,ia o gura de aer din cand in cand,face bine sa stii! [pup] Esti o scumpa oricum,atat de atenta la detalii..pff..mai rar! [pk]
[wow][wow][wow] Dupa raspunsul dat cred ca problemele sint la la tine [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nikol24 ... Si intrebarea mea este:SUnt egoista pentru ca nu vreau sa ma mut cu el si pentru ca mi se pare mai bine pentru amandoi sa luam separat???
Cred ca da, esti egoista in conditiile in care stii si iti dai seama ca fratele tau va culege vant dupa ce vindeti garsoniera, el nefiind chiar atat de pregatit pentru ceea ce ii programezi. Asta nu inseamna ca solutia unui apartament luat la comun este mai acatarii. Salvarea lui ar fi sa fie si el la fel de egoist ca tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...