Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Eficienta anticonceptionale.


Recommended Posts

Buna ziua, am si eu o nelamurire la care astept un raspuns si va multumesc anticipat.Am luat timp de doi ani anticonceptionale Mercylon si am hotarat sa fac o pauza de trei luni,am reluat pastilele din a saptea zi iar dupa trei pastile (zile)am avut raport.Ce as vrea sa stiu este daca am fost protejata de pastile. Va multumesc inca o data si va doresc o zi minunata.[recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Citat:
citat din mesajul lui jovi
Buna ziua, am si eu o nelamurire la care astept un raspuns si va multumesc anticipat.Am luat timp de doi ani anticonceptionale Mercylon si am hotarat sa fac o pauza de trei luni,am reluat pastilele din a saptea zi iar dupa trei pastile (zile)am avut raport.Ce as vrea sa stiu este daca am fost protejata de pastile. Va multumesc inca o data si va doresc o zi minunata.[recevere]
nu cred ca ai procedat corect cand ai reluat AC-urile, uite ce scrie in prospect : ": in cazul in care nu a fost utilizat nici un alt contraceptiv hormonal in ultima luna incepeti administrarea Mercilon in prima zi a ciclului menstrual, considerata a fi prima zi de sangerare. Administrati un comprimat marcat cu ziua respectiva a saptamanii. De exemplu, daca menstruatia incepe vineri, administrati comprimatul marcat cu “vineri”. Apoi urmati zilele in ordine. Mercilon va actiona imediat, nu este necesar sa utilizati o metod#259; contraceptiva suplimentara. De asemenea, puteti sa incepeti in ziua 2-5 a ciclului, dar in acest caz asigurati-va ca utilizati o metoda contraceptiva suplimentara (metode de bariera pentru primele 7 zile de administrare a comprimatelor din primul blister)." Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...