Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *12*


Recommended Posts

Buna gagici! Am facut capitolul si am disparut in ceata [:D]! Sa imi platesc telefonul si o sa am net pe el[:I], si o sa pot intra si cand sunt in tura de noapte. Eu lucrez la un magazin alimentar non-stop, 12/24 12/48 , asa ca Alex ,"dadacul" sta pe la noi doua zile,si doua zile sta la el acasa,daca nu e sotul liber . Cand e el acasa,de exemplu duminica,nu mai vine Alex.Maine ii duc la socri pentru o saptamana pe amandoi, pentru ca vrea Paul sa mearga,dar nu mai vrea singur,ci cu Teodora. Ultimul sfarsit de saptamana in care a fost acolo m-a sunat de mai multe ori pe zi,sa vorbeasca cu Teodora,asa ca nu ii mai despart. Ori amandoi,ori niciunul. Si cum Paul ae vacanta o saptamana, ii duc acolo sa ia aer curat de tara in plamani. Si noi tot de vineri o sa venim [;)]. Ma bag putin la somn,cai ntru tura de noapte,apoi sunt 48 de ore libera. Va puuup ! Ps, mie imi plac cafelele toate de aici,doar ca in ultimul timp apuc sa le beau reci [:D]. Puneti si un termos [;)],pentru intarziati! Lali , mami[alap] de Teodora-Ioana(23.08.2011) si [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916"]Paul-Iulian(01.10.2009)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 168
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neatza fetelor, dragelor,

 

Am revenit cu cafeluta, si pt Lali un termos mic pus de.o parte!

 

Sunt pe fuga iar, am fost f ocupata zilele trecute, acum m.am mai relaxat.

 

Mihaela - ce lapte ii dai? Din cel pasteurizat, de la magazin? Cum ai facut sa il introduci?

 

Oana - multumesc frumos de info. Ma gandeam daca sa imi cumpar xylitol, inca nu m.am hotarat, dar inclin balanta mai mult catre nu.

 

Lali - felicitari pt job! Te.ai acomodat cu programul de nopte?

 

Voiam sa mai scriucatorva fete, dar am uitat [:I]

 

Azi e soare, asa ca va doresc o zi superba! Va pup!

 

mamica de 2 fetite iubite!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput cu lapte pasteurizat de la magazin. Chiar UHT. Motivul e ca nu vroiam sa mi se strice la burta de la lapte insuficient fiert si eu sa cred ca e intoleranta la lactoza. Dupa o perioada o sa trecem la lapte de vaca de tara.

Prima zi a baut 4 masuri de lapte praf si 2 de lv si seara doar lapte praf (ca sa nu il doara noaptea burta si sa nu doarma). A doua zi 4 masuri de lapte praf si 2 de lv inclusiv seara. A treia zi 3 cu 3 iar seara 4 praf si 2 lv. A patra zi 3 cu 3 si ziua si seara. A cincea zi 2 praf si 4 vaca iar seara 3 cu 3, etc

 

mama lui Daniel (23/07/2011)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor!

 

Nanna multumim de cafeluta, la 5 azi dimineata Dani s-a trezit, a adormit la loc dupa o ora, deci clar am nevoie de o cana mare!

 

May, foare frumos cantecelul!

 

Lali, bravo ca poti sa lucrezi si ture de noapte! Eu sunt tare rea de somn, mi-e rau daca nu dorm suficient :(

 

Noi suntem bine, Dani incepe sa zica tot mai multe cuvinte! Mai nou se urca pe tot ce gaseste in casa si vrea sa sara ... va dati sema ce bucurie pe mine :D

 

VA pup si va doresc un weekend minunat!

 

Pinky - mami de Dani 11.09.2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nanna si la noi asta cu statul pe terasa la munte dupa ce se culca copiii e de domeniul SF.Eva se trezeste des noaptea si daca nu sunt langa ea...............pe nimeni nu vrea decat pe mine.

Parca am inceput si noi sa mai spunem tentative de cuvinte, slabute suntem in continuare [:D]

 

mami de Eva Maria 24.08.2011 si Razvan Gabriel 07.07.2003

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Heplp :D

 

Fii-mea de trei zile nu mai doarme ca lumea pe ziua. cred ca am laudat-o prea mult ca doarme noaptea :))

 

Adoarme in carut cand se intoarce bona cu ea de pe la grupuri de joaca. ajung acasa in 5-10 min dupa ce a adormit.

o ia din carut si o pune in patut, ceea ce face de un an de zile. pleaca bona din camera si peste 5 min dra se trezeste :(( deci dupa 15 min de somn.

inainte dormea dusa 2 ore.

si nu mai vrea sa adoarma la loc!

are chef de joaca.

si mai adoarme pe la 4...

de ex ieri asa a facut. si am pus-o pe bona s-o trezeasca dupa vreo 45 de min - o ora. si am reusit sa o adorm pe la 9 seara.

azi dim s-a trezit la 7:20. au fost la joaca, unde alearga, deci oboseste..., la 12 au plecat de acolo si a adormit in carut. si s-a repetat faza...

am trimis-o acum cu ea pe afara s-o adoarma.

a incercat prin casa dar fuge, rade, n-are nicio treaba :))

ce naibi sa fac? isi schimba programul cred ca, dar nu-mi dau seama cum :D

doar nu si-o scoate tot somnul de peste zi de acuma :))

pe la 4 daca o ia cu carutul adoarme.

 

helpppppp :D

 

in alta ordine de idei, ce-i cu linistea asta pe aici? :D

 

 

 

 

...........................................

mamica de Beatrice-Ana - 26.09.2011

..........................................

zebraroz.ro [majoreta]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

May: Zilele astea cand am fost eu acasa Dani a dormit noaptea 9h30-10h si ziua 2h30-3h. Bine chiar!

Am mancat fructele, am mai stat 30 min. Apoi am iesit afara, am mers vreo ora, ora si ceva pe picioare, alergat, jucat. Apoi am revenit acasa dupa cam 2h afara. Apoi a mancat de pranz. Apoi dupa scurt timp l-am adormit in patul mare si acolo a ramas cum ziceam multe ore. Se mira bona ca doarme asa mult.

 

mama lui Daniel (23/07/2011)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele!

 

Mihaela - multumesc de raspuns. Ma tot gandesx si eu daca sa o trec pe lv, dar tot aman, nu stiu de ce, poate am o presimtire ca nu este cazul inca sau ca nu este ea pregatita.

 

Camady - nu iti face griji. daca se trezeste ajungi la ea in 2 minute, cum ar fi daca s-ar trezi cand ai fi la baie de ex. si in plus, doar n-om sta toata noaptea pw terasa...;-)

 

Si Inez spune tot mai multe cuvinte, vor fi niste vorbareti la munte :-)

 

Eu iar nu stiu ce sa gatesc maine, ma gandeam la linte si o supa cu galusti

Niciodata nu mi-au iesit galustile cum trebuie, nu am mai incercat de mult, acum mai fac o incercare. Daca aveti vreun sfat...pls, pls, pls!

 

Sa aveti un we minunat! Va pup!

 

mamica de 2 fetite iubite!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nanna: Eu nu cred ca laptele praf e izvor de sanatate. Daca Dani nu avea probleme cu burtica, de mult renuntam la el. Nu mi-e clar ce ar insemna ca fetita ta nu e pregatita. Laptele de vaca e mai natural ca cel praf care e in fond lapte de vaca si ala dar e "chimicalizat" de nu mai are mare lucru natural in el. Eu cred ca tot ce le dam ar trebui sa fie cat mai apropiat de natura in afara de cazul in care nu suporta din motive obiective acel ceva.

 

mama lui Daniel (23/07/2011)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...