Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Refresh Ten Obosit


dulcetica

Recommended Posts

  • Răspunsuri 214
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Se intampla ceva cu editarea, am avut probleme.

 

Deci, pentru Ramiris:

 

Multumesc pentru info [:)]  

Primerul respectiv, are cumva putin sclipici inauntru? Si e normal sa aiba asa un primer? (eu inca nu am folosit un primer)

 

La Sephora exista (din cate-mi amintesc) 4 versiuni ale acestui primer: prima e transparenta, sunt doua variante colorate - nude si una putin mai inchisa. Eu o iau pe cea nude, nu coloreaza ca un fond de ten, pe piele da doar o usoara tenta colorata. . A patra versiune e pentru luminozitate, are un fel de... nu I-as zice sclipici [:)] , are ceva putin "lucitor". O mai folosesc si pe asta , vara in special. Oricum exista testere, cred ca cel mai bine e sa te duci sa le incerci.

Pe pielea mea sunt ok, au o textura fina, nu incarca si de obicei pun doar putin blush si pudra translucida matifianta peste. De la o vreme pun si BB cream-ul ala de la Loreal pentru ca mi se pare ca incarca mult mai putin decat fondul de ten si arata mai natural.

 

Eu n-am folosit primer pana anul trecut cand am aflat tot de aici despre el. Acum nu-mi lipseste :), chiar duminica am fost la Sephora si mi-am luat ca sa fiu sigura ca nu raman fara cand mi se termina cel pe care il am inceput.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o saptamana de cand am inceput sa ma dau cu Glyco A, azi dimineata am vazut si eu efectele... ce bine arata.

Dar altceva vroiam sa va spun, am gasit la DM o crema pentru contur ochi cu ulei de argan, facuta de Farmec... e geniala. Ma dau cu ea dimineata si ma ajuta mult, de fapt simt ceva efect racoros, deci clar e anti-inflamatoare. nu mai zic ca a costat putin peste 10 ron.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, asa ca la sfarsit de vara aveam cateva pete de soare, si cateva ... nu stiu cum sa zic, zone uscate (foarte mici, aspre... ).. in primul rand am eliminat pe acestea din urma iar petele au inceput sa se stearga - nu au disparut complet, din experienta cam 3-4 saptamani dureaza pana dispar.

Per total tenul e mai curat, luminos, elastic, porii s-au mai micsorat.

 

Nu stiu ce sa zic de tenul pe care l-ai descris tu, clar te-ar ajuta peelingul, dar eu nu m-as da daca as avea cosuri "active"

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am luat-o! Sunt in extaz [:D]  acum astept cu nerabdare efectele promise. Aseara am dat prima data si m-a piscat foarte foarte putin numai cand am intins-o pe fata, am dat si pe gat ca ma supara acneea si pe-acolo.

 

Corina, te anunt eu cum ma scapa de urmele de la acnee si de cosurile chistice ca si pe-alea promite sa le desfiinteze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am luat-o! Sunt in extaz [:D]  acum astept cu nerabdare efectele promise. Aseara am dat prima data si m-a piscat foarte foarte putin numai cand am intins-o pe fata, am dat si pe gat ca ma supara acneea si pe-acolo.

 

Corina, te anunt eu cum ma scapa de urmele de la acnee si de cosurile chistice ca si pe-alea promite sa le desfiinteze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...