Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Refresh Ten Obosit


dulcetica

Recommended Posts

aoleu, am comis-o [bang] [bang]. mi-am luat si eu minunata glyco-a de vreo 10 zile, dar de SPF am uitat de tot [:((] Ba m-am mai si lafait la soare in weekend...

 

in rest. confirm mica senzatie de piscaciune, aspectul pielii intr-adevar incepe sa se imbunatateasca,  si ...ies spre suprafata puncte albe de mult ascunse & uitate... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 214
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am ten gras, cu probleme, imperfectiuni, cicatrici, portiuni cu cuperoza, you name it, I have it :)

 

Zilele astea folosesc GlycoA, in combinatie cu:

 

1) Ivapur Mat de la Ivatherm, pentru zi (practic ca baza de machiaj)

2) fond de ten Studio Fix fluid de la MAC, cu SPF 15 (fondul de ten mi-l iau numai de la MAC de vreo 4-5 ani si e minunat)

3) pudra matifianta generica de la Sephora (ca in momentul ala eram disperata si langa o Sephora :)) dar vreau sa caut de la MAC ceva asemanator, am folosit candva fondul de ten pudra minerala, cred ca tot Studio Fix si mi-a placut, atata doar ca eram in tratament cu Retin-A pe vremea aia si mi se descuama pielea ceva de groaza, deci nu mai mergea)

 

In weekenduri, cand lenevesc pe acasa, imi hidratez tenul cu Double Serum de la Clarins si, peste, Ivapur Hidra, tot de la Ivatherm :)

 

(si ca sa termin cu noua mea obsesie pentru Ivatherm, mai folosesc si gelul de curatare si exfoliantul facial, si balsamul de buze tot de la ei :)) )

 

Si pentru ten gras care a fost agresat cu produse de gen Retin, Isotrexin gel, Glyco A (desi Glyco A parca mai putin decat celelalte doua), mai e buna tare si crema Sebium de la Bioderma, e una speciala pentru asa ceva. Cam la fel de buna cu Ivapur Hidra :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Oare SPF-ul de la crema si de la fond de ten se aduna, sau se socoteste doar SPF-ul de la crema? Macar un 30 daca reusesc sa scot, 15 de la crema si 15 de la fondul de ten.

Nu se insumeaza SPF-urile. N-ai cum sa scoti 30 din doua produse cu factor de protectie 15. Si 10 produse cu spf 15 daca-ti pui tot spf 15 obtii.

La peeling se recomanda protectie maxima, spf 50+, altfel risti sa-ti apara pete de la soare, chiar si iarna si chiar daca nu stai prea mult afara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat si eu crema asta si ma dau cu ea de vreo sapt., zilnic. Acum pe anumite zone de e fatza...cam in T asa, mi-a aparut o roseata puternica si o crusta asemanatoare cojii de portocala. 

Iar in barba e jale...mici punctulete albe cu o iritatie puternica si ma descompun.  [:)]

Ar trebui sa fac o pauza si sa numai ma dau cateva zile? sau sa continui?

ce ziceti?  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gasit-o la o farmacie obisnuita, dar o tineau in sertar, nu era neaparta la vedere. La Catena mi-au spus ca stiu produsul dar ca nu il pot aduce ei. Fetele spuneau mai in fata ca se gaseste la HelpNet.

 

Si eu am folosit-o aseara prima data. Mici piscaturi si cam atat. Oricum m-a surprins in mod placut ptr ca de la nicio crema/scrub/masca, nu am avut tenul atat de fin.! Un pic uscat il simt, parca ma tine. Am sa-l hidratez bine si diseara. Si parca e mai luminos, nu stiu, e exact ca un refresh!

Insa e musai sa-mi caut iar o crema cu protectie mare, desi a fost o experienta foarte nasoala pentru mine, o gramada de bani aruncati aiurea, ca nici una nu mi se potrivea si parca ma dadeam cu unt pe fata...

Am timp pana miercuri sa fasesc, acum am doar 15 SPF. Ma feresc cat pot azi, stau mai mult inauntru.

 

Ramiris, multumesc pentru raspuns!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...