Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Refresh Ten Obosit


dulcetica

Recommended Posts

Doamnelor,eu poate spun o prostie acum,dar am eu asa impresia ca totusi crema asta nu e pentru persoane tinerele,cu un ten adecvat virstei. [:)]

 

Asa cred eu,ca e pentru doamne dupa 40 de ani.Bineintzeles ca pot vorbi prostii,,,insa eu asa cred!

 

La mine e ok,ieri a fost prima saptamina de folosire,ma ustura putzin cind o apliu,astazi am observat in lumina de neon puternica,parca o roseatza usoara pe toata suprafatza pe care folosesc crema.Si parca simt asa o usoara ...fierbintzeala,nu stiu exact cum s-o descriu.

 

In rest si eu zic ca am un ten mai luminos,parca si ceva pori dilatazi s-au mai restrins...

 

Va tzin la curent cu evolutzia.

 

ellinia,tu cind ai inceput?

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 214
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu ai cumva salvat topicul respectiv? Cred ca au fost mai multe "capitole", daca nu ma insel. Stiu ca la momentul respectiv l-am citit si eu, din pacate nu mi-am notat, salvat anumite lucruri. Nici nu mai stiu cum se chema "Secrete de frumusete", oare sau "Trucuri de...". Isi aminteste cineva?

Cum se pot elimina ridurile? era titlul topicului si asta e primul capitol din cele 3 : http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=169495
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liliann, multumesc foarte mult! [flo2]

Andacos, la mine s-a terminat a doua saptamana. De vreo doua zile nu ma aplic crema decat in zona T pentru ca imi simt pometii foarte uscati. Oricum, pometii mei aratau bine inainte, la mine zona T e problema, si in special zona barbiei.

 

Exact senzatiile astea de fierbinteala si o usoara roseata simt eu acum.... de abia astept sa ajung acasa sa ma demachiez sa ma pot da cu o crema ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ellinia,mie personal mi s epare normal sa fie asa,sa "arda","sa usuce"si sa inroseasca,e o crema cu 12% acid...iar acidul se stie ca "arde",

 

Deci e normal sa fie asa,poate la tine hidratarea e cea cu probleme,atit exterioara(sub forma de crema)cit si interioara.

 

Astazi m-am uitat cam mult in oglinda [:-)))] [:-)))] si e clar ca e luminos tenul.Sotzul insa spune ca el nu vede nicio roseatza! [il]

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca problema e la creme. Nu stiu ce creme folositi dar clar trebuie mai mult si mai gras. Hidratant nu inseamna neaparat si gras.

 

Si depinde de tip... de exemplu mie cele de la Vichy imi usuca fata, la fel L'oreal. Ma impac f bine cu Nivea si folosesc crema de noapte chiar si ziua, pt ca e mai grasa.

 

O crema foarte grasa pe care o folosesc uneori iarna este Apidermin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In general folosesc creme pentru tenul mixt, care sunt mai fluide. Acum am renuntat la ele si folosesc creme mai hidratante. Pentru noapte una foarte hidratanta iar ziua la fel. De baut beau (zic eu) suficienta apa. Problema cred ca e la crema aceea cu SPF 50 care are aplicare uscata. Dar nu pot renunta la ea. Numai gandul sa ma dau pe fata cu vreuna din cremele cu SPF care ma fac sa arat (si sa ma simt) ingrozitor, imi provoaca o mare indispozitie. Asa ca mai rezist un pic. Am renuntat si la lotiunea tonica, chiar si la apa micelara si folosesc demachiant crema pentru fata, totul ca sa nu fie nimic astringent pe fata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ellinia, ai incercat sa folosesti crema/lotiune pentru fata, cu spf 50, din gama produselor pentru plaja ?

eu folosesc vara la plaja o astfel de crema pentru fata si este fluida, se intinde usor, nu intra complet-complet in piele, dar nici nu lasa stratul ala ciudat pe care il lasa cremele de corp(plaja) cu spf mare.

e adevarat, acum in magazine nu cred ca mai gasiti produse din gama "de plaja".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, am una acasa, speciala pentru fata, pentru plaja cu SPF50 chiar. Si nu imi prieste absolut deloc. Am folosit-o asta vara la mare ca n-am avut incotro, n-am probat-o inainte da' ma facea sa vreau cu disperare sa ma spal pe fata ca sa scap de ea... Asa e tenul meu, nu suporta cremele care au textura mai grasa sau cele cu SPF-ul mare care iti lasa ca o masca pe fata. Tu spuneai ca folosesti un fond de ten cu SPF care merge la tenul mixt. Poti sa-mi spui de unde si cum e? Te intreb pentru ca cei de la Farmec au o crema matifianta care cica ar merge super bine la un ten ca al meu, doar ca nu are deloc SPF. Asa ca m-ar tenta sa fac o combinatie cu un fond de ten care are.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ellinia, e un fond de ten matifiant cu textura de spuma, de la avon. nu stiu sigur daca are si SPF, nu mai am nici cutia, nici prospectul lui, inclin sa cred ca nu are SPF. inainte am folosit un fond de ten matifiant, tot de la avon, dar cu consistenta/textura fluida, care nu m-a multumit pe deplin. nu am curaj sa arunc o caruta de bani pe FT de marca si sa constat ca nu-mi priesc.

m-am uitat acum in catalogul avon, mai toate fondurile de ten au SPF (cu exceptia a 2-3), variaza de la 12 la 20. exista si baza pentru machiaj (primer) cu SPF 20.

poate ca asta ar fi solutia ideala pentru tine, sa folosesti un primer cu SPF peste crema cu care vrei sa hidratezi tenul, iar FT sa fie fara SPF ?

daca folosesti glyco a, nu stiu daca e o idee buna sa dai si cu crema matifianta, s-ar putea sa ti se usuce prea tare pielea.

eu am constatat o imbunatatire usoara a aspectului tenului (mai putin sebum, mai rare si mai mici / putine cosuri) de cand folosesc servetele demachiante pentru tenul cu tendinta acneica, le cumpar dintr-un magazin, in alta parte nu le-am gasit.

acesta este site-ul firmei

http://lapreturidecriza.allshops.ro/

iar acestea sunt servetelele demachiante de care spuneam

http://lapreturidecriza.allshops.ro/produs/1355268/Servetele+umede+Pure+deep+cleanse.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ellinia, e un fond de ten matifiant cu textura de spuma, de la avon. nu stiu sigur daca are si SPF, nu mai am nici cutia, nici prospectul lui, inclin sa cred ca nu are SPF.

 

 

Da, il stiu, il am si eu. La mine si-a facut treaba. Nu are SPF. Fondurile de ten de la Avon care au SPF sunt uleioase, le-am incercat cam pe toate.

Multumesc de sugestiile de pe site!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...