Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Refresh Ten Obosit


dulcetica

Recommended Posts

Si la mine era o problema crema cu SPF care imi incurca toata rutina. Inca mi-o incurca [:D]

Folosesc o crema de la vichy, crema onctuoasa SPF 50 ii zice. Pana acum e cea mai buna pe care am folosit-o. Nu ramane alba pe fata, e hidratanta dar nu imi luceste fata exagerat, nimic ce nu poate fi contracarat cu fondul de ten max factor lasting perfomance pe care il folosesc peste ea. Atat ca mi-as dori sa pot aplica fondul de ten imediat dupa crema, dar nu pot, trebuie sa las macar 10 minute si dimineata e greu.

 

Intrasem sa povestesc cum imi e mie cu crema glyko-a pe care o folosesc deja de vreo 2 luni. Ma gandeam sa povestesc pentru ca tubul meu e cam pe terminate. Cum o folositi voi de toamna pana primavara nu stiu dar a mea in lumina neonului imi mai ajunge pentru maxim 2 saptamani.

Nu m-am exfoliat vizibil si deranjant, oare asta o insemna ca tenul meu deja nu are probleme? [:D]  I wish... Practic nici de cosuri nu m-a scapat, la fiecare ciclu, ori la ovulatie ori la menstruatie am avut cel putin 2 butoane pe fata. Nici cicatricile n-au disparut, nici petele, nici ridurile nici nici nici. Stau si ma intreb daca merita sa mai dau 37 de lei ca sa mai continui cu ea.

Voi cum mai stati?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 214
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Intrasem sa povestesc cum imi e mie cu crema glyko-a pe care o folosesc deja de vreo 2 luni. Ma gandeam sa povestesc pentru ca tubul meu e cam pe terminate. Cum o folositi voi de toamna pana primavara nu stiu dar a mea in lumina neonului imi mai ajunge pentru maxim 2 saptamani.

Nu m-am exfoliat vizibil si deranjant, oare asta o insemna ca tenul meu deja nu are probleme? [:D]  I wish... Practic nici de cosuri nu m-a scapat, la fiecare ciclu, ori la ovulatie ori la menstruatie am avut cel putin 2 butoane pe fata. Nici cicatricile n-au disparut, nici petele, nici ridurile nici nici nici. Stau si ma intreb daca merita sa mai dau 37 de lei ca sa mai continui cu ea.

Voi cum mai stati?

 

Nasol.... Nici mie nu mi-a facut ceva deosebit, in afara de faptul ca mi-a transformat zona barbiei intr-un camp de lupta... de nici un fond de ten nu mai face fata, plus corector, plus...

 

Nu's ce naiba, habar n-am avut ca pot avea atatea cosuri la varsta mea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va dau eu "peste degete"! [pup]

 

Eu sunt foarte multzumita de ea!

 

Am un ten luminos,am niste riduri de expresie care s-au estompat,nu m-a usturat fatza ingrozitor,nu mi s-a deshidratat...numai faptul ca dimineatza cind ma trezesc ma uit in oglinda si vad tenul luminos...e ceva spun eu.

 

Deci in cazul meu  crema asta e foarte ok si sunt hotarita sa o folosesc in continuare,pe perioada toamna -iarna.

 

Ramin la concluzia mea... crema asta e pentru un ten matur.

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pentru acoperirea cosurilor si a petelor incercati un corector in nuanta verde. da, verde. pentru ca pus peste rosu/maroniu rezulta o zona de culoare gri, mult mai usor de camuflat cu fond de ten sau pudra.

exista un astfel de corector  (este fluid, in tubulet, nu tip baton) la avon, probabil exista un produs similar si la alte marci de cosmetice.

ellinia, ti-am mai spus, cosuri in zona barbiei si a maxilarului / pe gat indica probleme in zona ovarelor (de obicei chisturi sau dezechilibru hormonal).

incearca sa le domolesti un pic cu baneocin unguent. la mine functioneaza de obicei.

m-ati cam descurajat, tu si androix, in privinta cremei glyco-a. speram sa aveti rezultate bune si foarte bune, ca sa ma incumet si eu s-o cumpar. asa cum povestiti voi, parca as renunta la idee....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie corectorul in culoarea pielii mi s-a parut mereu mai ok decat cel verde. Adica, pe langa corectarea bubitei / roselii sau ce e, dupa aia mai trebuie sa corectez si verdele... [:)]

 

Mie crema mi-a priit si anul trecut, si anul asta.

Aspect luminos, pori micsorati, acnee disparuta, e fin si.. fresh.

Maturitatea tenului nu are legatura cu rezultatele peelingului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rall, nici eu n-as fi crezut ca merge mai bine cu corector verde, vazusem smecheria intr-un tutorial de machiaj.

explicatia a fost cea scrisa de mine : verde pus peste rosu da o nuanta gri, mult mai usor de acoperit cu FT.

urmeaza sa mai testez alt tip, ca sa corectezi cearcanele si umbrele de sub ochi, cica poti folosi un fard de culoare lila. tot vad smecheria asta in "what not to wear" de pe tlc.

cand a aparut acest corector verde fluid la avon, l-am luat mai mult de curiozitate, sa vad daca functioneaza. ei bine, da, e mai ok cu el decat cu FT direct pe bubitza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine cel mai tare ma deranjeaza zona barbiei. Aveam probleme si inainte dar de genul un cos/luna. Acum, de cand cu crema asta toata zona e afectata. Ma gandesc ca toate tratamentele pe care le-am facut eu pentru acnee de-a lungul timpului n-au facut decat sa regreseze, nu sa videce bubitele si acu' isi fac de cap. Eu sper sa treaca. Oricum imi mai cumpar un tub, pana prin martie am timp sa folosesc.

Zona fruntii, nasul, pometii arata si la mine mai bine. Riduri de expresie aveam si eu pe frunte si cred ca s-au mai estompat. Fata e mai radioasa, porii mai inchisi. Per asamblu, e mai bine, nici fata nu imi mai luceste asa tare - de fapt am zis ca am porii mai inchisi.

Astept, ca n-am ce face, si sper sa-mi vindece si zona barbiei.

 

Un lucru e cert: nu mai am aspectul acela tern si obosit. Fata e mult mai luminoasa. Asa ca sa nu te simti descurajata [bCorina[/b], ca pana la urma merita!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...