Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Refresh Ten Obosit


dulcetica

Recommended Posts

Asa imi propusesem si eu sa fac pauza in vara.

Eu nu am reusit sa termin nici primul tub, al doilea e neatins nedesfacut si vreau sa-l vand pentru ca e clar pe mine nu ma ajuta crema asta. Nu am vazut imbunatatiri dimpotriva, mi-a iritat o zona cu probeleme in asa hal incat mi-au trebuit saptamani intregi sa scap de mancarimi si roseata. Asa ca nu mai are rost sa insist cu incapatanare. Deci daca cineva e doritor, de pe meleaguri mioritice, eventual chiar din bucuresti si poate sa ma scape de ea o dau cu draga inima, e luata de la farmacia tei si am dat pe ea 38 de lei, vad ca acum e 36 pe site si eu macar 35 vreau sa recuperez de pe ea.

Asa am patit si eu in primul an de folosire, imi irita pielea de langa nas, de pe barbie, aveam o senzatie de durere la nivelul pielii, si am facut pauze in utlizarea ei, dupa care iar am reluat aplicarea. Asta se intampla acum 3 ani, tot asa perioada toamna-primavara. Acum o folosesc zilnic, mai sar cate o seara cand stiu ca merg la culcare in mai putin de 30 de minute de la aplicare (cand s-a discutat despre aceasta crema cu Mirela acum cativa ani, ea spunea c a e bine sa aplicam crema hidratanta dupa 30 minute peste GlycoA).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 214
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si pentru mine a fost in regula, sa zicem asa. Acum termin primul tub, mi-am mai luat una dar o las pentru 1 nov de acum. Si mie mi-a provocat o iritatie mica la mijlocul fruntii si am ocoloit fruntea cat am putut si mi-am dat cu crema de galbenele. Nu mai e asa vizibila, si nici nu ma mai mananca asa tare.

 

Per total sunt multumita, tenul este mai luminos, ridurile nu mai sunt asa pronuntate (aveam riduri de expresie), si a disparut aspectul acela tern, porii nu mai sunt asa deschisi. Nici cosuri nu am mai avut nici in perioada aceea lunara. Am avut, in schimb, cam in primele trei saptamani de  utilizare de nici nu-mi venea sa ies din casa.

 

Am descoperit si eu crema matifianta de la Farmec - este fenomenala. Bine, probabil e si o suma de factori: crema cu glyco, crema cu factor de protectie care are aplicare uscata, nu am mai folosit demachiant pentru fata, doar apa micelara. Cred ca si toate astea au contribuit. Insa am sa o folosesc in continuare, in combinatie cu acea crema cu factor 50 pana gasesc una cu factor de protectie mai mic care sa ma satisfaca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rall, multumesc [flo]

 

Ellinia, care anume e crema cea matifianta, te rog? Gasesc pe site-ul lor crema matifianta hidratanta cu aloe vera si crema de noapte sebo-control ...

Incercasem de la Gerovital plant crema sebo-reglatoare purificatoare dar nu mi s-a potrivit. Nu ingrasa fata, e drept, dar am nevoie de mai mult antirid [bang] [bang]...

 

Mi-e greu tare sa gasesc o crema care sa aiba si efect anti-rid si nici sa nu incarce tenul. Ba sa mai fie si matifianta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.farmec.ro/produse/ten/crema-hidratanta-matifianta-cu-aloe-vera-300.html

 asta este. Pretul e cam acelasi peste tot, in jur de 11 lei. Crema de noapte inca n-am incercat-o, mai am destule de terminat. Mi-am luat si crema pentru ochi cu argan si cred ca am sa-mi iau si demachiantul din aceeeasi gama.

 

Rall, sa stii ca voiam sa-ti multumesc. Cautand prin niste subiecte mai vechi am gasit unul in care imi recomandai fardurile de la elf. Mi-am adus aminte ca imi facusem cont atunci la ei dar nu-mi luasem nimic. Asa ca am luat acum, de incercare. Chiar sunt bunute si foarte convenabile ca pret. Nu se strang pe ploape si rezista chiar si fara primer. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

taman ce mi-am cumparat crema matifianta de la farmec, diseara sau maine dimi o voi incerca. ce pot sa spun deocamdata : miroase bestial :-).

pentru zona din jurul ochilor, ce crema vi s-a parut voua ca ar fi buna ? sa aiba efect antirid, anticearcan, anti-pungi si sa nu coste o caruta de bani...nu mai stiu cine recomanda o crema din DM...sa caut tot in gama farmec sau gerovital ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

taman ce mi-am cumparat crema matifianta de la farmec, diseara sau maine dimi o voi incerca. ce pot sa spun deocamdata : miroase bestial :-).

pentru zona din jurul ochilor, ce crema vi s-a parut voua ca ar fi buna ? sa aiba efect antirid, anticearcan, anti-pungi si sa nu coste o caruta de bani...nu mai stiu cine recomanda o crema din DM...sa caut tot in gama farmec sau gerovital ?

 

asta:

http://www.farmec.ro/produse/ten/crema-contur-ochi-cu-argan-297.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...