Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Refresh Ten Obosit


dulcetica

Recommended Posts

  • Răspunsuri 214
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bai, am citit si eu subiectul ala si am tot zis ca-mi iau. Eu am niste pete pe fata si ten acneic. Vroiam sa te intreb daca o folosesti si acum vara?

 

Vara nu e prea indicat pentru ca risti sa faci pete de la soare chiar daca folosesti crema cu factor de protectie ridicat. Eu oricum cand o folosesc, chiar si iarna, imi dau cu crema de protectie cu SPF50+.

Daca citesti sunt persoane pe topicul ala (inclusiv Mirela, cea care ne-a invatat ce si cum) care o folosesc si vara insa nu-si expun fata la soare si se protejeaza in permanenta cu creme cu factor de protectie ridicat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, mersi, ma asteptam de fapt. Nu vreau sa risc mai mult, ca sunt deja patata, dar mai ales pentru ca nu ma impac deloc bine cu crema cu factor mare. Inca nu am inceput sa folosesc desi deja e soare bine. Culmea e ca ma simt destul de bine deocamdata.

 

La subiect, pentru ten uscat eu nu recomand scrub mai des de o data pe saptamana. In rest trebuie folosita o solutie pentru curatat tenul, ceva care nu usuca si crema hidratanta.

Si un tratament de hidratare intr-un salon ar fi util.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu ma impac deloc bine cu crema cu factor mare.

 

Eu folosesc Bioderma pentru copii, am incercat si alte variante insa lasau pielea prea lucioasa si erau destul de greu de intins, se absorbeau greu. Asta e aproape lichida (e intr-un recipient cu pulverizator). Luceste pielea putin si de la ea insa se rezolva cu un puf de pudra sau putin fond de ten.

Vara  intind doar putin primer peste si e ok .Tot de pe topicul citat mai sus am aflat de primer, nu stiu cum am trait fara el pana acum :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)]  Stiu ca-ti place primer-ul ca l-ai mai laudat. Eu m-am saturat sa tot incerc diverse creme cu spf mare. Oricum alea pe care le-am incercat mi-au facut tenul sa luceasca, s-au intins greu si in final mi-au deshidratat tenul pentru ca fiind atat de naclaite nu mai puteam sa dau cu crema iar seara abia asteptam sa ma demachiez si atat. Asa ca pe termen lung nu a fost o placere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://comunitate.desprecopii.com/forums/index.php?/topic/63211-cum-se-pot-elimina-ridurile/?hl=glyco&do=findComment&comment=2429764

A_Iulia,asta e subiectul? O sa-l citesc ,merci! Deci nu e indicat sa o folosesti vara?

Ramiris ,tu ce-ai schimbat concret si de la ce s-a imbunatatit vizibil? In cit timp? Ca sa nu renunt!

Da, acolo este subiectul.

Bai, am citit si eu subiectul ala si am tot zis ca-mi iau. Eu am niste pete pe fata si ten acneic. Vroiam sa te intreb daca o folosesti si acum vara?

 

Eu o folosesc si vara, nu am intrerupt. Adica vara trecuta nu m-am oprit...si nu am de gand nici vara asta. Nu-mi amintesc daca aveam vreo pata sau vreun pistrui inainte de a o folosi, parca aveam ceva-ceva, oricum au disparut. Dar cum am spus, eu evit sa stau la soare (adica la plaja) si folosesc crema cu SPF50. Iarna foloseam de multe ori doar fondul de ten, SPF 15 sau 20. Crema de fata o dau sub crema cu SPF 50, altfel ai dreptate ca nu merge peste ea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ten obosit/ofilit face minuni tratamentul Intraceuticals. Scump ca naiba, dar merita! Uita-te pe net si vezi saloanele unde se face in Bucuresti. Eu am facut (in provincie) si fac si acum cam 1 data la 2-3 luni de intretinere.

Dar, eu fac aproape zilnic yoga pt fata (sunt filmulete pe youtube, de ex:

si din aceeasi serie sunt mai multe) si se cunoaste diferenta la tonus! Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Si eu am folosit si folosesc Glyco A, asa cum a recomandat Mirela, insa doar din toamna pana in primavara. Am un ten destul de frumos si curat, dar uscat. 

La mine efectul e vizibil chiar de la prima aplicare. Tenul devine extraordinar de catifelat, luminos si nu mai este asa de uscat. Il folosesc si pe gat si decolteu si il aplic in fiecare seara inainte de culcare. Dupa ce se termina tubul fac pauza o luna.

 

Asa cum zice si Iulia, este o crema pe care am sa o folosesc cu regularitate. Celalalt peeling, mai sever, nu cred ca il voi incerca, cel putin nu inca.

Despre primer, am aflat tot din topicul Mirelei, nici nu stiam ca exista.

Eu nu ma machiez aproape deloc dar acum, la sfaturile Mirelei folosesc primerul inainte de BB cream si imi simt tenul extraordinar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...