Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sugerati-mi ce nume sa dau unui caine


Recommended Posts

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si mie imi plac tare de tot cainii(in special cei din rasa dog-german)[il] In Romania la mama am o fetita(dog german, bineinteles[;)]) si am numit-o EMMA. Acum are 7 ani si e desteapta si frumoasa foc. Apoi Aici in Japonia am un baietel (tot dog german si el[:D]) care abia a implinit 6 luni si il cheama MARK (ca aici il striga MARUKU e partea a doua a problemei). Iar al meu sot avea un alt caine de vreo cativa ani ( e din rasa akita-ken ,rasa specific japoneza) care in momentul de fatza tot cu noi este si o cheama SAKURA(care inseamna cires) Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe al meu il cheama Oscar...cand l-am luar parca era de jucarie si am zis sa-i dam un nume celebru si impunator asa cum e si rasa lui Husky Siberian D:D:D: Cum zicea si Clau si noi il mai rasfatam cu tot felul de apelative aiurite si fara nici o legatura cu numele lui adevarat DDD Sa ai parte de catel si sa te bucuri de el cat mai mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cind eram mica, la bunici, aveam un ciine lup, destept foc si trecut printr-o scoala de dresaj. Cred ca a fost fiinta care m-a iubit cel mai mult... si eu pe ea. Era fetita si se numea LAICA. Un alt ciine care mi-a marcat afectiv copilaria avea numele de GRIVEI si era un ciobanesc mare si frumos. Apoi cind am crescut am avut, din pacate pentru un timp foarte scurt ca nu aveam unde sa-l tinem, un ciine lup caruia i-am pus numele LORD. Imi mai plac foarte mult ALMA si NERO. Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atunci cand mi-am cumparat si eu un caine am aflat ca numele lor se dau in functie de anul cand sunt nascuti. Al meu s-a nascut in 2002 cand era T ca prima litera pentru nume, si l-am numit THOR. In 2003 este litera U. Uite aici niste sugestii pentru numele cainelui tau. Sanatate. http://www.french-brittany.org/names-U.htm http://www.puppydogweb.com/names/single.htm Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut un catel caniche negru ca o jucarie pe care-l chema ONIX (a trait 14 ani) si era super de inteligent si ff frumos, tare mult am tinut la el..dupa ce-a murit il visam in fiecare noapte si ma jucam in vis cu el si totul parea atit de real incit ma trezeam plingind in fiecare dimineata.. Alt nume Roki sau Pasa ..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...