Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Arad...?(11)


Recommended Posts

salutare! Clau, nu cred ca este o idee buna sa-i faci masaj cu spirt la Raul, cred ca mai degraba il imbata decat il domoleste. parca am citi pe undeva ca este interzisa chestia asta. cat despre suc eu zic sa nu-i dai mai mult de 30 de ml cat este asa micut. Nu stiu la cat ai ajuns tu. Eu foarte treptat am inceput diversificarea, cu 2.5 ml si am crescut in fiecare cu 2.5 pana am ajuns la 30 ml. Am auzit si eu de programul de lucru al colegilor, de la 8-17, cu o ora pauza de masa. Cine naiba maninca o ora!! Poate daca maninca la restaurant! Artrebui sa le dea si diurna , daca tot vrea sa-i tina atata, sau o masa la cantina primariei, nu? Marti m-am intalnit cu Laura si am mers si la fantana. Tu mai mergi pe acolo?? Azi ma simt bine dupa doua zile de febra. Ieri n-am fost in stare sa il scot pe Tudor la plimbare. Tudor a cazut azi de pe olita, in fata mea. Eram cu un ac in mana si nu am putut sa fiu foarte prompta. S-a intors in dreapta-spate sa prinda tocul de la usa si a cazut pe burta! S-a lovit putin la frunte. mama denaturata ce sunt!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ceau Clau.Vad ca esti cam singura pe-aici.[hia] Clau sa stii ca si Dragos regurgita dupa fiecare masa si dadea afara putin lapte,pana pe la 4 luni a fost asa,nu-ti fa probleme. Nu am auzit sa-i faci cu spirt si cu apa ca sa-i mai domolesti pe copii,asa era si Dragos chiar si cand manca dadea din maini si picioare.Daca copilul e voinic si se misca cum are el chef cred ca trebuie lasat in pace,asta nu e o problema,sa te bucuri ca nu e moale si bleg. Eu ii dadeam la Dragos cam 100 ml suc de fructe pe la 3 luni.Daca nu vrei sa-i dai mult suc da-i ceai cat vrea el,e cald si e bine sa bea multe lichide. Ma duc sa mai impachetez ca pe la 20,30 plecam la parinti.Maine avem nunta la Tinca. Va pup si va doresc un week-end cat mai placut si mai racoros. [pup][:X][pup][:X][pup][:X][pup][:X][pup][:X][pup][:X][pup][:X] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi,acum am vazut ca am scris in acelasi timp. Las' ca mai sunt mame denaturate,nu esti singura! Eu l-am lasat pe Dragos in pata pana am mers cu pampersul la gunoi si s-a rostogolit jos din pat(avea 5 luni),noroc ca nu e asa sus patul din dormitor.A cazut tot pe burta,dar eu am tras o sperietura!!! [pup][:X][pup] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, va doresc distractie placuta la nunta!!!!Sincer nu te invidiez, pe asa caldura sa mergi la nunta e o adevarata "placere". Gabi, sa sti ca si eu i-am spus la Claudiu ca asa ar fi normal, sa le dea o masa la cantina, ca doar e a Primariei...oricum vad ca nici macar apa minerala nu le-a dat pana acum...Las ca se duc calculatoare noi noute si din cele mai performante...de asta s-a ocupat Claudiu de vreo 2 saptamani incoace si tot pe la 22.00 venea acasa, ca la un moment dat l-am intrebat cu cine e insurat, cu mine sau cu DF?[bang][bang][bang]Stai sa vezi ca i-a pus sa semneze daca sunt de acord cu noul program si zice Clau ca doar cativa au semnat[batcap][batcap][batcap] Eu am ajuns cu Raul la 70 ml de suc si treptat am spus ca vreau sa ajung la 100 ml, iar ceai i-as da oricat de mult dar din pacate nu prea vrea...Azi mi-a tras, bietul, niste ture de plans cand ii dadeam sa manance de mi se rupea sufletul...asta din cauza faptului ca tot transpira pana bea o sticla de lapte...Doamne noi abia suportam caldura asta, dar ei[alcool][alcool][alcool]Mi-e mila de bietii copilasi.. La Uta n-am mai fost de multicel, mi-e lene sa merg pana acolo pe caldura asta... Acum l-am expediat pe Clau cu Raul la plimbare ca eu nu mai pot de cald, azi am ametit de cateva ori si vreau sa stau sa ma odihnesc putin, ca de cateva zile, mai bine spus de vreo 2 saptamani tot scriu pe niste referate si abia azi am reusit sa le termin!!!Ce ma bucur ca am gatat de scris ca deja imi stateau pe cap[majoreta] Gabi, las ca nu esti mama denaturata...si eu ma astept sa patesc ceva cu Raul ca si asa sunt eu tare ametita si cu capul in nori cateodata[:p][:p][:p] Am citit la fetele din Austria ca Anto e mai bine acum, dar tot nu se stie ce are...nu mai e in spital, dar mai are de facut niste investigatii...Doamne ajuta sa fie si ea bine si sa vina la Arad ca tare mult as vrea sa ne vedem cu toatele!!![pup][pup][pup] Dar Li vad ca chiar se tina de cuvant si da din ce in ce mai rar pe aici!!! Va las ca merg sa ma "arunc" in vana la dus!!! Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos http://www.bebelusi.home.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa va citesc dar nu apuc sa scriu........Am ramas fara net de luni si ne-am certat cu astia de la rds.Ca porcu's tre sa ii fac baie la dragos si sa manince apoi daca mai rezist mai scriu.Acum sunt 30 de grade afara si la mine in casa la fel[bang][bang][bang] Pupici Alina si bebe Dragos http://www.inarad.ro/dragos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudelu eu vorbesc cu Anto in fiecare zi,nu mai e la spital si se simte un pic mai bine dar e foarte slabita si a mai facut ceva perfuzi pentru durerile de cap.Totusi e de la vaccin dar medicul ei incearca sa o intoarca acum,sa se faca ea iara bine si asa cum a fost si cu el la dracu de idiot. O sa va scrie si ea cand o sa-i fie mai bine si a spus sa va transmit salutari si va multumeste ca va ginditi la ea. O zi frumosa va doresc alaturi de cei dragi. La voi e groaznic de cald si aici noi stam in pulovere asa de rece e,nu se simte deloc ca e vara asa ca bucurativa de caldura. [hia] FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor, Ce mai faceti? Eu sunt bine,nu v-am uitat,intru in fiecare zi doar pt. 5 minute ca sa citesc ce mai faceti. Alina M. tu cum o sa lucrezi la inceputul lui august?Noi ajungem in 1 cred si as vrea sa ma intilnesc si cu tine ca am inteles ca tu pleci la mare in 10.Noi cred ca vom pleca in 6.Asa ca trebuie sa ne intilnim inainte.Cu Ioana ma voi intilni cind voi veni de la mare ca ea a spus ca din 2 pina in 6 ii la Cluj.Mai vorbiti voi si aranjati o data cind ne vom putea intilni. M-as bucura daca ar veni si Anto pina atuncea in Arad.Si sa nu uitati de Magda si Cristina ca si pe ele vreau sa le vad. Ok, acuma v-am dat de lucru[:)][:)]. Va pup mult de tot si aveti grija de voi.Mai intru probabil joi sau vineri,[pup][pup][pup] P.S. Gabi si Anto insanatosire grabnica in continuare. LindaG
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Linda, multumesc de urari sa stii ca m-am facut bine. Astazi nu m-a durur deloc gatul, am mancat chiar si inghetata![biz] Alina M, cum a fost la nunta?? Clau, cu tine ce se intampla ?? tot lenea e de vina? Sa nu-i dai mai mult de 100 ml de suc la Raul, ca poate sa faca acid. Alina33, voi ce mai faceti, ca nu prea mai dati semne?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor. Acum am iesit de la baie si nu am rezistat tentatiei de-a deschide calculatorul,chiar daca e tarziu. La nunta a fost foarte fain si foarte cald.Mai mult am stat pe-afara ca a fost racoare,inauntru era sauna.Pe Dragos l-am lasat cu mama mea,asa ca am stat linistiti la nunta. Li,eu lucrez doar de dimineata,asa ca nu e nici o problema sa ne intalnim dupa-masa.Din 9 plec in concediu.Mai vorbim noi pana atunci.Eventual ne dai un numar de telefon unde te putem suna in Arad. Ma duc la culcare ca sunt foarte obosita,va mai scriu maine. Va pup pe toate! alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor!!!!! Nu am apucat sa mai citesc ce ati scris de cand nu am intrat , dar sper din suflet ca sunteti bine toate. Eu sunt acum in Arad pentru cateva ore, dupa care ma intorc la Craiva[bang]......ca trebuie sa avem grija de socrul meu care e foarte bolnav. Oricum, dupa cum v-am tot zis,in data de 6 august voi fi in Arad, si vom sta cateva zile, iar in acest timp sper sa va intalnesc. Eu ma simt bine(relativ), ma dor ingrozitor oasele, mai am contractii, dureri, arsuri, carcei, dar in rest sunt ok.....in schimb bb Alesio e din ce in ce mai miscaret, si adoram si eu si Ovi sa vorbim cu el.....:) Eu mai sufar si de dorul netului(deci al vostru....)....dar asta e. Cand mai apuc voi mai intra sa va mai dau vesti noi despre noi! Va pupam pe toate si pe puiutii vostri, si sper ca ne vom intalni curand! Pupici, Ioana si Alesio mic(28 sapt si 5 zile) http://photos.yahoo.com/pufymic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...