Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Arad...?(11)


Recommended Posts

Salutare fetelor.Eu tin cu Grecia!!! Mai Clau si eu stau aproape in fiecare seara pana pe la ora 1 si dimineata umblu ca si teleghidata pe-aici prin casa pana beau o cafea la lucru,apoi imi revin.In loc sa ma culc mai bine pierd vremea pe-aici!!![batcap][batcap] Nu stiam ca va fi asa cald in urmatoarele saptamani,sper doar sa fie timp fain in a doua saptamana din august cand vom merge la mare.[beach] Alina povesteste-ne cum a fost la botez.Asteptam poze cu Dragoselu'.[bb] Va doresc o saptamana fain![bis][dual] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ha! Noi am fost la botez la alina33! [biz] A fost foarte fain! Dragos ii un scump! Dar o las pe Alina sa va povesteasca mai multe! Alina M, am zis ca si daca miine o sa ma simt tot nashpa, ma duc la doftor. Acum avem si eu si Cipri febra. Bine ca nu are Tudor nimic.[patut]. Nu stiu ce sa ma fac cu Tudor, ca scrisneste din dintisori de ma inebuneste. Singura solutie e suzeta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai Gabi tu de astea ne faci? Ne faci ciuda ca ai fost la botez? II frumos? La voi vad ca nu-i de gluma cu raceala...ati luat ceva pilule pana la urma? Ar fi cazul sa treci pe la doftor[medic], sa nu cumva sa ia si Tudor...Sanatate multa la amandoi! Ce ziceti voi de GRECIA??? Bravo lor!!! Eu de azi dimineata ma tot mananc cu Claudiu si strigam prin casa "Hai Grecia!!"...murea de ciuda cand ma auzea...asa am facut si cand avea meci Anglia si pana la urma au iesit si ei...sunt prezicatoarea Claudia[:-)))][:-)))][:-)))] Referitor la vreme ziceau astia de la meteo(dupa care nu ma prea iau) ca va fi foarte cald pana pe la mijlocul celei de a doua jumatati a lui august...maine cica vor fi 33grade[V][V][V]...eu fac lipoabsorbtie naturala[:D]...se topeste clisa pe mine... Urati-mi bafta ca incep cura de slabire si am nevoie de incurajari!!! Va doresc o saptamana cat mai usoara![pup] Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos http://www.bebelusi.home.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga "mama Claudia", pirule, nu am luat , numai aspirina si proposept,de supt, care sunt pe paza de propolis. Faza este ca acum dimineata am vazut ca mi-a aparut si puroi in gat[q] Hihihi! Noi nu o sa murim de cald ca ne-am pus aer conditionat. Da nu stiu ce ne faceam, fara ca stam la etajul patru. Acum cat suntem betegi nu vreau sa-i dam drumu, ca nu ne pica bine. Ce norocosi sunt grecii astia! Cine s-ar fi gandit ca ajung in finala?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Numai scurt, ca Vanessa mea e tare miorlaita @Gabitzica - Daca alaptezi e mai bine sa iei paracetamol. Aspirina nu e asa de indicata... Claudia & Vanessa(*21.7.02) [img]http://www.forendienst.de/board_files/13104/user_avatar/104361.jpg[/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
@Gabitzica - Daca alaptezi e mai bine sa iei paracetamol. Aspirina nu e asa de indicata
Nu suport paracetamolul!Daca iau mai multe zile fac criza de fiere de la el. Am luat si un paracetamol dar nu a avut asa efect ca si aspirina. Si oricum am luat numai doua , ieri. azi ma simt mai bine si nu mai iau. Si oricum, acum alaptez numai de doua ori pe zi, dimineata si seara, ca bebe meu e mare si mamanca foarte bine mancare.[papica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! Am aparut si noi de la plimbare,de fapt am fost in spatele blocului cu bicicleta[bicla] si cu masinuta[sofer].E super fain afara! Clau succes la cura de slabire[majoreta].Ma gandesc ca nu-ti va fi usor.Eu ma gandesc la mine cand spun ca nu-ti va fi usor ca eu nu as putea rezista.Daca faci si gimnastica in timp ce tii cura de slabire rezultatele vor fi mai bune.[ispita] Multumim pentru prognoza meteo! Gabi,eu zic ca ar trebui sa iei antibiotic daca ai deja puroi in gat.Altfel nu-ti va trece.Stiu din proprie experienta.[:)] Ai scris ieri ca Tudor scrasneste din dinti,poate sa nu fie nici o problema,sa fie un fel de tic,asa mi-a zis d-na dr.,am intrebat-o azi.Inceraca sa-i pui suzeta de fiecare data cand il vezi ca face,poate se dezobisnuieste.La copiii mai mari se intampla sa scrasnesca din dinti noaptea daca sunt agitati,daca mananca mai multa ciocolata sau bea cola seara.Oricum la Tudor nu se pune problema asta. Pupici![pup][pup] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina M, sper sa se dezobisnuiasca repede Tudor de scrasnit de dinti. Pentru el probabil e o chestie noua si de-ai face asa. L-am vazut cum face : cu cei doi incisivi mediani de jos pe unul de sus!! ii tare total. Astazi parca nu a mai scrasnit asa de mult. Pe de alta parte nu mi-ar placea sa stea toata ziua cu suzeta in gura, ca pana acum doar la somn i-o dadeam. Cat despre mine, sper sa imi treaca cu leacuri naturale: miere, lamaie, proposept, gargara cu apa cu sare si otet( [vom] Daca nu am luat antibiotic in iarna cand m-am operat la deget ca am avut unghie incarnata si nici calmante nu am luat decat un algocalmin, iti dai seama ca nu o sa cedez nici acum. Imi amnitesc cum am suferit ca un caine. Dar ce sacrificii nu face o mama pentru puiul ei, nu? Eu vreau sa alaptez pana la un an macar. Tudor nu stie ca ii ala lapte praf. Nici nu am in casa asa ceva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfirsit a adormit si micuta mea... Dar acum sint si eu k.o. @Gabitzica Cu scrisnitul din dinti a facut si Vanessa la inceut cind a primit dintisori. Ma innebunea nu alta. A durat cred vreo 2 saptamini (poate chiar mai putin). Cind s-a "obisnuit" cu dintisorii [:)] a incetat de la sine de pe o zi pe alta. Cred ca e numai o reactie la ceva nou (si anume dintisorii). Ea se distra de numa... Pt. durerile de git... m-am mai uitat la noi in froum (Germania) E f. buna gargara cu apa cu sare. Cred ca e o lingura de sare la 1l de apa. Sau cu ser fizilogic?!? (e ala apa aia cu sare??? Sper ca nu vorbesc prostii! Ajutor fetelor care sinteti de meserie) [:)] Bandaje la git: -cu brinza dulce (urda?) Reci daca e o aprindere acuta, calde cind gitul e mai bine 250g de brinza dulce se intinde de cca. 1cm grosime pe un prosop de bucatarie si se pune strins(nu prea tare) in jurul gitului. Peste se pune inca un prosop si se fixeaza. Se lasa peste noate sau ziua cca. 3 ore. -Cu cartofi fierti in coaja si zdrobiti. Ca mai sus si se tine pina se raceste -cu untura incalzita, ca mai sus Inhalatii cu ceai de musetel. Poate te ajuta cu ceva. Aici mai sint o gramada de medicamente pe baza de plante sau globule homeopatice, dar nu prea stiu sa le traduc, mai bine zis care e echivalentul lor in Romania... Eu nu mai am amigdale, de aia cind ma racesc am duureri de git si mi se infunda cumplit nasul. Pt. aia am primit Sinupret forte. E f. bun. Dar daca cumva mai ai febra si nu te simti bine, as zice sa mergi totusi la medic. Sint destule medicamente ce se pot lua cind alaptezi. Iti doresc insanatosire grabnica. @Alina 33 Povesteste-ne cum a fost la botez! [:)] Sa vedeti ce au sarbatorit grecii ieri aici! [:)] Tot centrul a fost plin. Cind a venit Roland seara de la lucru abea a putut ajunge acasa... Ok, acum merg si eu sa ma bag in pat. V-am pupat [pup] Claudia & Vanessa(*21.7.02) [img]http://www.forendienst.de/board_files/13104/user_avatar/104361.jpg[/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...