Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (23)


Veve

Recommended Posts

LA MULTI ANI IUBITA MEA LARA! Sa cresti mare, sa ai o viata minunata si sa ti se implineasca toate dorintele. Mama si tata te iubesc cel mai mult, pretioasa mea fetita! La multi ani si pentru cavalerii nascuti in aceeasi zi cu Lara: DARIUS, GEORGE, si ceilalti doi bebelusi la care nu le vad numele in lista! Sa fiti fericiti copii dragi! Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nedda, transmite-i Larei "La multi ani!" si din partea mea [s]! (Tre sa recunosc ca am zambit citind mesajul tau. Chiar asa, sa ramana fata fara urari doar din cauza ca-i weekend ?? Darius si George, La multi ani!, sa cresteti mari si voinici Io va multumesc pt urarile in legatura cu teza. Luna trecuta am avut intalnirea cu comisia iar acum am prezentarea oficiala. Tre sa recunosc ca a fost destul de greu si cu teza si cu bebe mic, dar ma bucur ca am reusit s-o scot la capat. Si tre sa recunosc ca m-a ajutat f mult si sotzioru'. Monica si [copil] Eduard
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lara mica-frumusica [pup], LA MULTI ANI si-o lume de vis sa fie viata ta![bis] [s]George si Darius, LA MULTI ANI,dragalasilor![pup]
Io-s prin zona,da' numai cu cetitul,c-am un junghi la neuron si nu prea ma trage ata la dat din degete![alcool] Daniela,ma-ntrebai de branzica:o sa-i iau cottage sau farmer cheese organice.Noi n-avem ferme sau magazine etnice prin zona sa-i iau ceva mai deosebit,iar sa-i fac eu branzica in casa,am incercat si iese cauciuc.[bang]...Ai incercat sa-i dai Larei legume amestecate cu fruct?Poate-s mai putin gretoase si le accepta.Io i-am dat lui croko si pui cu sos de mar.Nu c-ar fi mofturos,ci c-am gasit sortimentu' asta si mi-a facut cu ochiul.[:)]El inca papa un borcanel jumate'-doua la masa,insa a-nceput sa suga iar des ziua,iar noaptea,nici nu mai spun!Am ajuns nici sa nu-mi mai amintesc pe la ce ora l-am transferat din patul lui in al meu;stiu numai c-aud maraiciu' si ii vad bostanelu' in intuneric,itindu-se de dupa marginea patului.Pe cat de cumintel se facuse in ultima saptamana,de vreo doo zile mi-a tocat nervii marunt-marunt.Urla,nu mai vrea decat in brate,e nervos,e greu sa-l prind calm sa-i dau sa pape,doarme aiurea...daca nu-s dintii nici de data asta,io fug in padurice!M-am mutat io,da'-n spatele blocului tot mi-am pastrat oleac' de desis sa fiu sigura ca nu ma gaseste nimeni cand oi lua-o pi coclauri![:D] Aseara asa m-am amuzat cu grasunelu' !(asta mai pe seara,dupa ce am sarit dincolo de culmile disperarii si m-am resemnat)N-a dormit 'mnealui deloc toata ziua si pe la 6 caraia de nu era adevarat.I-am dat sa suga si-a adormit.N-am clipit o ora juma',cu el in brate,nu cumva sa se trezeasca fara somn facut si s-o ia de la capat.Pe la 7 jumate' aveam treaba cu veveica si ma risc sa-l las la el in tarc.S-a trezit,da' statea cumintel cu ochii pe sus;ma uit peste 5 minute la el,dormea grasu' de n-avea aer!Se face 9..nimic.9:30..Imi zic io sa-l trezesc si schimb,ca sigur se trezeste si pot sa-i dau sa-nfulece de seara.Da' de unde!Sta somnoriciu cu gaibele cracanate-n parti la sters cu servetelu rece si ud fara sa clipeasca macar,daramite sa se trezeasca.Il termin de schimbat,imbracat,il pun in pat cu inima cat un purece ca acu' se trezeste si s-a dus dreq noaptea mea de-abia inceputa...Dragalasul si scumpelu' de al a dormit ca pruncu' in continuare....Nu stiu pan' la cat;v-am zis ca nu retin ce se-ntampla noptile![:D] S-am incalecat pe-o sa,ca mi-a-nceput programul artistic![batcap]
Irina,veve & croko[url="http://pg.photos.yahoo.com/lacramic04"][hia][/url] [url="http://community.webshots.com/user/agnesiris"]pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, de ce ti-a venit sa zambesti cand ai vazut mesajul?? Oricum eu o felicit pe Lara in fiecare luna laolalta cu ceilalti bebelusi, fie ca e weekend fie ca nu, iar azi i-am facut si un tortuletz, na![:D] Iar afectata de lipsa felicitarilor n-o sa fie ea, in nici-un caz. (Eventual maica-sa, dar nici ea prea tare!) Multumim si tie si Rayuelei pentru urari [flo] si weekend placut in continuare! Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Veve, multumim pentru urari si pupam vevericii frumosi! Bine ca mi-ai zis cu branzica. O sa-i iau si eu tot cottage sau farmer cheese organice, tot de la supermarket, ca aia de la magazinele etnice nu cred ca e organica. Eu, drept sa-ti spun, n-am avut curaj s-o fac in casa fiindca nu stiu de care lapte sa folosesc (parca nu se poate folosi d'al pasteurizat, sau gresesc eu?) si nu stiu ce-ar iesi. Mi-ai dat o idee buna sa incerc sa-i combin fructele cu legumele. Eu am gasit pana acum la borcanel doar combinatie de mar cu cartof dulce si Lara l-a mancat. Ce frumos povestesti tu de Croko, dragul de el! Asteptam sa vedem daca dintzocii il necajesc sau nu [flo]! Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus fetele! Hop si eu dupa o pauzica mai lungutza. N-am prea avut timp de net (nu doar de forum) pt ca sunt putin racita si am mai avut si niste chestiuni de rezolvat. Ma bucur insa sa citesc ca sunteti bine (cum mici exceptii-Dina(sanatate multa) )si ca avem si noi membrutze - Kulta,bine ai venit. Ma bucur sa felicit si eu micutzica Lara de ziua ei (sa traiasca, sa aibe o viata lipsita de griji si sa-i bucure pe parintii ei dragi)[flo] La noi nu s-au intamplat asa multe ( auzi la ele a aparut si al doi-lea dinte (Amelie)). Suntem la fel de cumintele si dragutzele (fiecare cioara isi lauda puiul) si chiar acu proaspete venite dintr-o vizita unde .... ca de obicei, comportare exemplara.[:D] Suntem si noi putin mai baloshite si un pic maraite seara insa in astfel de momente o prindem pe mami de gat si cu gura ne aaruncam la barbia lu' mami de care roaaaaaaadem taaaaaaaaaaree si apoi radem. (or fi dintzucii??)[audinti] Hai ca va pupez pe toate si sper sa intru mai des. PS: Stie cineva ce s-a intamplat cu a mea cuscra??(Katalina) Din cate am observat nici ea nu a mai intrat insa sper sa fie totul ok cu ea si fam. (o fi ceva cu mama ei?) PS2:cuscra sper sa fii bine si tu si copii, la fel si mama ta si....[pup]de la noi toti pupicei la toate mamicutzele-dragutzele[flo] si bebiceii-brotaceii.[copil] Aaaaaaaaaa, e si Mickyy ok?? Lavinia-mama si micutza Hanna ( 16.04.2004 ) http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/lavinia_brandstetter/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI! [s] tuturor sarbatoritilor pe care i-am ratat zilele astea ([iartama]). Lara, Darius, George, Ana si Jo-Elle - sa cresteti mari, frumosi si sanatosi! [bis] Pupici pt toate mamicile si bebelusii lor nastrusnici! PS. Am probleme cu calculatorul, mi se blocheaza o parte din taste si nu mai pot scrie nimic [bang] A fost o minune ca am reusit acum sa va scriu. Maine va fi la reparat, sper sa il primesc repede inapoi. Ela si [copil] Cristina (21.04.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaspiridon/my_photos"]Albumele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...