Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (23)


Veve

Recommended Posts

LA multi ani David! La multi ami George! La multi ani Lara! Sa cresteti mari sanatosi, norocosi sa aveti si sa duceti numai bucurii celor din jur. Imi cer scuze ca urarile sunt cu intarziere, insa eu nu pot intra in week-end pe forum, pentru ca Robert al meu nu ma lasa. La multi ani Ana! La multi ani Jo-elle! Kulta : bine ai venit, pe fetita ta o cheama ca pe mine si la fel ca pe nepotica mea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[s] Darius-Gabriel [s]Lara-Diane [s]George Cosmin [s]Ana [s]Jo-elle [s] Si tuturor Mihaelelor si Gabrielelor KULTA bine ai venit. nici Danutz nu prea statea in fund, dar a cum a inceput sa-i placa, dar isi da singur drumul destul de repede pe spate. Noi l-am pus mai des intre perne casa se obisnuiasca. nici noi nu avem dinti si nici mergem de-a busilea. DAr in schimb cand il ridic de pe spate se ridica direct in picioare. eu am auzit ca in premergator trebuie pus dupa ce sta singur in picioare, asa ca nu fol premergatorul. Voi? bebe2004 si eu am slabit, in 2 luni jumatate 7 kg, doar ca nu am mai mancat ca spartul (cand alaptama mancam la fiecare masa a lui). Bine recunosc am cam facut foamea, dar am mancat ce am avut pofta. Si m-am invatat sa manac putin. Si la mine a fost la fel in primele saptamanni nu se misca de loc acul ala. Acum am chiar cu un kg mai putin decat inainte sa ramna gravida. Si nici acum nu mai manac seara. Iti trebuie f multa vointa. Rayuela doi dintii, amandoi odata? Felicitari.Si cum a fost? Nedda mie culmea este ca mi-a ramas poftele din sarcina, nu am avut multe. Si mancarici la maini si la picioare. cred ca nu ao sa mai fim nicodata la fel spic de grau si eu toto in somn il convinga sa manace bine. Si noua ne place mai mult laptele cu cereale, eu m-am gandit ca este fiindca curge un pic mai incet. si voi mancati tot ca noi... Claudelu - asa am patit si eu luna treucta, ma zapacise. acum iimi pun perna in cap ca sa dorm bine sa nu il mai aud. si nici nu-l mai iau in brate noaptea chir daca se trezeste. ii dau ceai si suzi si se culca singur. dar nici nu prea se mai trezeste sa stiti ca am citit ca in luan 8 iasr au tulburari de somn Reapar problemele legate de dormit Este o perioada in care copiii obisnuiesc sa se trezeasca in mijlocul noptii. Pot sa planga pe neasteptate apoi sa adoarma la loc ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. Sau... pot plange fara oprire pe o perioada mai lunga de timp. Copiii invata sa faca lucruri foarte interesante cu propriul corp. Invata sa se miste, sa stea fara sprijin, sa tina in manute diverse obiecte. Unii parinti isi gasesc copiii in alta pozitie in patutul lor, incercand sa se tarasca, sa se roteasca, sa se ridice. Par ca le spun parintilor adormiti : "Sunt gata sa incerc ceva nou". Sau. "Stau in poponet dar nu pot sa ma mai asez jos". Este suparator pentru parintii care abia au adormit sa se ridice din nou din pat – de cateva ori pe noapte. Daca nu aveti grija, modul in care veti rezolva aceste mici situatii poate crea alte probleme legate de somn. De exemplu, daca copilul plange noaptea si este imediat hranit, se poate re-instaura obiceiul de a se trezi in cursul noptii pentru o masa. Aceasta in vreme ce copilul nu a avut probabil nevoie de nimic mai mult decat de o dezmierdare pentru a adormi din nou noi am fost f cuminti sambata cand au venit nasii. La inceput a fost stresat apio i-a pipait pe cei mici (12 si 7 ani) foaret incantat. A stat 2 ore si nu a zis nici miau. Mi-era ca il deoache ca tare se mirau ce cuminte este. Adevarul e ca si eu ma asteptam sa fie mai nervos. pupici [pup] Malina si[url="http://community.webshots.com/user/malinamircu"][copil]Danutz [/url] (5 aprilie 2004) [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35266"] povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, mamici frumoase! Azi ii sarbatorim pe cei ce poarta numele de Mihai si Gavril! Sa fiti sanatosi, fericiti si plini de .... bani! Bebelusilor nostri sarbatoriti astazi si zilele trecute:
LARA DIANE GEORGE COSMIN DARIUS GABRIEL ANA JO-ELLE
le doresc o viata linistita si plina de impliniri! Ma intrebati cum am slabit cele 20 de Kg? Nu usor dar nici greu. Mereu spun despre mine ca in alta viata am fost iepure sau alta natie de rozatoare pentru ca mananc tot felul de chestii care crontane. Asa ca sa purcedem la povestit: pentru ca inca alaptam, trebuia sa mananc lucruri sanatoase si , din pacate consistente, asa ca mancam branza proaspata degresata, oua fierte si gratar de pui, supe (chioare, adica aruncam apa in care fierbea carnea dupa ce dadea in clocot ), iar de baza erau salatele. Salatele mele sunt un amestecau din: morcov, telina, salata verde, varza, sfecla rosie, mere, rosii, ardei. Ma ajutat si faptul ca fiind acasa ma plimbam foarte mult cu Daria, iar doua luni n-a mers liftul. Eu stau la etajul noua, iar la plimbarea de dimineata sotul meu fiind la serviciu trebuia sa ma descurc la urcat si coborat cu iubita mea fiica de 9 Kg (atunci) si o namila de carut de 6-7 Kg. Cateodata mai apelam si la o dieta disociata ( dar n-am dus-o pana la capat niciodata), adica intr-o zi mancam doar carne, in alta doar oua fierte, in alta doar lactate, in alta legume, iar intr-zi doar mere. De obicei nu-mi ieseau decat zilele cu merele si legumele. Vreau sa va incurajez: n-am fost niciodata silfida, de cand ma stiu tin cure de slabire. Deci daca la mine a mers sa vedeti ce rezultate frumoase o sa obtineti si voi. Acum trebuie sa dispar putin, dar revin! By[bis]LauraFlo[bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] Tuturor Gabrielelor, Mihaielelor, Gabriel-ilor si Mihai-lor[s] Sa ne traiasca si sa fie santosi, fericiti, si banosi! LauraFlo - fericito! 20Kg? wow! Dar si sa mananci numai salate de cruditati (eu sunt mai carnivora de felul meu [bis]) Am pus pozicile facute ieri [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucaluminita/my_photos"]Poze Zoo[/url] Astept impresii [:D] [majoreta] Luminita [mamica] si [copil] DAVID - 11.03.2004 [bibe] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758"]Povestea nasterii lui David[/url] "Il y a des fleurs partout, pour qui veut bien les voir" (Henri Matise)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani pentru Mihaele, Gabriele, Mihai si Gabrieli. Dumnezeu sa va dea sanatate si impliniri. Va multumesc pentru urarile de bun venit. Malina_mircu - bebica mea alearga in premergator si se tine binisor pe picioruse de foarte mititica. Are bulanele ma-sii (sanatoase).[:D] Azi am inceput o cura de slabire foarte nashpa cu care sper sa slabesc 5 kg in 2 saptamini. A tinut-o fratele meu si a slabit 6kg. Ruprich, ma bucur de coincidenta. Am stat mult si ne-am gindit pina i-am dat numele acesta. Numele trebuie sa reprezinte persoana, asa ca am ajuns la concluzia ca Daniela - Helena e cel mai potrivit pentru bebica noastra. Si eu sunt sarbatorita azi (Gabriela - Paula) [:D] Sotul meu mi-a cumparat o cutie pentru bijuterii. Miine implinim 2 ani de casnicie, 2 ani de cind am spus tare si raspicat DA[bis] Ma simt ca acasa aici cu voi. Va multumesc. Pupici la bebici si mamici Kulta si BB Daniela (15,04,2004) "Lucrurile bune li se intimpla celor ce stiu sa astepte"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! Aveti treaba iubitelor sau va reveniti dupa un week end trait la maxim? Kulta- ma bucur ca totul s-a terminat cu bine si tine si BB tau! Felicitari pentru cei doi ani de casnicie ( si eu tot 2, dar impliniti pe 26.10.2004) si sa ne traiesti cu numele! Bebe2004- avem voie sa dam BBilor condimente(scortisoara)? Codritu, Cipstyle,Bebe2004 - curele mele de slabire se bazeaza pe salate pentru ca nu pot face foame. Salatele sunt voluminoase, dar slab calorice, deci perfecte pentru mine. Seara ca sa-mi amagesc foamea rontai seminte sau cereala din acelea ieftine ( nu stiu cum se numesc, sotul meu le spune mamaliga uscata) Rayuela- felitari pentru dintisori! Nedda- imi place la nebunie ideea ta de a-ti felicita fetita personal, adica pe forum. E super! Inca o data LA MULTI ANI! Veve- Talentul tau la povestit e innascut sau l-ai dobandit prin exercitiu? Povestesti foarte bine! Spic de grau - Super pozulici ! Bebe seamana cu tine, nu-i asa? Imi place si jucarioara mov ! Era cald afara sau esti tu curajoasa si tineai BBle cu capul gol? Am uitat sa va spun ca am fost la tara sambata. Daria s-a comportat excelent in masina. La dus n-a dormit, a fost cumintica foc, ia ros margelele nanasii pana la ata, iar la intoarcere a dormit aproape tot drumul ( aproximativ 2 ore). Nu pot spune cat de incantata a fost de gaini si de motan, care cum a vazut-o s-a si lipit de ea de nu stia cum sa-l mai scoatem din degetele ei. Era tot un tipat si zambet! A vorbit ( in limba ei) cu toate orataniile din curte si ne-a certat nevoie mare cand am vrut s-o culcam incat am renuntat. Asa ca am prins curaj: la vara am s-o las cu mama acolo ! Asa de incantat era ca amancat pana si ficatel de pasare, pe care de obicei nu-l vrea! Ca veni vorba de mancare: i-am facut aseara si eu mamaliguta cu branza si iaurt si i-a placut la nebunie. Pentru astazi i-am pregatit supa de rosii ( din suc de rosii productie proprie) cu taietei facuti doar cu galbenus. Stiu ca o sa-i placa pentru ca a mai gustat de la noi, dar oare avem voie la suc de rosii? E primul meu mesaj de astfel de dimensiuni! Deci e cazul sa ma opresc. Mai vorbim! [bis]LauraFlo[bis] poze:http://community.webshots.com/user/LauraFlo105
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa plec afara cu Alex, dar el doarme de rupe de la 13. Mai e putin si se intuneca si vreau sa merg in vizita la o prietena. S-ar putea sa ne apara totusi un dinte ca iar i s-a umflat gingia si a fost cam marait de dimineata. Kulta, bafta la cura. Zi-ne si noua despre ce e vorba. Poate incercam si noi. [s][flo] Ana (Mirinda ne-a parasit?) Jo-elle[flo]. Sa cresteti mari si frumoase. Alexandru si mama (26 apr 2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreeea77/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura , nu stiu sigur daca scortisoara este condiment. Stiu reteta de la o prietena care i-a dat fetitei ei la 7-8 luni. Eu am incercat mai devreme. Kulta, [s] tie pentru nume si familiei tale pentru cei doi ani de casnicie. La mai muti. Alexandru si mama (26 apr 2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreeea77/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] [s] La multi ani sarbatoritilor de astazi, Mihai si Mihaele, Gabrieli si Gabriele [s] [s]. Si [s] [s] La multi ani si puilor care azi implinesc sase luni, Ana si Jo-elle!! Si multumim si noi de urari ca deh, mickyyy tot de la Mihaela vine, asa ca chiar daca nu mi-a urat nimeni direct (asta e...m-am obisdnuit deja sa nu stie nimeni de ziua mea....ca tot timpu cand e vorba de urari eu intru la si altii [:(]), io tot ma simt cu musca pe caciula [:D]. Mickyyy[mamica] si [copil] Malina Ioana (31.03.2004)
[foto] [url="http://community.webshots.com/user/mickyyyy"]Album Malina[/url] & [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545"]Povestea nasterii mele[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...