Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (23)


Veve

Recommended Posts

Buna seara tuturor! Sa va spun ce am facut azi. L-am lasat pe Alexandru flamand. Adica i-am dat sa manance doar cand a vrut el. Asa nu mi-am mai facut nervi si el cred ca a fost multumit. Poate lapte a baut mai putin, adica 500 ml, dar e bine. Cred ca asa o sa fac de acum inainte. In leg cu soacrele, a mea e o femeie buna, nu se baga in treburile noastre, isi spune parerea doar daca i-o cer eu, dar vrea sa stea prea mult cu nepotul ei si eu nu am chef mereu de ea. Oricum cand vine la mine nu sta: are grija de nepot, face curat, spala etc. Greasala ei consta in faptul ca are pretentia sa-i fac vizite la fel de multe cum ii fac mamei mele. Dar e OK in rest. Claudelu, multa sanatate lui Robert. Si Alexandru transpira cateodata, dar nu mi-am facut griji pana acum. Eu nu-i pun caciulita decat dupa baita. In casa il tin imbracat cu body si un costumas sau trening, iar afara are doar body in plus fata de cum sunt eu imbracata si caciulita. Am vazut afara copii foarte gros imbracati, dar eu l-am obisnuit cu imbracaminte lejera. La iarna ce o sa-i mai pun? Noi ne-am calit ca am iesit afara de la 12 zile si de atunci,puse cap la cap, sunt vreo zece zile de stat in casa. Alexandru si mama (26 apr 2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreeea77/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
seara buna!Ne-au mai trecut mucii(ai mei aproape ajungeau pe taste..bleah,ce scirboasa sint)asa ca m-am asezat sa va citesc in liniste. Amelie a fost tare suparata mititca,toata ziua s-a luptat sa respire,eu m-am luptat cu ea sa-i curatz nasucul,of of of!! Claudico,sa stii bey ca astia mici sint exemplu pentru noi astia batrinii,ii vezi cum sint,si la bine si la rau?[cina2]Minca-i-ar mama pe ei![pup]Si noi o sa fim soacre cool,cochete[vampa] si puse pe agatat[hippi] si la batrinete[;)],asa ca nu cred sa avem reclamatii,ca tot vorbeau fetele pe aici de soacre[neand] Nedda si amelie transpira destul demult la capsor,dar iaca,fetele zic ca e normal,asa ca stam linistite![;)]Si eu sint printre fericitele care au socara la mii de km distanta1Ura![disco] cipstyle,tare scumpica e Anelisa,o bombonica!Am vizionat pozele noi! Ela,vroiam sa te pup si pe tine si pe Cristinica,da ai scris la capitolul celalalt si am uitat deja,sint ramolita[cusca],lasa ca ma ierti tu. Miri,trimite niste soare si prin Suedia ,pliiiiz!! Veve si-o fi montat computeru?Sau ne urmareste din umbra ca un agent FBI?[poc] Eh,,,ca sa mai zic mai fetelor..ca fapt divers,al meu consort a facut luna azi in toata casa si tare bine prinde o curatenie d'asta la singe!!Pe mine nu ma da harnicia afara din casa..si cum el trebuia sa-si spele niste pacate[blabla]..gata ,ne-am achitat![box] Eu in schimb am reusit sa sparg iar o gramada de bani pe timpenii.Par egzamplu mi-am luat un fard de pleoape ,scump ca naiba[bang],si cind am ajuns acasa am observat ca nu-mi place culoarea[bang].Asta sint eu ,paguba la casa omului[mariaj]Si asta nu e nimic.M-a prostit donsoara sa-mi iau si nu stiu ce dreak de crema minune de la Estee Lauder,ca-mi dau cadou nu stiu cite creme si ruj,si tralalala...si evident ca e o procarie,si crema,si marile minuni de cadouri[bang] Pupici Elena[hippi] si pisicutza Amelie[copil] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos"]poze Amelie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]N'seara ! Fetelor, nu mai ridetzi de mine, ca nu m-am ratacit prin Bucuresti.[:D]Pur si simplu n-am vrut sa mai deschid calculatorul citeva zile, cind stau pe net simt cum zboara timpul, si mi-e tare ciuda caci am atitea de facut, in primul rind sa ma ocup de copiii mei, si-apoi si de mine, caci am c-am uitat de moaca mea( urgent tre' sa-mi fac o programare la un salon ceva!).Arat oribil fetelor, vreau sa ma tund!!!tre' sa fac ceva( lifting inca nu![:D]). Am terminat si cu cumparaturile, si cu banii, am luat hainutze tare frumoase de la Unirea si de la Carrefour, si pentru mine si pentru copii.Am vizitat si mall-ul cel nou (nici o impresie - celalalt e mai dragutz - deocamdata).A fost obositor pentru micul meu Roby acest uikend, dar a suportat mititelul, si drumul si fitziiala prin zeci de magazine, si alt patutz decit al lui, si multe alte lucruri.A fost tare cuminte, si a fost tare fericit cind am ajuns acasa, chiuia de bucurie, mi-au dat si lacrimile. V-am citit toata seara, si m-au amuzat povestile voastre (despre soacre, despre agatzatul de mamici prin parc - Clau'!), eu ce sa va spun, pe scurt... Clau', te-ai mai dus in parc?[:D] Sanatate micutzului Raul (nu Robert Andreea!) Mama face investigatzii, mi-e frica sa spun in cuvinte de ce boala e suspectata mama!Va tzin la curent,sper cu vesti bune. Mickyyy, nu crezi ca-ti face bine sa vorbesti cu noi in continuare? Suntem aici oricind sa-tzi descarci sufletul, te pupic si ai grija de tine.Pupei la Malina. Lavi, cum a spus si Nedda, acum esti in clubul femeilor fatale, nu al babutzelor.Sa-tzi fie de bine petrecerea, care ,dupa cum am citit a fost fff. reusita.Inca o data La multi ani! si te imbratzisam cu drag.Pupicei la HANNA.Roby e cu ochii pe ea( pe monitor) - serios! Despre soacra: sunt ca si fata ei, eu sunt cam rece cu ea, nu stiu de ce, nu mi-a facut nimic! Despre scaunelul de masina.E obligatoriu sa-l avem (pentru sigurantza copilului desigur - in unele tari e obligatoriu pina la 12 ani - gresesc?).Cata ii doneaza fratziorului scaunul lui, dar de la 9 luni, pina atunci, stam in celalalt (cit mai incape!) Despre baitza in cada - deocamdata pina nu sta in funduletz, nu experimentam! Tot in caditza! Ce sa va mai spun? Va mai citesc o data, poate mi-a scapat ceva. P.S. colegu' imi monteaza dupa asta alt modem pt. Internet tot de la ZAPP -high spedd mode - mi-a marit ratzia zilnica de net - abonament 100 ore/luna - 39 $/luna.Na ca m-am laudat! Ne mai auzim.pa.pa. Catalina, mamica lui [copil] ROBERT si CATALIN [url="http://pg.photos.yahoo.com/paulatudoran"]Albumele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elenooo, ce-i cu tine beibi???N-ai scris un mesaj asa lung de cand te stiu!![:D] Tu scurt dar la obiect[:-)))][:-)))][:-)))]..cred ca ti se trage de la mucii aia care atarna pe taste[vom][vom][vom] Si s-au spalat pacatele lu' Cata?? Si eu trebuie sa-l strunesc pe Clau la munca volomusai, ca asa nu se mai poate...hai ca saptamana asta il iert ca a cules de pe undeva o frumoasa bronsita[bang][batcap][alcool] Mai sa sti ca si eu sunt un talent la aruncat banii pe geam...cred ca asa suntem noi femeile[:D]Merg imi iau ceva si cand ajung acasa imi vine sa turb ca nu e ceea ce de fapt imi doream[:D] Andreea, dai un miel[;)] Gata, merg la [nani]...sa vine sa credeti???[:D] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"]Claudia[mamica][/url] si [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"]Raul[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,i-am dat aseara Ilincai Danonino amestecat cu creale.A mancat tot-tot,ca niciodata.I-am bagat si banana ,tot cu cereale,ca nu ii place marul.Voi le dati biscuiti?Doctorita mi-a spus s-i dau cu mar ras,dar ma intreb daca au o valoare nutritiva mai mare decat cerealele.Nu prea cred.Voi ce stiti?Eu ii pun cereale in tot ce mananca,fiindca mi se par hranitoare,au si vitamine... Azi tre sa mergem la vaccin,nici nu vreau sa ma gandesc.Plus ca in curand ma astept la un pojarel,fiindca verisorul ei de 2 ani,cu care petrecem aproape toata ziua ,a facut[bang].Si doctorita a zis ca aproape sigur face si ea,ca vaccinul ...abia la 15 luni.Asta e.Sper sa treaca usor. Irina si bb Iinca(26apr04) "Toti traim sub acelasi cer ,dar nu toti avem acelasi orizont."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Codritu, acum da! Am vazut ochisorii cei albastri si frumosi! Sa-ti traiasca puiul! Elena, chiar asa! Ne-ai onorat cu un mesaj de mesaj! Asa te vrem! Clau, mai da' copiii astia ai vostri (Amelie si Raul) numai unul de altul se tin!! Ce ti-e si cu dragostea asta![:D] Kata, acum ca te stim acasa stam linistite![:D] Las' ca te descurci tu sa petreci timpul si cu copiii si cu noi! Irina, eu i-as da Larei cereale dar nu le prea mananca. Andreea, ce sa-i faci? Soacrele sunt si ele tot mame. A mea ar lua-o pe Lara la ea de maine daca s-ar putea [:D]. Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze Clau. Aseara eram cu un paharel de liqueur [alcool]in fata. Ce ametita sunt, dar dau mielul cand vii la mare cu baiatul. Facem o plaja impreuna cu bb-ii.[beach][iartama][beach] Succes Ilincai la vaccin.[medic] Va pupam si va dorim sa aveti o zi buna. Alexandru si mama (26 apr 2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreeea77/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

claudeu dupa ceate stiu eu la varsta asta trebuie sa mance 5 mese *200 g sau 4*250, asa ca voi sunteti tari. noimancam si 700/zi uneori. vad ca in ultimele 2 zile ne-am mai revenit si noi cu mancarea, a intrat mama pe program de mancat intensiv. cred ca o sa mi-l zapaceasca ca tot ce vrea ea face, dar pana la urma important e sa mamance. voi le daci ceva intre mese in afara de ceai /apa? mikyy sper ca nu te enervam, dar spune-ne ce mai faceti. [pup] irina.c. danonino cu fructe? si eu vreau sa incep sa-i dau dar nu stiu daca este asa de bun danonino. voi ce fel de iaurt le dati? cumparat sau facut in casa? pupici Malina si [copil]Danutz (5 aprilie 2004) poze:http://community.webshots.com/user/malinamircu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritzilor acestor zile in care am lipsit: Theodora, Dragos, Katjia, Malina Ioana, Radu Paul, Maria Cristina, Raul Andrei, Codrin, David Theodore, David Bogdan.UUUUF.Nu era frumos sa nu-i amintesc! LA MULTI ANI tuturor! Catalina, mamica lui [copil] ROBERT si CATALIN [url="http://pg.photos.yahoo.com/paulatudoran"]Albumele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...