Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (23)


Veve

Recommended Posts

Intru din nou sa-i raspund Malinei. Tot eu am deschis o discutzie despre iaurturi de care si cind.Doctora ne recomandase Cimpina natural, lui Roby nu-i placea deloc( este f. acru), am trecut pe Danone Cremoso (multzumesc Ina [flo]), si este delicios, maninca si cite unul odata.Ii pun eu piure de fructe in el(uneori).Danonino nu incercam pina la 1 an. Succes! Catalina, mamica lui [copil] ROBERT si CATALIN [url="http://pg.photos.yahoo.com/paulatudoran"]Albumele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sunt aici, sunt bine, va urmaresc din umbra, dar nu-mi cereti mai mult deocamdata. Va multumesc ca sunteti alaturi de mine [flo][flo] dar lasati-ma o vreme sa ma linistesc, sa-mi adun gandurile si sa ajung din nou pe linia de plutire. PS: Inca n-am luat nici o decizie, mai am maxim o saptamana sa ma hotarasc (am deja 8 saptamani iar dupa 9 saptamani medicul meu a zis ca nu se mai baga sa-mi faca intrerupere de sarcina). Mickyyy[mamica] si [copil] Malina Ioana (31.03.2004)
[foto] [url="http://community.webshots.com/user/mickyyyy"]Album Malina[/url] & [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545"]Povestea nasterii mele[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele! Facuram si noi ochisori (de aseara dormite) si pana sa ne intram in programelul zilnic, am venit[bicla] sa semnam si noi putin condica pe aci.[:D] MErcic inca o data fetele pt incurajari (auzi ce fain suna:"femei fatale" zau ca-mi place, decat "babutza")[il] Nedda sa dea Domnu sa sarbatorim toate si 80-ul, si 90-ul daca ne tine sufletul ca taaaaaaaaaaare frumoasa poate fi viata cand esti sanatos si ai iubire in jur. Kata pupicei lu' Robitzelul dragutzelul si.....il duci la maraton de cumparaturi ca sa-l inveti pe cand tre sa iasa cu fi-mea la oras asa-i?! (si fi-mea a avut aceasi reactie de bucurie cand am ajuns acasa de la chef) Pupice si voua[pup] si....sanatate multa mamei tale [flo](Fereasca Domnu sa fie vorba de ceva urat) Claudelu ai dreptate ca le plaaaaaace la nemtzaluci sa se distreze. Chiar numa' natia le e mai constipata ca in paarticular daca au cu cine, sunt super distractivi. Aaaaaaa, spuneai (scriai) la un moment dat ca are Raul febra.Aici se spune ca la bb-i pana la 38,5 nu se vorbeste inca de asa ceva.Abia dupa, se spune ca au febra usoara iar de pe la 38,8-38,9 se ia totul in serios (cate bordeie atatea obiceie)[flo] Irina nu gasesti biscuiti pt bb-i?? Aici de exemplu ii dau Hannei aproape in fiecare zi cate un biscuitel pe care-l molfaie toata ziulica.(sunt expre pt ei=) Mai zicea cineva de scaunul de masina. Cand am fost acasa in Ro in concediu, o duceam peste tot pe cocolina cu asa numita coaja (parca) de masina chhiar daca parintii imi spuneau ca la noi nu e obligatoriu putem sa o tinem pe Hanna si in brate (in masina). Eu insa am optat pt, una la mana pt ca m-am obisnuit de aici ( e obligatoriu de la 0 luni sa-i tii in scaunelul ala de bbici iar de la 9 kg incolo cel de copii) si doi la mana siguranta imi e mai presus decat orice. (am vazut o gramada de teste unde scaunelul ala a salvat viata copiilor) Hai va pup ca fi-mea s-a pus pe molfait revista tv pe care tocmai i-am dat-o la studiat. pupice dulci Lavinia-mama si micutza Hanna ( 16.04.2004 ) http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/lavinia_brandstetter/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]Codrin [s]David Theodore [s]Olivia Karla [s]Adriana Claudia [s]David Bogdan [s]Anelisa Elena Imi pare rau sa aud ca sunt mult puiutzi bolnaviori. Multa sanatate la toti! Mikyyy sper din tot sufletul sa iei decizia...de a pastra bebelusul. Daca il vei lasa ai sa vezi ca nu-ti va parea rau... [flo] Si eu sunt PENTRU scaunul de masina...Niste prieteni s-au rasturnat cu masina pe autostrada...i-au salvat centurile si scaunul copilului. Corina, sunteti bine? Pupa printesa din partea mea si a lui David.[pup] Noi suntem bine. David a avut la controlul de saptamana trecuta: 8.2 kg si 68cm. Suntem multumiti [pk] [pup] [majoreta] Luminita [mamica] si [copil] DAVID - 11.03.2004 [bibe] "Il y a des fleurs partout, pour qui veut bien les voir" (Henri Matise)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...