Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum facem fatza concurentei?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 56
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by canuta-om-sucit
Fereasca-l Sfantu de asa ceva, ca nu mai iese intreg. Numa' sa incerce ca i-am si retezat comoara[bruta]. aura
si eu m-am gandit la asta cand aveam numai mixer, acu' sunt cucuoana si am robot de bucatarie performant cu 14 functzii... itzi dai seama ca ma gandesc la toate![:D] "Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici" poze la http://community.webshots.com/user/energy1602
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by energy si eu m-am gandit la asta cand aveam numai mixer, acu' sunt cucuoana si am robot de bucatarie performant cu 14 functzii... itzi dai seama ca ma gandesc la toate![:D]
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] ----------------------- este suficient sa judeci bine spre a proceda bine. (descartes)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De iertat si uitat nu poti,dar uneori imprejurarile te fac sa ierti dar niciodata din inima ta,iar ca la inceput nu va mai fi nicidata oricit te-ai stradui.Oricit te-ai stradui sa fii o sotie buna cind lor li se nazare ca alta e mai buna ei tat se duc,la momentul respectiv ei gindesc numai cu capul de jos[poc]asta ca si eu am trecut prin asta si va spun ca doare cumplit. cami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

-------------------------------------------------------------------------------- subscriu la ce a zis cami.niciodata nu va mai fi ca la inceput. daca esti mai slaba de inger poti suferi multa vreme.mie cel putin si acum imi revin in minte franturi din acea perioada(fara motiv:pot sa fac un anume lucru si deodata am in fata ochilor acele momente). in plus am devenit foarte suspicioasa ,nu am incredere decat in mine si nu stiu daca ii voi mai putea da sufletul meu "pe tava" asa cum a fost candva.numai cine a trecut prin asa ceva poate sa stie cata suferinta iti poate provoca asa ceva. ar fi multe de comentat vis-a-vis de acest subiect dar cred ca nici nu se merita sa ne concentram energia asupra unor barbati care nu gandesc cu capul ci cu altceva. manu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de Ramonika
Fetelor, Ma gandeam ce se poate face in caz ca sotul ne inseala. Sa zicem ca nu dorim sa il pierdem, ca noi il mai iubim inca, si ca si el isi iubeste familia intr-o oarecare masura, mai mult de dragul familiei... El nu mai este la fel cum era la inceput, nimic nu-l mai incanta din ce face sotia, nici o cina romantica, nici o lenjerie sexy, nici o altfel de surpriza placuta. Nu doreste sa renunte la familie, dar nici la amanta. Presupunem ca se ascunde bine si sotia nu are cum sa dovedeasca ca are pe altcineva. Cum facem ca el sa renunte la acea aventura si sa fie totul cum a fost la inceput?
Parerea mea: a) este foarte important ca tu, ca femeie, sa fi tu insati; sa nu te prefaci, sa nu te "fortezi" sa pari intr-un anume fel, care nu te caracterizeaza... Este foarte obositoare aceasta prefacatorie - pentru tine ...si pana la urma cel de langa tine iti afla adevarata fata... si are o mare deceptie... Asta este un punct pe care am vrut sa-l aduc in atentie. Nu vreau sa spun ca tu nu te-ai exprima cu sinceritate si delicatete, dar am vrut sa aduc in vedere acest prim aspect; b) al doilea aspect este urmatorul: este posibil ca sotul tau sa nu se simta "liber" in exprimarea sexuala. Adica lui sa-i placa un anumit mod de exprimare sexuala, iar tu sa-l refuzi: ba ca ti-e jena, ba ca e prea mult, ba ca tie nu-ti place aia si vrei aialalta s.a.m.d. Atunci el este tentat sa-si gaseasca pe altcineva care sa-i permita acest mod de exprimare sexuala. Deci, dupa parerea mea - in afara cazului cand el chiar are un astfel de fel, superficial, instabil in relatiile cu sexul opus, adica oricat de minunata ar fi sotia el tot spre altele are ochii (deci chiar are o problema!) - cred ca cele doua puncte este bine sa le ai in atentie. Cred ca este binevenita pentru tine si parerea unui barbat; spun asta pentru ca vad ca tu ai cerut parerea "fetelor"...[:)] Iti doresc toate cele bune. [:)] Giuliano
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca exista doua posibilitati mari si late aici… 1) Cazul in care s-a schimbat ceva in relatia sotilor in timp. Adica femeia nu mai vrea sex, sau intervine monotonia, sau s-a schimbat ceva grav in comportamentul unuia din soti, sau nu se mai iubesc…. 2) Cazul in care barbatul este de felul lui mai fluturash… Daca ai facut prostia si te-ai casatorit cu unul de genul asta, nu ti-ai dat seama la timp ce-i poate pielea, asta e… Nu cred ca se va schimba foarte usor… Mai aud faze de genul ca lui i s-au facut avansuri si nu a putut refuza pe respectiva, ca… deh… nu e frumos ca barbatul sa refuze femeia… O scuza proasta, dar lor li se pare indreptatita…
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Ramonika
Cred ca exista doua posibilitati mari si late aici… 1) Cazul in care s-a schimbat ceva in relatia sotilor in timp. Adica femeia nu mai vrea sex, sau intervine monotonia, sau s-a schimbat ceva grav in comportamentul unuia din soti, sau nu se mai iubesc….
Da, este intr-adevar una din posibilitati... In timp se pot constata variatii spre bine sau spre rau - uneori semnificative - in comportamentul unuia sau amandurora parteneri. Dupa parerea mea relatiile sexuale sunt foarte importante intr-o casatorie - in masura in care ele constituie o exprimare a iubirii existente intre soti. De aceea cand apare un dezechilibru in acest sens lucrurile pot scapa de sub control...
quote:
2) Cazul in care barbatul este de felul lui mai fluturash… Daca ai facut prostia si te-ai casatorit cu unul de genul asta, nu ti-ai dat seama la timp ce-i poate pielea, asta e… Nu cred ca se va schimba foarte usor…
Asta scoatem din discutie. Desi am auzit ca mai sunt cate unii (se pare ca mai rar) care se cumintesc... Totusi daca este "fluturas" de la inceput, nu este bine...
quote:
Mai aud faze de genul ca lui i s-au facut avansuri si nu a putut refuza pe respectiva, ca… deh… nu e frumos ca barbatul sa refuze femeia… O scuza proasta, dar lor li se pare indreptatita…
Sunt de acord cu tine. Scuza nu este buna. (Dar un "fluturas" despre care discutam mai sus probabil ca o considera o scuza buna...) Iti doresc toate cele bune.[:)] Giuliano
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fiecare dintre noi stia ce ia[:D], adica el stia cu cine se insoara si eu cu cine ma marit, daca in decursul anilor se schimba, se poate pune problema a cui a fost vina?, si ne putem gandii ca si noi am gresit, dar daca se intampla in primii 2-3ani de la casatorie... asa cum ne-am casatorit asa ne si divortam,- cu copii fara copii,- cu alai fara alai inapoi la ale noastre, daca el crede ca s-a casatorit doar ca sa intre in randul lumii(eu nu i-as gasi scuza deloc) si em o vorba "asta sunt si aici ma termin, cui ii place bine...", si el stie asta[:D] anca DNP21martie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iata ca pemine ma selat sotul si am stiut dar nuiam zis nimic mam facut ca abarnam de ai se foloseste odata de douari si peurma oarunca la gunoi tot la sevasta vine si daca saream cu gura pe iel sau ne certam ce anfolosea @poate mai rau facea asa am tacut din gura si am suferit pana sia revenit de aventuri knicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...