Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de sept-oct 2004 (8)


Oana_B

Recommended Posts

Lilia, sanatate multa micutei Amelia. Imi pare rau ca a fost nevoie de operatie. Nici nu pot sa-mi imaginez cat de greu iti este si tie, si ei. O sa treaca si asta si o sa fie totul bine! Andreea ma bucur ca in sfarsit sunteti impreuna! Cred ca nu mai poate Doru de bucurie ca este in sfarsit langa voi si mai ales langa Nathalie. Bravo! Aissa e super bine cat a luat Alexandra in greutate pe saptamana. Media este de 175-250 de g/sapt. Am vazut si pozele cu bebelina... e o scumpa. Cristina (Blue77) si pitica mea a inceput sa faca balonase cu saliva dar inca nu isi uda bluzitele. Mai rad de ea: o intreb daca a mancat sapun... Mihaela noi nu am mai iesit azi din casa pentru ca este frig si Elena a dormit aproape toata ziua. Probabil este somnoroasa pentru ca are putina febra (37 cu 4). Asa ca o sa venim cu alta ocazie in vizita pe la voi... Multumim pentru urari! [pup] Eliana si [copil] Elena (23.10.2004) http://community.webshots.com/user/elianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
multa sanatate Ameliei si mult curaj Lilia; va suntem alaturi si ne rugam pt. voi.[pup] Si baietelul meu a luat doar 450 gr luna asta, m-am cam speriat[q], insa m-a linistit pediatra, mai ales c-a fost racit. Vom vedea de-acum inainte...Fetelor, astazi ii cantam si mititelul a inceput sa ma imite: scotea niste sunete de jurai ca incearca sa cante! Gata, cantaret il face mama![8D]. Va uram un Craciun minunat[pegeam], liniste si fericire sa va aduca in inimi. Mama, tata, BB mic[copil] si doi pisoi Ionela si Sorinel http://community.webshots.com/user/ionella3003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamicilor, voi cum dati doctorii la bebei[?][?][?]-ca alei mele nu ii place biberonul-plus ca dupa ce ii dau biberon imi vomita....am pus antibioticul in 1 oz de formula-si spre surpiza mea l-a mancat dar....nu pot sa-i dau sa suga pana la ultima picatura si dupa vreo ora jumatate a vomat (mancase si san dupa biberon)...si ma supar ca la antibiotic e important sa fie exact cantitatea recomandata-asa ca acum nu stiu cat a primit- cu siguranta mai putin, dar nu stiu daca nu cumva l-a varsat pe tot)... timea- ce i-a dat fetitei tale. asa mi-as dori sa o vad bine si pe Liuta mea...ca numai necazuri am avut luna asta...eu i-am inaltat salteau, dar degeaba...dor in leagan se mai linisteste... anamaria anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 http://community.webshots.com/user/anababa100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca incepand de diseara am musafiri, si probabil ca nu voi mai reusi sa intru pe net, va spun de acum: CRACIUN FERICIT, SA FITI SANATOSI SI IUBITI, BEBITII SA CREASCA MARI SI SANATOSI, SI SA AVETI PARTE CU TOTII DE BUCURII IN FIECARE ZI A VIETII! Mina si BebeMateiCostin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lilia, mult curaj. Cred ca iti este foarte greu, dar gandeste-te ca important este ca ai descoperit din timp si ati putut actiona la o varsta asa mica. Verisoara mea a avut aceeasi problema si i-au pus piciorusele in ghips la 2 ani, pentru ca atunci, acum 20 de ani nu se faceau analize devreme si si-au dat seama de-abia cand a inceput sa mearga. A stat 6 luni asa cum povestesti tu, cu picioarele departate si ghipsul pana la mijloc, dar a trecut si nu a mai avut nici o problema dupa ce a scos ghipsul. Cu kk nu stiu ce sa-ti spun pt ca verisoara mea deja stia sa ceara si o duceau la baie. Intareste-ti sufletul si bucura-te ca va fi bine.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...