Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de sept-oct 2004 (8)


Oana_B

Recommended Posts

Salut voios! Azi puiul meu sarbatoreste ziua de nume!HiHi!Si l-am pupacit toata ziua ca are niste obrajori numa buni de pupacit toata ziua!Acuma doarme! Salutari si Sarbatori fericite tuturor!si distractie maxima in continuare! Ana si Stefan, minunea lu mami si tati!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Diana bun venit! Stefani/ii ani frumosi! si sanatosi!!! Lorena [:D] si noi avem aceeasi problema...CU STANGA!! [bang] DA`...AM GASIT CEVA SOLUTIE! dupa cum urmeaza...individul [hot](marele EL) are tentatia sa se uite la noi. (avem paturile asezate paralel!) drept care..i-am inversat sensul de "mers" il culcam cu capul inspre picioarele noastre! se uita dupa noi..si in felul asta sta cu capul spre dreapta...cand s-o naravi si asa..schimbam!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor de raspunsuri! Lilia, ca seamana cu tati ni s-a mai spus, de catre mai multe persoane. Chiar si o asistenta zicea asa, de a zis domnul doctor al nostru sa nu imi dea idei ca unde mi-a foast sotul acum un an [:D] Se spune ca de cele mai multe ori copiii adoptati preiau mimica parintilor adoptivi si incep sa semene. Oricum, nu asta e cel mai important. Despre diversificare sau inceperea ei si eu sunt nelamurita. Alexandra face joi 3 luni. De la maternitate mi-au spus de cand am luat-o (de la 2 luni) sa incep sa ii dau suc de mar si morcov. Eu nu i-am dat nimic in afara de lapte si ceai. Dar, avand in vedere obiceiul de a da afara, care s-a mai atenuat pot sa spun, sper sa nu o deochi, incep sa cochetez cu ideea de a-i introduce niste fainos, cerealele acelea care se dau de la 4 luni stiu eu. Oare ar fi bine? Ma sfatuia cineva pe aici (la alt subiect), dar inca nu am curaj. Eu ii dau acum un lapte anti-regurgitatie, dar sincer nu cred ca el este motivul pentru care nu mai varsa. Cred ca am mai invatat si eu si ea sa ne purtam una cu alta si asa ii e si ei mai bine. Mamica lui Licurici, am incercat si eu sa o mai pun si pe o parte, dar nu-i place si daca e blocata la spate de paturica mi se intoarce pe burta si ramane cu nasul bagat in saltea. E, il scoate ea de acolo, dar nu o mai chinui. Am tot sucit-o si vad ca acum mai intoarce si ea capul spre stanga. Nina B, s-ar uita ea la noi, dar nu ne vede de aparatorile alea de la patut. Chiar m-am gandit si la asta si imi trecea prin cap sa le dau jos. Dar domnisoara daca ma vede vrea in brate si atunci... E, cumva le "rotunjim" noi capsoarele pana la urma. La multi ani bebicilor Stefan si celor care implinesc o luna noua azi! Si scuze, trebuie sa fac o erata: ea tine capul spre stanga, pe stanga e tesita. Asa sunt eu, vad in oglinda! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/temiscris/album?.dir=7b01&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos "]Alexandra [foto][/url] Cristina, mamica de ghemotoc mic-mic [copil] [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca eu nu am mai scris de muuulta vreme, am sa va dau in mare ultimile noutati!Noi am fast pe 22 sa facem vaccinul la 4 luni, am scapat cu bine, i-am dat 2,5ml de nurofen, ii calmeaza durerea si-i scade febra, spre seara nu mi-a mai facut febra si nu i-am mai dat....iar dimineatza cand s-a trezit pe la 4 sa pape era tare fierbinte saracutzu...i-am mai dat nurofen si gata, am scapat.La piciorus am pus compresa mai toata ziua.Abia azi piciorul e vindecat nu se mai simte tare locul acela, am scapat!Pana prin februarie nu ne mai face nimeni bubu!Stefan are 6kg si 700gr, si-a dublat greutatea de la nastere la 4 luni, e ok, acum facem manevre de ridicare in fundulet, e tare curios de noua lui pozitie...ce mai !e un scump! In legatura cu pozitia in somn...pai al meu doarme cum vrea el!acu o luna dormea cu capul pe spate!tot timpul eram la el sa vad ce face ca nu cumva sa se inece prin somn!Ma ingrozea pozitia asta a lui!apoi i-a trecut!Acu doarme cu capul cand intr-o parte cand in alta!Cand era mic ii puneam o jucarie la spate sa stea pe o parte, acu degeaba o pun ca si-o da la o parte, noi avem o jucarie cu oglinda agatzata de patut si ii mai schimb pozitia la jucarie si isi schimba si el privirea dupa ea.Cam atat Nu prea sunt la curent cu ce se discuta pe aici, nu am putut citii tot, nu am ochelarii buni...dar sper ca in 2 saptamani sa imi revin si eu si sa pot citii zi de zi pe aici!pana atunci va pup! Toate cele bune!am plecat ca s-a trezit piciul!!!! Ana si Stefan, minunea lu mami si tati!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, ce sa zic? Vad ca mai sunteti si altele cu problema asta... si parca ma mai linistesc. Sau nu?![alcool] Nina, noi avem patutul la capul patului nostru; mai precis dormim cu capul spre patut. Culmea e ca bebe sta cu spatele, nici decum cu fata spre noi, adica spre stanga...[bang] Si de ureche ce ziceti? I se mai indreapta??? Aissa si puiul nostru are capul in dreapta, pe lateral un pic mai... drept; cica e din cauza cum a stat in burta. Vad ca i s-a mai rotunjit... dar problema ramane cea ridicata mai sus: cu tesitul in spate si cu urechea deformata... Ma mai incurajati? Sa nu uit: Diana, bun venit printre noi! Pupici puiului tau mic. Ana, LA MULTI ANI lui Stefan! Mai sunt si altii/ altele cu acest nume? Daca da, pupici si lor. [mamica] si [bibe] Miron Radu (DN 06/10) Poze la: http://community.webshots.com/user/anrian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mi-am facut niciodata problema de cum sta cu capul, nici nu am observat ceva in neregula, cand era mic de tot statea cum il puneam eu, o zi intr-o parte o zi in cealalta, apoi singur a dormit pe spate cu capulin sus, si apoi cum a vrut el, in legatura cu urechile, daca bine am inteles ... eu am vazut un copilas la care mami lui i-a lipit urechile cu leocoplast si i s-au facut frumoase...eu una am avut mereu grija urechiilor sa-i fie lipite de cap cand sta pe o partesi mai ales cand iesim afara in caciulitza. Ana si Stefan, minunea lu mami si tati!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, cat de des va cantariti bebelusii? Daca al meu nu a crescut luna asta decat 400 de gr ar trebui sa-mi fac probleme?avand in vedere ca pana acum a crescut tot cate un kg?eu il alaptez la san, ar trebui sa incep diversificarea?de la 4 luni? Ana si Stefan, minunea lu mami si tati!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...